Topic-icon Wieś Genczyn, powiat olkuski

6 miesiąc 2 tygodni temu #36207 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Czytając akt ślubu Marcina Kwoki (ślub zawierany w par. Przybynów w roku 1861) utknąłem na wsi Genczyn (w akcie Gencyn), powiat olkuski. Tej wsi nie mogę znaleźć ani w spisie miejscowości "Skorowidz Księstwa Polskiego", ani na obecnych mapach internetowych. Jest niewielka wzmianka o tej wsi na stronie: akokregkielce.pl/boleslaw-wladyslaw-musialik.html , gdzie czytamy: "Po podjęciu działalności konspiracyjnej Władysław Musialik przyjął pseudonim „Bolesław” i rozpoczął werbowanie członków grupy.
     Z biegiem czasu w skład grupy wchodzili ludzie także spoza terenu Gminy Koziegłowy. Z dostępnych materiałów wynika, że grupa posiadała członków w następujących miejscowościach: Koziegłówki, Rzeniszów, Markowice, Winowno, Krusin, Cynków, Pińczyce, Zabijak, Gliniana Góra, Kuźnica, Mierzęcice, Czarny Las, Masłońskie, Przeczyce, Żarki Letnisko, Romanów, Dębowiec, Żelisławice, Genczyn.".
Czyli wieś mogła istnieć jeszcze w czasie II Wojny Światowej.

Proszę o sugestie, gdzie można szukać tej wsi i ewentualnie parafii z okolic lat 1800-1820!

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc!

Ireneusz Niemczyk
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 tygodni temu #36208 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Całe szczęście, że ów Marcin Kwoka zawierał dwukrotnie związki małżeńskie i drugim wielkim szczęściem jest zindeksowanie ślubów dostępne na forum. Marcin Kwoka zawarł pierwszy związek z Antoniną Siwek w 1837, a w tym akcie jest podane jego miejsce urodzenia: GĘŻYN. Gężyn to parafia Koziegłowy. Jednak to jest wielka różnica w pisowni. Udało mi się dość szybko rozwikłać tę zagadkę i odnaleźć akt urodzenia Marcina Kwoki.
Wielkie dzięki dla tych osób, które poświęcają  swój czas na indeksowanie parafii!

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.654 s.