Stalag IX C UP w Waimarze

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #31912 przez Stanisława Markowska
Stalag IX C UP w Waimarze was created by Stanisława Markowska
Czy ktoś z forumowiczów interesował się Stalagiem IXc lub miał kontakt z Urzędem Pacy w Waimarze /Niemcy/. W okresie od września do grudnia 1939 roku w stalagu tym przebywał mój teść Władysław Markowski jako jeniec o numerze 40373.W grudniu 1939 roku został zwolniony do Urzędu Pracy Waimar i skierowany do pracy w gospodarstwie rolnym /u bauera/, w którym pracował do 7 maja 1941. Teść zmarł w 1990 roku. Wszystkie dane podaję na podstawie Deklaracji Członkowskiej ZBOWiD. Chciałaby dotrzeć do dokumentów zarówno ze stalagu jak i Urzędu Pracy w Waimarze. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. S. Markowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #31916 przez Michał Mazur
Replied by Michał Mazur on topic Stalag IX C UP w Waimarze
Witam. Brat mojego dziadka, również przebywał w Weimarze, nie w Stalagu, ale jako robotnik przymusowy. Pracował przy Dürrenbacher Hütte (obecnie nazwa ulicy czy wtedy także to nie wiem) w fabryce Werkzeugmaschinenfabrik. Zginął tam podczas bombardowania 5.4.1945 roku...i tyle mi wiadomo. Chętnie będę śledził wątek, może sam dowiem się przydatnych informacji, gdzie szukać dalej. Może ktoś z Państwa również mnie podpowie. Nie mam żadnych dokumentów, wiem to ze wspomnień.

Proszę spróbować szukać informacji przez stronę: www.its-arolsen.org/pl/

Mnie odpisano (wygenerowane elektronicznie), że zajmie to kilka miesięcy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #31933 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Stalag IX C UP w Waimarze
P. Michale. Proszę wejść na stronę : www.its-arolsen.org/pl/auskuenfte/wniose...fbfc8c553bac6d403d73 i wypełnić ją po polsku. Wniosek ten pójdzie Archiwum Bad Arolsen,które w swoich zasobach ma informacje o Polakach przebywających w niewoli niemieckiej /także o przebywających na robotach przymusowych/ Za jakieś 4 tygodnie powinien Pan otrzymać odpowiedź. Serdeczności. S. Markowska.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34695 przez Michał Mazur
Replied by Michał Mazur on topic Stalag IX C UP w Waimarze
W nawiązaniu do poprzednich postów to w moim przypadku czas oczekiwania na odpowiedź z ITS Bad Arolsen trwała ponad jedenaście  miesięcy. Doceniam, że w ogóle odpisali, ale niestety nic nie znaleziono. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34716 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Stalag IX C UP w Waimarze
Czekam już 11 miesięcy. Odpowiedzieli, że może to potrwać półtora roku. Mają 1000 zgłoszeń dziennie. Pozdrawiam. SM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34724 przez Michał Mazur
Replied by Michał Mazur on topic Stalag IX C UP w Waimarze
Nie poddaję się. To samo zapytanie (kilka dni przed odpowiedzią z ITS o której wówczas nie wiedziałem) złożyłem do katowickiego IPN. Deklarowany czas oczekiwania ok. 4 miesięcy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie