Topic-icon Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic

2 miesiąc 1 tydzień temu #34250 przez Wit (Andrzej Witczak)
Witam,
Poszukuje informacji na temat rodziny Hofman z Gromadzic.
Do tej pory udało mi się ustalić kilka informacji ale niestety od jakiegoś czasu nie mogę odnaleźć nic nowego.

Piotr Hofman, ur. 1869 - zm. 1933, małżonka Agnieszka z domu Pacyna, ur. 1876 - zm. 1953
Córka Franciszka Rajter, ur. 1906 - zm. 1968 Gromadzice
Syn Antoni Hofman, ur.1896 - zm. 1951 Gromadzice, małżonka Marianna z domu Nowakowska, ur. 1897 Gana - zm. 1989 Gromadzice
Dzieci Antoniego i Marianny: Franciszek (mój dziadek), Aniela, Lucjan, Czesław, Lucyna

Interesują mnie wszystkie informacje o moim pradziadku Piotrze. Podobno on lub jego rodzice pochodzą z okolic Rudnik, Krzepic, Żytniowa, Kowali lub Praszki. Niestety członkowie rodziny podają różne miejcowości. Otrzymałem równiż informację, że byli właścicielami lub pracownikami młyna w tych okolicach.
Z góry dziękuje za wszystkie informacje.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 1 tydzień temu #34252 przez Wit (Andrzej Witczak)
Aktualizacja.
Odnalazł się akt małżeństwa Piotra i Agnieszki Hoffman w Żytniowie z roku 1897. W oddzielnej wiadomości prośba o przetłumaczenie tego aktu.
Potwierdziła się miejscowość Żytniów i okazuje się, że z biegiem lat jedna litera „f” nas opuściła.
Proszę o przesyłanie wszystkich informacji może potwierdzą się pozostałe wspomnienia rodzinne.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #34256 przez henryklukas (Henryk Lukas)
Witam!
Mam w swojej rodzinie nazwisko Hofman. Kuzynka mojego ojca Teresa wyszła za mąż za Stanisława Hofmana. Pamiętam jego matkę Mariannę. Teresa była córką Katarzyny Kabus. Ta z kolei była córką Augusta Kabusa młynarza z miejscowości Młyny koło Rudnik właściciela młyna Szafranek. Być może, że jest jakieś powiązanie wspomnianych przeze mnie Hofmanów z Pana rodziną. Babcia moja (matka mojej mamy) z domu nazywała się Pacyna. Pochodziła z Rudnik. Nie mam informacji dotyczących rodziny Hofmanów. W Rudnikach mieszka córka Teresy Zofia a w Praszce druga córka Wanda.
Pozdrawiam Henryk

2 miesiąc 6 dni temu #34257 przez Wit (Andrzej Witczak)
Dziękuję za informację.
Na cmentarzu w Żytniowie jest grób Stanisława Hoffmana, ur. 1937 - zm. 2000 i jego syna Eugeniusza. Obecnie staram się ustalić czy należą do mojej rodziny.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

2 miesiąc 6 dni temu - 2 miesiąc 6 dni temu #34258 przez Wit (Andrzej Witczak)
Aktualizacja
Otrzymałem tłumaczenie aktu małżeństwa Piotra Hoffman i Agnieszki Pacyny.
Okazuje się, że mieszkali w już nie istniejącej osadzie Pomyków położonej na południowy zachód od Żytniowa należącej do parafii Żytniów. Na tej stronie odnalazłem informację o akcie małżeństwa rodziców Piotra Hoffmana.
Wojciech Hofman, Wiktoria Książek, akt małżeństwa numer 5 z roku 1864, parafia Żytniów. Niestety nie mogę go odnaleźć w internecie.

Mapa kwatermistrzowska 1850

Witczak
Załączniki:

2 miesiąc 5 dni temu #34259 przez math078 (Marcin Pecyna)
Witam serdecznie, moja godność Pecyna, a przodkowie pisali się jeszcze w 1. poł. wieku 19. jako Pacyna. Mieszkali w Kuźniczce-obecnie Krzepice a pochodzili z prawdopodobnie z Kowal, czy ma Pan jakieś informacje o Pecynach- Pacynach z tych terenów?. Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

2 miesiąc 5 dni temu #34260 przez Wit (Andrzej Witczak)
Witam,
Moja praprababcia Agnieszka Hofman z domu Pacyna pochodzi z Pomykowa parafia Żytniów.
Mój dziadek opowiadał, że część rodziny jest również w Kowalach. Możliwe, że to rodzina ze strony Agnieszki Pacyna. Istnieje strona z danymi genealogicznymi z Praszki i okolic praszka.mrog.org/ na której są udostępnione indeksy aktów urodzenia, małżeństw i zgonów.
Odnalazłem tam informację o akt urodzenia Antoni Pecyna z Kowali z roku 1821.
Jestem również umówiony na spotkanie z dyrektorem Muzeum w Praszce Dr Zbigniewem Szczerbikiem. Mam nadzieję, że otrzymam nowe informację o Kowalach i jego mieszkańcach.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

2 miesiąc 5 dni temu #34264 przez henryklukas (Henryk Lukas)
To jest inny Stanisław ponieważ ten o którym pisałem leży na cmentarzu w Rudnikach i nie miał syna.:)

2 miesiąc 5 dni temu - 2 miesiąc 5 dni temu #34265 przez henryklukas (Henryk Lukas)
Miałem akt urodzenia Agnieszki Pacyna, córki Pawła urodzonej w Ganie (par. Praszka) w 1839r. Paweł Pacyna był bratem Mateusza mojego praprapradziadka ze strony mojej mamy. Być może, że jest to ta sama rodzina ponieważ Gana znajduje się obok Kowali.

2 miesiąc 5 dni temu #34266 przez henryklukas (Henryk Lukas)
Panie Andrzeju. Akt ślubu można znaleźć w internecie. Przesyłam. ;)
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Wit (Andrzej Witczak)

2 miesiąc 5 dni temu #34267 przez Wit (Andrzej Witczak)
Bardzo dziękuje za pomoc w odnalezieniu tego dokumentu. Teraz czeka mnie rozszyfrowanie go.
W akcie pojawia się Gotlib Hofman i prawdopodobnie udało się odnaleźć powiązanie z innym forumowiczem ;)

Witczak

1 miesiąc 4 tygodni temu #34298 przez henryklukas (Henryk Lukas)

1 miesiąc 4 tygodni temu - 1 miesiąc 4 tygodni temu #34299 przez henryklukas (Henryk Lukas)
Idąc za ciosem jeszcze jeden prezencik. Ten jest ciekawszy. Proszę sobie postudiować. metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=3&z...jpg#zoom=1&x=212&y=8
Tutaj mamy już informacje o przeszłości młynarskiej. :)

1 miesiąc 4 tygodni temu #34301 przez Wit (Andrzej Witczak)
Bardzo dziękuje za oba akty. Staram się je odczytać, niestety brak mi wprawy i męczę się z tym niemiłosiernie.
Dzięki Panu kolejne pokolenie dołączę do mojego drzewa.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

1 miesiąc 4 tygodni temu #34309 przez Wit (Andrzej Witczak)
W obu aktach przesłanych przez Pana Henryka występuje Gottlieb (Gotliep) Hofman zamieszkały w osadzie Pomyków ale nie zgadzają się wiek Gottlieba podany w obu aktach.
W akcie urodzenia Wojciecha Hofmana z 1841 Gottlieb ma 29 lat czyli powinien się urodzić w 1812.
W akcie małżeństwa Gottlieba (Gotlipem) z 1836 zapisane jest, że ma 36 lat czyli powinien się urodzić w 1800. Więc to prawdopodobnie nie ta sama osoba. Osada Pomyków liczyła kilka domów więc nie sądzę żeby były tam dwie rodziny Hofmanów. Więc prawdopodobnie będą to bracia.
Interesująca jest również wzmianka o młynie który był własnością teściów Gotlipa.
W pobliżu Pomykowa było kilka młynów Bonasch, Marosch, Paprotnik, Goller Muehle, Rzepka.
Teraz należało by ustalić który z nich w pierwszej połowie 1800 należał do Walentego Kozy,
Jeszcze raz dziękuje Panu Henrykowi za przekazanie wielu przydatnych informacji.

Witczak

1 miesiąc 4 tygodni temu #34330 przez henryklukas (Henryk Lukas)
Rzeczywiście ma Pan rację. To są dwie różne osoby. No cóż. Trzeba szukać dalej.

Czas generowania strony: 0.584 s.