Klekoty - wieś w parafii Kruszyna - „wieś ,której już nie ma”...

Więcej
5 lata 3 tygodni temu #36126 przez Krzysztof Kucharski
Odnalezienie aktów / Ur. Śl. Zg. / mieszkańców wsi Klekoty wymaga często sporo czasu.Z reguły wymaga to przeszukania trzech parafii tj. Borowno,Kruszyna i Mykanów.W latach dawniejszych trafiały się również akta w Nowej Brzeźnicy.
W wykazie rozległości w Dekanacie Częstochowskim z 1827r Klekoty przypisane są zarówno do par.Borowno jak i par.Kruszyna.
Przeglądając akta różne par. Kruszyna, zauważyłem,że trwał wieloletni spór pomiędzy Kruszyną i Borownem o niektóre wsie.
Dziedzic wsi Kruszyna - Martini - kilkakrotnie pisał do Administratora Generalnego Diecezji Kujawsko - Kaliskiej .
W jednym z listów pisze : - " proszę do tegoż względem odłączenia od parafii Borowno wiosek moich Dziedzicznych : Bogusławic,Jackowa i pustkowia KLEKOTY - w obrębie Państwa Kruszyna będących ; a przyłączenie onych prawem parafialnym do Kościoła w Kruszynie ". W odpowiedzi z dn.09.06.1831r Administrator odpowiada,że w teraźniejszym położeniu nie może do DYSMEMBRY ? przystępować / z kontekstu słowo to kojarzy mi się z rozdziałem ? /
W zachowaniu mieszkańców wsi Klekoty zauważyłem pewne analogie, nie związane z administracyjnym przypisaniem do konkretnej parafii.
1. Rodzina Klekot - pierwsze zapisy w 1621r w par.Kruszyna.W latach 1724 - 1903 wraz z rodzinami powiązanymi np.poprzez śluby,korzystają głównie z par.Borowno
2.Rodziny powiązane rodzinnie z mieszkańcami Broniszewa np.Mielczarek,Marszałek ,częściej korzystają z par.Mykanów.
/Broniszew od zawsze należał do par.Mykanów , a od 1909r już jako Broniszew Stary do par.Cykarzew /
3.Pozostałe rodziny ze względu być może na wcześniejsze powiązania,lub po prostu ze względu na odległość / najbliżej położony kościół / korzystały z par.Kruszyna.
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #37006 przez Danuta Dąbrowska
Trafiłam do tego wątku szukając mojego Baltazara Pietrzakai i proszę jest.

W 1866 r w Klekotach rodzi się jego syn Józef z czego wniosek że miaszkala tam również żona Balcera Zofia z Bryłów i zapewne ich wcześniejsze dzieci. Następne dziecko rodzi się w 1873 r już w Nowej Wsi w Parafii Kruszyna

Franula
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37360 przez Aleksandra Cieślak
dzień dobry,

znalazłam przypadkiem tę stronę i jestem bardzo wdzięczna za wszystkie informacje. Roman Klekot to mój prapradziadek, Stanisława Klekot to moja prababcia. Mam ich zdjęcia.:) 

Aleksandra
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37362 przez Aleksandra Cieślak
Załączam zdjęcie Romana Klekota, mojego prapradziadka.

Aleksandra
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37559 przez wojciech Klekot
Witam Panią. Czy może Pani zamieścić zdjęcie swojej praprababci.Pani prapra dziadek to też mój daleki kuzyn.Pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37572 przez Aleksandra Cieślak
dzień dobry,
poniżej załączam zdjęcia z rodzinnego archiwum:
1. "pamiątka z Częstochowy"- od lewej Stanisława, Zofia, Władysława z mamą Teofilą Klekot 1934
2.Zofia i Władysława z domu Klekot
3.Zofia i Janina Klekot
4. Janina Klekot
5.Teofila Klekot

serdeczne pozdrowienia!

Aleksandra
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie