Dostęp do dokumentacji aktowej AP Częstochowa

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32570 przez Krystian Zamorowski
Dostęp do dokumentacji aktowej AP Częstochowa was created by Krystian Zamorowski
Witam

Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości. Na szukajwarchiwach znalazłem informację, że w AP Częstochowa w Zespole dot. Myszkowskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych " Światowid" znajduje się dokumentacja aktowa osoby z mojej rodziny. Czy będę mógł ją swobodnie przejrzeć, bez udowadniania pokrewieństwa?

Pytanie pewnie banalne, jednak jak o osoba, która nigdy nie korzystała z zasobów archiwum wolę się upewnić.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32575 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Dostęp do dokumentacji aktowej AP Częstochowa
Ten zespół dotyczy lat [1912] 1945 - 1995 [2000]. Od 2016 r. archiwa nie udostępniają niektórych akt młodszych niż 70 lat motywując to ochroną danych osobowych. Zwłaszcza dotyczy to akt sądowych. Należy udowadniać wtedy interes prawny. Nie wiem jak to jest z fabrykami, ale może być podobnie jeśli są tam dane osobowe. Najlepiej zadzwonić do nich i się spytać.
The following user(s) said Thank You: Krystian Zamorowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32606 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Dostęp do dokumentacji aktowej AP Częstochowa
Dziękuję za odp.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie