Koloniści w Przystajni - ich potomkowie nadal są wśród nas

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41588 przez Patryk Brzozowski
Pozycja 27. Szymon Jeleń

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41590 przez Michał Urbaniak
Ok, to nie moi przodkowie. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41591 przez Patryk Brzozowski
Posiadasz jakieś informacje kim byli owi koloniści? Czemu tutaj akurat przybli? Dlaczego musieli sie przenieść?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41592 przez Michał Urbaniak
Obawiam się, że nie. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41595 przez Dorota Sochacka
Witam wszystkich. Od pewnego czasu zajmuję się drzewem genealogicznym rodziny Krysiak z Kuźnicy Starej. Według zgromadzonych do tej pory informacji, to wygląda na to, że jestem potomkiem kolonisty Augusta WeiBbrich
(Wajsprych ) i Marianny z Rigrów, którzy przybyli do Przystajni w 1845 roku z dwoma synami:
1. Alojzym Janem
2. Augustem Józefem
W Przystajni w 1846 roku rodzi im się córka Maria, która umiera w 1847 roku.
Alojzy Jan Wajsprych poślubia w Przystajni w 1859 roku Franciszke Dras, córkę kolonisty Mateusza i Jadwigi Drasów, urodzona w Popielowie a August Józef Wajsprych poślubia w Przystajni w 1860 roku Marte Dras - córka Mateusza i Jadwigi Drasów a siostrę Franciszki. Marta urodziła się w Przystajni.
August Józef Wajsprych i Marta z Drasów mają ośmioro dzieci, w tym Marcjanne urodzoną 5 listopada 1864 r.\123 w Przystajni, która w 1881 roku poślubia Stanisława Krysiaka z Kuźnicy Starej ( są to dziadkowie mojej żyjącej jeszcze mamy a moi pradziadkowie). Małżeństwo to miało 12 dzieci, jednym z nich był mój dziadziuś Józef. Marcjanna zmarła 12 lutego 1952 roku w Kuźnicy Starej.
Jej ojciec August Józef Wajsprych zmarł w 1923 roku w Przystajni w wieku 86 lat będąc już wdowcem.
Obecnie jestem na etapie pozyskiwania informacji o rodzeństwie Marcjanny.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #42596 przez Katarzyna Zwolska-Płusa
Replied by Katarzyna Zwolska-Płusa on topic Koloniści w Przystajni - ich potomkowie nadal są wśród nas
Dzień dobry, temat jest stary, ale ja mam w drzewie Wilhelma Demelta. Sama chciałabym dowiedzieć się o nim czegoś więcej. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie