Niedziela 31 maja. W tym roku przypadły Zielone Świątki

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14247 przez Jacek Tomczyk

Poniedziałek 13 lipcaMiałam dziś lekcje francuskiego 8ą, a z Życiorysów „Adama Mickiewicza”, czytając jego podróże w Niemczech, Francji, Włoszech, Rosji, mimowoli zazdrościłam mu tego. Mojem marzeniem jest - podróże, a potem zamieszkać gdzie na wsi, założywszy sobie bibliotekę i czytać, czytać, a może i pisać. Chciałabym być nauczycielką na wsi, oszczędzać na książki. Żeby to jaka potem hrabina, lub jaka dama, zabrała mnie z sobą do towarzystwa w podróży!!! Wieczorem wychodząc po mamę byłam świadkiem sceny Córka Jędrzejewskiego Józia wyszła za mąż nie dawno. Dostała męża bardzo ładnego, którego widocznie bardzo kocha, jak o tem świadczyły niezliczone pocałunki z jej strony. „Czem ty jesteś dla mnie?, powiedz” – pytała go - „Niczem” – odpowiedział jej „niczem!” „Niczem, niedobry” wołała okrywając twarz pocałunkami. Stałam tam chwilę i chciało mi się śmiać. Mama przyszła sama z Kazikiem.

Godzina wybiła 10.

 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14248 przez Anna Fukushima
"Goniec Czestochowski" w N° 147 z 30 maja 1914 r., na s. 3, zamiescil nast. informacje:

"Margarytka" na Paralitykow. Dzis w kolumnie czwartej nasego "Gonca Czestoch." dajemy szczegolowa imienna liste pan kwestarek, opiekunek i opiekunow niedzielnego kwiatka na korzysc schronienia dla paralitykow pod wezw. sw. Antoniego.
www.biblioteka.czest.pl/zbiory/czasopism...wski_Nr_147_1914.pdf
__________
AF

P.S. Warto sprawdzic liste dyzurujacych w "DNIU KWIATKA". Sa nazwiska znane mi z naszego forum.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie