Topic-icon Rok okiem genealogów

7 lata 1 miesiąc temu #16672 przez Szymon Gruca

No i skończyły się wakacje, czas zaprosić na wykłady. Tym razem zapraszamy na spotkanie ze znanym już u nas profesorem Dariuszem Złotkowskim z Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Przyczynkiem do wykładu będzie nowa książka profesora "Dzieje browaru w Częstochowie w XIX-XXw".

Dowiemy się zapewne o historii słynnego w Częstochowie Browaru Szwedego, ale też o innych browarach jakie działały w mieście i okolicach. Poznamy ludzi którzy tam pracowali i kierowali produkcją, Znając profesora możemy zapewnić, że będzie ciekawie.

Spotykamy się jak zawsze w drugą środę miesiąca tj. 9 września o 17-tej.

Miejsce bez zmian Pałac Ślubów ul Focha 19/21

wstęp bezpłatny

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 1 miesiąc temu #16673 przez Krzysztof Szczepanik
W Ośrodku Dokumentacji Dziejów Częstochowy powstaje druga część „Przewodnika po Cmentarzu Kule”. www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=17117

Fennixx

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 11 miesiąc temu #17763 przez Krzysztof Łągiewka
Mam dwa pytania do osób zajmujących się zbieraniem materiałów do drugiej części przewodnika:
1.W kwaterze 80, linia nr 2, grób nr 18, pochowany został Feliks Grzybowski ur. 15.11.1901 r. w Masłoniowiźnie, gm. Żarki, syn Stanisława i Julianny ze Skorków, tajny współpracownik Gestapo ps. V 0222. Stracony w więzieniu częstochowskim 5 stycznia 1949 r. Byłem w tym miejscu i jest to kwatera położona pod samym murem w pobliżu kancelarii. Są tam nagrobki osób pochowanych wiele lat po II wojnie światowej, kilka grobów nie ma tablic. W kwaterze tej pochowany jest m.in. Teodor Harabasz w latach 1991 - 1994 przewodniczący Rady Miasta Częstochowy. Czy coś wiadomo o innych pochówkach straconych w latach 40tych i 50tych w Częstochowie w tym miejscu ? Ciekawe czy na tym grobie po pewnym czasie pochowano inne osoby, czy też rodzina ekshumowała ciało ?
2.Jan Kwiatkowski, były właściciel dóbr Lubojna zm. 16 listopada 1917 r. w Częstochowie. Pochowany na cmentarzu Kule. Czy jego grób się zachował ?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 3 miesiąc temu #21013 przez brolly dragon
Replied by brolly dragon on topic Rok okiem genealogów
Kiedy będą indeksowane Roczniki Urodzenia Lata 1785 - 1913 Lgota Wielka . Jak Również Zgony Lata 1785- 1913 Lgoty Wielkiej .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 3 miesiąc temu #21026 przez Rafał Albiński
Witaj brolly dragon,

Liczymy na Ciebie :)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 3 miesiąc temu #21038 przez Krzysztof Lasoń
Do końca roku postaram się przesłać sporą część indeksów zgonów z Lgoty Wielkiej :) w planach niezmiennie mam na uwadze całość zgonów, jednak indeksacja postępuje powoli z powodu moich poszukiwań prowadzonych równolegle w innych parafiach (sporo nowych materiałów i informacji).
Niecierpliwych proszę o cierpliwość :)

Urodzenia z Lgoty Wielkiej jak najbardziej polecam do indeksowania przez zainteresowane osoby ;)

Krzysztof

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.