Mikrofilmy akt metrykalnych

  • Urszula Rosolińska-Ratman
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
14 lata 8 miesiąc temu #1157 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Mikrofilmy akt metrykalnych was created by Urszula Rosolińska-Ratman
Czy ktoś z Państwa słyszał o mikrofilmach akt metrykalnych wykonanych w latach trzydziestych XX wieku? Interesuje mnie teren obecnego województwa łódzkiego.
Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 8 miesiąc temu #1161 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Replied by Danuta Blachnicka-Łebek on topic Odpowiedź: Mikrofilmy akt metrykalnych
Pani Urszulko może chodzi o mikrofilmy Mormonów - ale te były chyba wykonane później.Ja nie korzystałam ze zbiorów Mormonów.Proszę podać dokładnie jakiej parafii Pani szuka i jakie nazwisko.Spróbuję pomóc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Urszula Rosolińska-Ratman
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
14 lata 8 miesiąc temu #1166 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odpowiedź:Mikrofilmy akt metrykalnych
Witam Pani Danusiu,
szczegóły tej sprawy przekażę przez konto prywatne.
Pozdrawiam, Urszula

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #1179 przez Bozenna Derecka-Dupuis
Replied by Bozenna Derecka-Dupuis on topic Odpowiedź:Mikrofilmy akt metrykalnych
Mormoni robili filmy w latach 30-tych, na przyklad parafia Jordan (dzis Jordanowo - Swiebodzin). Filmy aktow tej parafii sa z 1935 roku.
Pozdrowienia
Bozenna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Urszula Rosolińska-Ratman
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #1180 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odpowiedź:Mikrofilmy akt metrykalnych
Pani Bożeno,
Dziękuję za informację w imieniu swoim i drugiej linii Ratmanów.
Sądziłam, że w tamtych latach, ze względu na kłopotliwą technologię, nie zajmowano się, na taką skalę, tak prozaiczną sprawą jak kopiowanie ksiąg metrykalnych. Ja sama nie potrzebowałam, jak dotąd, korzystać z tego źródła, ale ta informacja może okazać się bardzo przydatna. Być może okaże się, że ta druga linia Ratmanów też wywodzi się z Kamienicy Polskiej, choć związków rodzinnych musielibyśmy szukać w XVIII w. poza Kamienicą.
Pozdrawiam, Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1464 przez Marzena Wójcicka
Replied by Marzena Wójcicka on topic Odpowiedź: Mikrofilmy akt metrykalnych
Na stronie www.familysearch.org jest dostep do informacji nt zarchiwizowanych przez Mormonow aktow. Mozna przegladac po nazwiskach jak rowniez po nazwach miejscowosci. W przypadku zidentyfikowania nr mikrofilmu zawierajacego interesujacy nas region / nazwisko mozna zamowic taki mikrofilm (15 pln / 1 szt) i przegladac w siedzibach Mormonow w Warszawie badz we Wroclawiu.
Pozdrawiam,
Marzena Wójcicka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie