Julianów

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #34955 przez Hanna Hofman-Polańska
Julianów was created by Hanna Hofman-Polańska
do jakiej parafii należał Julianów w roku 1887?
szukam metryki urodzenia Franciszka Rychter ur. w Julianowie w 1887r
Przejrzałam Danków ale nie znalazłam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #34977 przez Piotr Lis
Replied by Piotr Lis on topic Julianów
Śmiem twierdzić, że Julianów koło Lindowa został założony później. Nie notuje go Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego i Skorowidz Królestwa Polskiego. Lindów należał do parafii w Dankowie.
Może chodzić o inny Julianów, których było dość sporo. Możesz podać imiona rodziców, będzie prościej szukać.

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #34980 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Julianów
Syn Kazimierza i Apolonii
Napewno Julianow  ten za Lidowem. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #34991 przez Piotr Lis
Replied by Piotr Lis on topic Julianów
W Dankowie w ślubach z lat 1880-1900 nie pojawiają się Rychterowie.
Są za to następujące chrzty:
5/1891 par. Danków - Marianna Rychter, córka Franciszki Rychter, ur. w Iwanowicach
165/1892 par. Danków - Ignacy Rychter, syn Marianny Rychter, ur. w Albertowie
290/1895 par. Danków - Mikołaj Rychter, syn Mikołaja Rychtera i Józefy z Płaczków, ur. w Albertowie
55/1898 par. Danków - Marianna Rychter, córka Mikołaja Rychtera i Józefy z Placków, ur. w Albertowie
257/1904 par. Danków - Feliks Rychter, syn Mikołaja Rychtera i Józefy z Placków, ur. w Albertowie

Czy wiesz, gdzie i kiedy brali ślub Kazimierz i Apolonia? Jakie jest nazwisko panieńskie Apolonii?
Może akt ślubu Franciszka Rychtera by pomógł?

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35003 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Julianów
dziękuję za pomoc...
Apolonia de domo Masek  1-voto Gajek
drugi ślub z Rychterem był około 1866-8  w Dankowie(parafii) 
Kazimierz pochodził z Krzepic ale przemieszczał sie często (był kowalem).Te informacje o urodzeniu w Julianowie wiele lat temu  spisałam z ksiąg ludności Krzepic(gdzie też przejściowo mieszkali)
Ja ten ślub widziałam kilka lat temu ale  z niego nic nie wynikało więcej.
Szukam ich potomków bo może tak dotrę do miejsca ich pochówku.Do tej pory nie znalazłam żadnego z ich dzieci.Albo zmarli albo córki zmieniły nazwisko i koniec informacji.Kazimierz zmieniał przynajmniej 4 razy miejsca pobytu(Krzepice,Zajączki,JulianówBiała Górna).Ojciec Apolonii był swego czasu kowalem w Zajączkach i Zbrojewsku.

ze spisu ludności Krzepic wynikało też ,że ich córka Marianna wyszła za mąż za Januszewskiego ze wsi Ponik.Kiedy nie wiem.Nie potwierdziłam sobie tej informacji.To była tylko drobna notka na marginesie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35010 przez Piotr Lis
Replied by Piotr Lis on topic Julianów
Tak, faktycznie, ślub Kazimierza i Apolonii wpis 17/1867 w parafii Danków.
Znalazłem jedynie:
wpis 40/1871 par. Danków - Stanisław Rychter, syn Kazimierza i Apolonii, ur. w Zbrojewsku

Rozumiem, że wrócili później do Krzepic. Z jakiego okresu pochodzą wpisy ze spisu ludności?

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie