Projekt Huta

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30546 przez Marek Grabowski
Replied by Marek Grabowski on topic Projekt Huta
Bardzo dziękuję! Nie wiedziałem że Benedykt Hartman miał brata. Akt znaleziony przez Pana rozwiewa też wątpliwości związane z aktem ślubu Benedykta z 1877. Akt ten podaje że Benedykt mieszkał i urodził się w Bałutach, a nie w Kamienicy Polskiej, tak jak jego żona Katarzyna z domu Hohaus. Nie wydawało mi się to prawdpodobne - zwłaszcza kiedy znalazłem akt urodzenia Benedykta z Kamienicy Polskiej, ale mógł być potencjalnie jakiś inny Benedykt z Bałut. W latach 1870-tych Bałuty - dziś dzielnica Łodzi- rozwijały się niezwykle szybko wskutek napływu ludności znajdującej zatrudnienie w pobliskiej Łodzi, ale w latach 1840-tych były jeszcze małą wioską, zamieszkałą głównie przez chłopów.

Ze znalezionej metryki wynika że bracia Hartmanowie musieli znaleźć się w Łodzi pomiędzy 1843 a 1870. Ich rodzice zmarli przed 1870, być może uda się ustalić kiedy i gdzie zmarli.

Jeszcze raz bardzo dziękuję, serdeczne pozdrowienia,
Marek

Marek P. Grabowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Gregor Grezel
  • Gość
  • Gość
6 lata 8 miesiąc temu #30551 przez Gregor Grezel
Replied by Gregor Grezel on topic Rodzina Grezel, Gräßl, Grössl, Gresel
Szukam informacji na temat rodziny Grezel z Huty Starej, niestety pisownia tego nazwiska jest bardzo zróżnicowana co bardzo utrudnia badania genealogiczne.

Dziękuje
Gregor Grezel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41450 przez Jolanta Folwarska
Replied by Jolanta Folwarska on topic Rodzina Grezel, Gräßl, Grössl, Gresel
Witaj
Moja pra babcia Anna z domu Grezel urodziła sie w 1886 roku w Hucie Starej ( córka Augusta syna Ignacego i Magdaleny z domu Mader oboje urodzeni w Hucie ). Wyemigrowali do Łodzi. Kolejne ich dzieci tam własnie sie rodziły. Nie wiem czy Ignacy był synem czy wnukiem Franciszka figurującego w spisie lustracyjnym wsi Huta Stara. Prababcie pamiętam bardzo mało, ale pamietam jej słowa, że "Pabianice koło Łdzi bedą stolicą Polski". Sprawdziłam więc i rzeczywiście nazwisko Gryzel wystepuje tam bardzo często. W metryce ślubu z 1832 rok (jednej z pierwszych ) figuruje Gryzel urodony w Czechach. Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Gregor Grezel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44194 przez Gregor Grezel
Replied by Gregor Grezel on topic Rodzina Grezel, Gräßl, Grössl, Gresel
to na to wyglada, ze mamy wspolna prababcie, tez slyszalej, ze jest linia rodziy, ktory wyemigrowala do Lodzi, ale nie wiedzialem, ze pisza sie Gryzel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie