Topic-icon Kuznica Maryanowa

3 lata 1 miesiąc temu #32218 przez Elzbieta Rasinska - Latella
Drodzy Forumowicze,

bardzo prosze o pomoc. Poszukuje wszelkich informacji o historii wsi (a obecnie z tego co orientuje sie dzielnicy Czestochowy) Kuznica / Kuzniczka Maryanowa.
Moj przodek Michal Raszynski / Rasinski osiedlil sie tam mniej wiecej miedzy 1780 a 1790 rokiem. Nie wiem niestety skad przybyl... Pomyslalam, ze moze informacje o tej miejscowosci pomoga mi odnalezc jakis nowy trop...
Czy Kuznica bo byla tam kuznia? Maryanowa bo zalozona badz produkujaca na potrzeby ojcow Marianow? Z tego co wiem w tym czasie wies ta nalezala do rodziny Otfinowskich, ale nie jestem pewna.
Jestem w posiadaniu kilku ksiazek o historii Czestochowy i okolic, niestety o historii samej Kuznicy nic w nich nie znalazlam, moze ktos z Was dysponuje jakimis informacjami albo wie gdzie szukac...
Niestety od wielu lat mieszkam za granica, wiec korzystanie z zasobow stacjonarnych polskich archiwow jest dla mnie dosc trudne.

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje, wskazowki.

Z gory dziekuje i pozdrawiam,

Elzbieta

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 1 miesiąc temu - 3 lata 1 miesiąc temu #32230 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Kuznica Maryanowa
Wieś ta należała do parafii częstochowskiej i jest uwzględniona w spisie ludności woj. krakowskiego z lat 1790-91. Tu link do Marianowej Kuźniczki, gdzie spisana jest cała rodzina Michała Raszyńskiego, lat 74, żona Barbara itd:

szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/47/skan/fu...QbQ3HYVRf9VDifUJF3Vg

Istotnie Otfinowscy byli właścicielami i mieszkali we dworze. Wiem też, ze wcześniej mieszkali tam Jakub i Marianna Krzesińscy, kuzyni mojej 4xprababci.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 1 miesiąc temu #32247 przez Elzbieta Rasinska - Latella
Rafale,

bardzo dziekuje za Twoja odpowiedz i link do spisu ludnosci. Potwierdzily sie zatem wszystkie zdobyte przeze mnie informacje. Bardzo sie ciesze. Ale trzeba teraz szukac dalej... W ksiegach parafii sw. Zygmunta nie znalazlam przed rokiem 1796 zadnych informacji o rodzinie Raszynskich / Rasinskich...

Czy wiesz moze kiedy mniej wiecej Twoi przodkowie, Krzesinscy, sprzedali dwor Otfinowskim? I skad Otfinowscy pochodzili? Byc moze rodzina mojego przodka pojawila sie w Kuznicy wraz z nowymi wlascicielami... To tez jakis trop gdy nie wie sie gdzie szukac....

Czy masz moze jakiekolwiek informacje o samej wsi ?

Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam,

Elzbieta

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 1 miesiąc temu #32248 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Kuznica Maryanowa
Otwinowscy (Otfinowscy) byli na tym terenie od dawna, jedna z Krzesińskich wyszła za Otfinowskiego za mąż, ale z drugiej strony wiem, że rodziny prowadziły między sobą procesy sądowe w sądzie grodzkim w Krakowie. O samej Kuźnicy nie wiem zbyt wiele - to dla mnie jednak tylko linia boczna.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.