Dokument biskupa krakowskiego Iwona z 1220 r.

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu - 14 lata 11 miesiąc temu #869 przez Teresa Z.
Moja drobna uwaga do artykułu zamieszczonego na stronie TGZCz "Badania odkrywają nowe historie" autorstwa Urszuli Giżyńskiej w "Gazecie Częstochowskiej":

Otóż świętej pamięci ksiądz dr Stefan Mizera zwierzał mi się, że on jest odkrywcą sfałszowania dokumentu źródłowego odnośnie powstania Częstochówki; on to właśnie dawniej jako duchowny miał jedynie dostęp do tego rodzaju materiałów kościelnych i klasztornych; natomiast dr J.Laberschek "podkradł" mu to odkrycie, przypisując sobie cudzy efekt pracy naukowej. Obaj uczeni często ze sobą polemizowali.

Dziękujemy dr Laberschekowi za zainteresowanie się naszym regionem.
Ciągłe publiczne deprecjonowanie osiągnięć częstochowskich uczonych przez doktora Laberscheka (także na ostatnim spotkaniu w Muzeum!) jest co najmniej nietaktowne.
Ostatnia14 lata 11 miesiąc temu edycja: Teresa Z. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu #877 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź:Dokument biskupa krakowskiego Iwona z 1220 r.
T Z napisał:

(...) Ciągłe publiczne deprecjonowanie osiągnięć częstochowskich uczonych przez doktora Laberscheka (także na ostatnim spotkaniu w Muzeum!) jest co najmniej nietaktowne. (...)

Nie znam dr Laberscheka - można prosić jakieś przykłady na w/w temat ?

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu #880 przez Teresa Z.
Przykłady i dyskusja w tym miejscu bez udziału doktora Laberscheka nie byłyby fair; proszę więc administratora o zablokowanie możliwości dalszych komentarzy.
Życzę jednocześnie poznawania historyka z dobrej strony - na pewno ma taką.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1680 przez Halina Janeczek
Replied by Halina Janeczek on topic Badania odkrywają nowe historie
w zwiazku z tym artykulem b. prosze o pomoc interesuje mnie w jaki sposob mozna zapoznac sie z kopiarzem mstowskim poniewaz chcialabym wiedziec czy w tym kopiarzu jest wymieniona wies Redziny to dla mnie wazna sprawa moze ktos z panstwa moze mi pomoc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1681 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Badania odkrywają nowe historie
POLEMIKA ludzi nauki ma sens i przynosi korzyści (jak dowodzą tego dzieje nauki w ogóle). Gorzej, gdy każdy użytkownik komputera chce być specjalistą od średniowiecznych łacińskich zapisków.
Sprowadzanie dysputy o średniowiecznych dziejach okolic Częstochowy do określeń "ukradł", "częstochowscy uczeni", "zajmuje się " (w domyśle: nie powinien, bo mamy swoich) jest nietaktowne i chyba nie pasuje do tego miejsca.

Problem jest zgoła inny - jego omówienie wymaga innego - niż internetowe wpisy - forum.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1844 przez Teresa Z.
Oczywiście,że problem jest inny, gdyż dotyka kwestii funkcjonowania w czasach PRL urzędu: cenzora.
Czy szanowni dyskutanci znają wykazy cenzorów i są w stanie określić rolę, jaką ci urzędnicy spełniali dawniej?
I co robią teraz?
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie