Klekoty - wieś w parafii Kruszyna - „wieś ,której już nie ma”...

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32244 przez Michał Mugaj
Witam Panie Dariuszu!
Udało mi się znaleźć jeszcze jednego 4xpradziadka: Klekot Kacper i jego żona Banaś Katarzyna, których to synem jest Klekot Krzysztof (ożeniony z Powroźnik Magdaleną).
Nr 4- 1819 Kruszyna, akt małżeństwa: Klekot Krzysztof i Powroźnik Magdalena.
/proszę pisać na: wiadomości prywatne/
Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35728 przez Krzysztof Kucharski
Dawno nikt tutaj nie zaglądał .Według tabeli likwidacyjnej wsi Klekoty zapisano pięć gospodarstw i wymieniono imiennie pięciu gospodarzy.Postanowiłem podjąć próbę .na podstawie dostępnych akt z par : Kruszyna, Borowno i Mykanów,ustalić jak najwięcej osób, które faktycznie mieszkały we wsi Klekoty w 1864 roku.
1. Michał Klekot - ur.Klekoty - syn Augustyna Klekota i Agnieszki Jach + żona Katarzyna Cichoń - ur.Nowa Wieś - córka Pawła Cichonia - ślub akt nr.13/1841 - par. Kruszyna  + dzieci 9 ?
2.Piotr Klekot - ur.Klekoty - syn Augustyna Klekota i Agnieszki Jach + żona Marianna Florczyk - ur.Bogusławice
  ślub akt nr.35/1846 - par.Borowno  + dzieci 5 ?
3. Kazimierz Szadkowski - ur.Kruszyna + Tekla Klekot - ur.Klekoty - córka Augustyna Klekota i Agnieszki Jach
  ślub akt nr.41/1858 - par.Borowno  + dzieci 1 ?
4. Franciszek Kołodziejczyk - ur.Wikłów + Jadwiga Nowakowska - ur.Lubojenka - ślub akt nr.15/1839 - par.Kruszyna
  + córki 2 + dziecko 1 ?   - przybyli na Klekoty ok.1855r
5. Józef Kucharski - ur. Rybna + Katarzyna Kołodziejczyk - ur.Wikłów - córka Franciszka Kołodziejczyka i Jadwigi Nowakowskiej
  ślub akt nr.34/1862 - par.Kruszyna  - dzieci 1  + matka Apolonia Kucharska
6. Kacper Gawron - ur.Kruszyna ? + żona Marianna Mielcarek / Mielczarek / - ur.Klekoty - córka Józefa Mielcarka i Małgorzaty Karoń - ślub ok.1853r ?  - dzieci 4 ?
7. Andrzej Mielcarek / Mielczarek / - ur.Klekoty - syn Józefa Mielcarka i Małgorzaty Karoń + żona Julianna Klekot ur.Kruszyna - córka Krzysztofa Klekota i Magdaleny Powroźnik - ślub akt nr.9/1853 - par.Kruszyna  -  dzieci 2 ?
8.Prawdopodobnie - Anna Mielcarek / Mielczarek / - ur. Klekoty - córka Józefa Mielcarka i Małgorzaty Karoń - która w 1866r wychodzi za mąż za Sylwestra Koćwina
9. Akuszerka - Dorota Bielaczka
10. Leśniczy - Walenty Gradzik + żona Marianna Sowa + dzieci 1 ?  + Łukasz Gradzik - ojciec ?
11. Karczmarz - Ignacy Wrzalik - ur.Kruszyna + żona Agnieszka Kościkiewicz / Szymańska ? / - ślub akt nr.10/1842 - par. Kruszyna
   - dzieci 7 ?  -  w Klekotach od ok.1855r  - być może ostatni karczmarz we wsi Klekoty - zmarł tam w 1892r
12. Wyrobnicy leśni,w lasach prusickich zatrudnieni,a tymczasem we wsi Klekoty zamieszkali:
 - Jakub Kępa + żona Marianna Ratajczyk + dzieci 1 ?
 - Franciszek Warzecha + żona Teresa Kokot + dzieci 1 ?
 - Józef Kolba + żona Justyna Bukrant + dzieci 2 ?
 - Rozalia Kolba - panna - dzieci 1 ?
 - Jan Gloc + żona Augustyna Łuniak / Łoniak / + dzieci 1 ?
 - Karoł Rąć + żona Joanna Łuniak / Łoniak / + dzieci 1 ?
 -Jan Dobras + żona Marianna Szulc
 - Baltazar Pietrzak
Lista na pewno nie jest kompleta. Brakuje mi tutaj kowala czy pisarza leśnego ? którego rodzina pojawia się chwilę później.
Dzieci są ze znakiem ? ,ponieważ nie mam pewności,czy wszystkie w tym roku żyły.Wpisywałem tylko osoby, które uchwyciłem w aktach na 1864r. Lista jest otwarta - można uzupełniać .
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35732 przez Stanisław Rorat
Odpowiadając na zadane pytanie, "które z wyżej wymienionych osób były mieszkańcami ... Klekotów"
Są to:
"7. Mielczarek Józef 14 mórg i 205 prętów. 8. Kępa Jakub 15 mórg i 76 prętów. 9. Marszałek Kacper 15 mórg i 75 prętów. 10. Mielczarek Andrzej 15 mórg i 75 prętów. 11."
Gospodarze Kępa Jakub i Marszałek Kacper dokonali zamiany z Lubomirskimi.
Pozostałe dwa gospodarstwa dalej należą do ich potomków. 
Mielczarek Andrzej był synem Mielczarka Józefa.
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Krzysztof Kucharski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35744 przez Krzysztof Kucharski
Dziękuję
- faktycznie w 1864r mieszkał tam Kacper Marszałek. Odnalazłem go w par. Mykanów
Kacper Marszałek + żona Katarzyna Kokot + dzieci 2 ?
- okazuje się,że Jakub Kępa był gospodarzem.We wpisie na który ja trafiłem wymieniony był jako wyrobnik leśny
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #35984 przez Adam Kordek

Godzimir (Krzysztof Łągiewka) napisał: 4. Konstanty syn Jakuba i Marianna córka Macieja z domu Ciupa małżeństwo Chamala - 3 dziesięciny i 180 sążni kwadratowych za 750 rubli.
.

A następnie Konstanty Chamala sprzedaje w dniu 28 stycznia 1927 roku "swoją niepodzielną połowę" działkę gruntu  nr 15 moim pradziadkom: Jadwidze (z domu Marszałek) i Stanisławowi Cichoń.

Jestem w posiadaniu tego aktu notarialnego Rep. 143 i tak się zastanawiam jakich gruntów obecnie to dotyczy. Chodzi o ówczesną księgę wieczysta folwarku Broniszew za N65 powiatu Radomszczańskiego.
Pisałem do Archiwum Państwowego w Częstochowie i Piotrkowie Trybunalskim, do Sądu Rejonowego w Częstochowie, a także do Starosty Częstochowskiego i Pajęczańskiego. Żadnych dokumentów nie odnaleziono, nie można w żaden sposób połączyć tego aktu notarialnego i działki nr 15 z jakąkolwiek nieruchomością czy nawet lokalizacją. Badałem również księgi wieczyste prowadzone dla nieruchomości, które posiada obecnie moja rodzina i też nic konkretnego się nie dowiedziałem.
Czy ktoś wie jak dotrzeć do jakiś dokumentów (np. do starej mapy katastralnej z tamtego okresu), które pomogą coś w tej sprawie?
Z góry dziękuję za pomoc.
A. Kordek
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: Adam Kordek od.
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35991 przez Krzysztof Kucharski
Rodzina Cichoń przeprowadziła się do Broniszewa z Nowej Wsi. Stanisław Cichoń i Jadwiga Marszałek mieszkali na samym początku Broniszewa Nowego przynajmniej  od 1899r. Na początku lat 1970 - ych dom ten miał nr.2 , wjeżdżając do Broniszewa od strony Kruszyny - Rusinowa, a sam Broniszew Nowy miał 53 numery / do tablicy z Broniszewem Starym /
W tamtym czasie mieszkał tam syn Stanisława i Jadwigi - Bolesław - wraz z rodziną. Z ich najstarszą córką Zofią w 1920r ożenił się brat mojego dziadka Franciszek.Nie byłem tam kilkadziesiąt lat, tak że i numeracja na dzień dzisiejszy jest już nieaktualna.
W tamtych latach rodzina Cichoń mieszkała przynajmniej w czterech miejscach .
Być może Stanisław kupił działkę dla któregoś z dzieci.
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Adam Kordek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie