Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42456 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Ja mam aktualne zdjęcia tego folwarku , ponoć za domem jest stary dworek 
zdjęcia tu  (1) Genealogia i Potomkowie Koziegłowy i Koziegłówki oraz wiosk przylegajacych | Facebook

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42457 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Czy Pan Wie Gdzie był dokładnie ten dworek i jaki ród szlachecki tam mieszkał ? 
 

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42466 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Pani Marzeno !
To jest jakaś zamknięta grupa na facebooku i żadnego dworku ani folwarku nie widzę. Trudno mi więc wypowiedzieć się w sprawie czegoś czego nie widzę. Proszę to zdjęcie tutaj wkleić, a nie odsyłać na zamknięte grupy. W innym razie nie jestem w stanie nic powiedzieć.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42468 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Na grupie są zawarte informacje i moja osobista wiedza , zamknięta ale jak się wyśle zaproszenie to wszystko widać , są tam indeksy , tzw luki oraz inne informacje , te zdjęcia sa tylko na grupie i tam dostępne , warto dołączyć bo tam czasem pomagam innym osoba w szukaniu i dzielę się swoją wiedza . 
z moich informacji wiem że np w Koziegłówkach czy w Pińczycach był dworek szlachecki który istnieje do dziś , inne dworki raczej nie przetrwały , tu jestem sporadycznie a tam częściej . 

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42470 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Jestem Historykiem Regionalista dawnej parafii Siewierz oraz Koziegłowy Koziegłówki , cos niecoś mogę pomóc ale z racji tego że nie jestem co dzień tu na stronie tylko sporadycznie ale jak ktoś ma pytanie i nie odpisze to warto na grupę wejść i napisać post .
Parafia Koziegłowy , Koziegłówki
www.facebook.com/groups/1992550304345135
parafia Siewierz
www.facebook.com/groups/208611379702841

Mając swoją wiedzę , chcę pomóc innym ale z racji braku finansów na wydanie książki stworzyłam grupę gdzie dzielę się swoją wiedzą dotyczącą tych parafii , jednocześnie indeksuje luki w aktach i rozpisuje na : pracowników danego dworku szlacheckiego , osoby zmarłe na pandemie oraz rozpisuje na ulice i numery domów gdzie kto mieszkał .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42478 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Pani Marzeno!
Nie wszyscy mają facebooka, nie każdy chce go zakładać tylko po to, żeby zapisać się do jakiejś zamkniętej grupy. Wypadałoby jednak zamieszczać te zdjęcia tutaj, jeśli chce Pani otrzymać jakieś informacje i odpowiedzi na swoje pytania. Jeżeli ma Pani zdjęcia jakiegoś dworku to może ktoś go rozpozna i Pani pomoże.
Pisze Pani, że wie o tym, że w Pińczycach był dworek szlachecki. Oczywiście, że był i nadal tam jest, a jego zdjęcia zamieściłem powyżej wraz z opisem dóbr Pińczyce. Czy Pani nie dostrzegła tego postu?
Czy w Koziegłówkach był dwór nie jestem pewien. Koziegłówki były częścią majoratu Koziegłowy. Folwark był w Koziegłowach. Po 1919 r. majoraty były parcelowane pomiędzy włościan. W okresie międzywojennym 65 ha ziemi miał w Koziegłówkach niejaki Stefan Maszadro. Nie wiem kim był. Skąd miał tyle ziemi? Być może w części kupił od włościan, a w części z parcelacji majoratu Koziegłowy. Czy posiadał jakiś dworek? Nie wiem.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie