Chrzty, śluby, zgony ... konkretne nazwiska

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu #1014 przez GRZEGORZ BORECKI
Chrzty, śluby, zgony ... konkretne nazwiska was created by GRZEGORZ BORECKI
Witam.
Poniżej podaje konkretne nazwiska, do których na Państwa życzenie jestem w stanie podać daty chrztów, ślubów, zgonów, imiona rodziców, rodziców chrzestnych, świadków ślubu i zgłaszających zgon. Nazwiska dotyczą następujących miejscowości:
Częstochowa, Borowno, Janów, Kłobuck, Miedźno, Mokra, Mykanów, Ostrowy, Biała Górna, Makowiska.

Nazwiska / nie są w kolejności alfabetycznej! /

Abramek Adamczyk Adasik Aftyka Aleksandrowicz Banaszek (Banach) Bartuzi Białota Birnbach Bociański (Bocian) Bociurski Borucki Byl (Bel) Caban Capała Chabora Chabros (Habros) Charlej (Ameryk) Chołaj (Hołaj) Chomura (Chmura, Chmurzyński) Chrzan Ciepielowski Cieślak (Ciślak) Ciotucha Ciupa Cybulak Ćwikła Despot (Dysput) Duda Dworaczek (Dworak) Dzięgiel Furdal Furtak Gawdzik Gębal (Gembal) Górski (vel Modzelowski) Grobel Grzegorczyk Haraszczuk (Harayszczuk, Araszczuk) Hołaj (Chołaj) Huzarek (Uzarek, Usarek) Jach Jargiełło (Jagiełło) Jeżyna Jończyk Jóźwicki Kęsik (1) Kobus Komsta (Komst, Kunszt) Kopeć (oraz Kwit) Kosiorek Koska (Kosek) Kosyl (Koszel, Kosiel, Kosielak) Koter Kotlęska Kowalik(1) Kozak Kozłowski Krawczyk Kruk Krupa Krzeczek Kuna Kuta Kwit (oraz Kopeć) Lenart Lewtak Łubek Łukasik Łyczak (Wyłoga, Wyłoza) Maciak Maj Mańko (Mańka) Maruszak Marzec Matraszek Mączka Miazek Michta Miziuła (Mizioła, Niziuła, Nizioła) Modzelowski (vel Górski) Mrozek Murat Niziuła (Nizioła, Miziuła, Mizioła) Nogaj Nowicki Ochal Ostrowski Owczarz (Owczarek) Pajurek (Pajórek) Pawłot Pękala Piechota Pleban (Plebanek) Polak(1) Polak(2 - pozostałe) Popiołek Próchniak (Próchno, Pruchniak) Przepiórka Ratus (Ratuski, Rotus, Ratusz) Rodzik (Radzik) Rodzoś (Rodoś) Rolka Rusek Sadurski Saran (Szaran, Saron) Sekuła (Sykuła) Sikora Skruszeniec Smyczek (Smyk) Sobich Soleniec (Szaleniec) Spasówka Stadejek Stępień (Stempień, Wstępień, Stępniak) Strąpoć Sułek(1) Sułek(2 - pozostałe) Sumorek (Samorek, Somorek) Suszek (Susek) Sykuła (Sekuła) Sykut Syroka Szaleniec (Soleniec) Szczęsny Szeląg Szewczyk Ścibior Taracha Tkacz Trocki Trybuła Usarek (Huzarek, Uzarek) Węgorek Wiejak Wierak (Wirak) Wojtaszek Wójcik Wróbel Wyłoga (Wyłoza, Łyczak) Zadura (Zadora) Zdun (Zdunik, Dzdun) Zięba (Ziemba) Ziętara (Zientara) Ziółek Zosik (Zasio, Zosio, Zazyk) Jagusiak - Bińczyk (Bieńczyk, Bińczykowski) - Chamala (Kamala) - Fertacz - Górski - Gwóźdź (Gwożdzikowski) - Kałuża (Kałużyński) - Machoń - Olearz (Olejarz, Olearczyk) - Osiewacz - Podstawek (Podstawka) - Polasiński (Polasz, Polaszyński) - Pytel - Raczyński - Sabatkiewicz - Ściebura - Sikorski - Sowa - Staroń (Starończyk) - Szlama (Slama, Slamka) - Sztafir (Stafier, Sztafirek) - Wilk Kleszcz, Bebłot, Czarnecki, Gajda, Gruchot, Habrajski, Ogłaza/Ogłoza, Solecki (Szelecki, Sukiennik), Juszczyk, Kęsik, Solecki , Kowalik , Mania, Mańka,
Polak , Górny, Miarka, Sikora, Szczypior, Szymonik, Woźniak .

Proszę o podsyłanie konkretnych nazwisk, które Państwa interesują, odeśle link do nazwiska.

Pozdrawiam.G.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu #1020 przez Bozenna Derecka-Dupuis
Replied by Bozenna Derecka-Dupuis on topic Odpowiedź:Chrzty, śluby, zgony ... konkretne nazwiska
Grzegorz,
Moze warto byloby podac informacje dotyczaca lat tych aktow ?
Jakie lata obejmuja te akty ?
Usmiechy
Bozenna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu #1024 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Odpowiedź:Chrzty, śluby, zgony ... konkretne nazwiska
Witam. Jeśli chodzi o lata droga Bożenno to w przypadku różnych nazwisk jest różnie. Podam może daty krańcowe 1602r. - 1962r.

Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu #1027 przez Lech Ciuk
Interesują mnie nazwiska: Borecki, Ciuk, Latek, Puchalski, Sabok,Kuczera z miejscowości : Czestochowa, Przystajń, oczywiscie jeżeli to możliwe. Pozdrawiam- L.C.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu - 14 lata 9 miesiąc temu #1031 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odpowiedź:Chrzty, śluby, zgony ... konkretne nazwi
W miejscowości Ługi-Radły mieszkał w pierwszej połowie XX w. pan Stanisław Sabok, o którym mój daleki krewny pisze: "Znakomity pisarz / poeta o czym zaświadcza jego pisarstwo. Był bardzo twórczy ale zachowały się nieliczne rękopisy (...) Pan Sabok według relacji ojca opisywał rymowanym wierszem to wszystko co widział na co dzień. A miał znakomitą rękę pisarską. Rękopisy są pisane piękną polszczyzną, piórem z kałamarza. Prawdziwy rarytas."
Postaram się za jakiś czas opublikować te wiersze, które posiadam.
Pozdrawiam

Szymon Gruca
Ostatnia14 lata 9 miesiąc temu edycja: Szymon Gruca od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu #1034 przez Lech Ciuk
Pan Stanisław Sabok to mój wujek. Cieszy mnie tak wysoka ocena Jego twóczości. Faktycznie pisał znakomicie i bardzo wiele. Aktualnie mam prawie całość Jego rękopisów, które via USA sciągnąłem do Polski . To rzeczywiście rarytas. Wiele wierzsy pisał dla konkretnej osoby, która zaskarbiła sobie u niego sympatię"od pierwszego spotkania". Proponuję - przed opublikowaniem Jego wierszy - kontakt ze mną, telefoniczny oraz osobisty. Mój Wuj Stanisław zmarł w Lubinie, gdzie pochowany jest na miejscowym cmentarzu a Jego żona a moja Ciocia Stafania też z domu Sabok( siostra mojej mamy) spoczywa na cmentarzu w Lublińcu. Aktualnie mam prawo dysponowania Jego twórczością. Pozdrawiam - Lech Ciuk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie