Poszukuje aktu zgonu pradziadka pochowanego w Czestochowie... Prosze o rade

  • Elzbieta Rasinska - Latella
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35607 przez Elzbieta Rasinska - Latella
Drodzy Forumowicze,

uprzejmie prosze o pomoc w odnalezieniu aktu zgonu pradziadka.

Moj pradziadek  - Wawrzyniec Rasinski - zmarl 16.12.1927 roku - a przynajmniej taka data widnieje na grobie (cmentarz Kule w Czestochowie). Daty dziennej nie moge byc na sto procent pewna - rok natomiast powinien sie zgadzac  - pokrywa sie z roznymi informacjami z dokumentow mojego dziadka (zyciorys itp.).

Wydawalo mi sie, ze skoro pradziadek zostal pochowany w Czestochowie (gdzie nie mieszkal) - to pewnie dlatego, ze tam zmarl, ale niestety nie umie znalezc jego aktu zgonu (Szukalam na familysearch.com przeszukujac  parafie Zygmunta, Barbary i Jozefa). Szukalam takze w miejscu zamieszkania pradziadka (byl urzednikiem kolejowym na stacji Kamiensk) - czyli w parafiach: Kamiensk, Radomsko, Chelmo, w urzedzie stanu cywilnego w Maslowicach....

Nie mam juz niestety wiecej pomyslow gdzie szukac... Czy moze znacie jakas inna parafie z ktorej zmarli mogli zostac w tamtym czasie pochowani na cmentarzu Kule?

Bede wdzieczna za wszystkie podpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam,

Elzbieta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35608 przez Jacek Tomczyk
W roku 1927 było już kilka parafii w Częstochowie, nie wszystkie są dostępne w sieci. Pozostaje wizyta w Archiwum Państwowe. Ja stawiałbym na parafię św. Rodziny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Elzbieta Rasinska - Latella
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35610 przez Elzbieta Rasinska - Latella
Replied by Elzbieta Rasinska - Latella on topic Poszukuje aktu zgonu pradziadka pochowanego w Czestochowie... Prosze o rade
Bardzo dziekuje za te podpowiedz Jacku. Skontaktuje sie zatem z AP.
Pozdrawiam serdecznie,

Elzbieta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35619 przez Jacek Tomczyk
Napisałem na priv.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie