Projekt genealogiczny - proszę o pomoc.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32518 przez Tomasz Filipczyk
Projekt genealogiczny - proszę o pomoc. was created by Tomasz Filipczyk
Witam serdecznie :)
Wraz z moimi przyjaciółmi z Góry Dobra chcę zrealizować projekt, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznania historii swojej rodziny i regionu. Jest on w formie wyzwania (tzw. challenge). Nominowane osoby będą realizowały w wyznaczonych odstępach czasowych kolejne kroki, które są po prostu etapami badań genealogicznych. No i właśnie z tymi krokami mam mały problem. Niby sam przez to przechodziłem, ale nie bardzo wiem jak to sensownie ułożyć w taką "instrukcję dla całkowicie zielonych". Myślę, że na początku należy wybrać sposób zapisu informacji (kartka papieru, program komputerowy), porozmawiać z najbliższymi osobami na temat swojej rodziny i zanotować uzyskane informacje, odszukać dokumenty, które znajdują się w domu, pamiątki rodzinne mówiące o historii rodziny, odwiedzić groby bliskich.
Proszę Was o pomoc w ułożeniu tych kroków, by zainteresować młodych genealogią i zainspirować ich do dalszych badań już poza tym projektem :)
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Gdyby ktoś wiedział o bardzo podobnym projekcie, to proszę o informację.

Pozdrawiam,
Tomasz Filipczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie