jak zgłosić błąd w indeksie?

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #37683 przez Danuta Dąbrowska
jak zgłosić błąd w indeksie? was created by Danuta Dąbrowska
jak w  temacie,
zgromadziło mi się kilka nazwisko do poprawy - mogłabym komuś dodatkowej roboty oszczędzić
czy jest jakaś procedura?
Pozdrawiam
Danuta 

Franula

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #37702 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic jak zgłosić błąd w indeksie?
Niestety muszę ręcznie wyszukiwać w bazie i poprawiać.
A ponieważ błędne indeksy to prawdopodobnie rząd kilkudziesięciu tysięcy, więc lepiej się pogodzić z błędami niż mozolnie to poprawiać.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #37710 przez Danuta Dąbrowska
Replied by Danuta Dąbrowska on topic jak zgłosić błąd w indeksie?
ok, jeśli jest taka praktyka.

Franula

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu - 4 lata 5 miesiąc temu #37792 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic jak zgłosić błąd w indeksie?
Panie Szymonie,

Praktyka wskazuje na to, że poprawiane będów w każdej bazie danych jest równie ważne jak wprowadzanie nowych rekordów. Mamy tu na forum liczne grono osób indeksujących więc dlaczego nie zebrać grona korektorów, którzy na bieżąco poprawialiby zgłaszane błędy. W końcu każdy kto odkryje, że jego pradziadek ma tutaj błąd w nazwisku albo imieniu pewnie chciałby to zmienić. Przypuszczam jednak, że dostęp do bazy jest mocno zabezpieczony aby nikt niepowołany się tam nie dostał, więc zadanie nie jest proste jak poprawiać te błędy. Ale być może w bazie, która obsługuje indeksy metrykalne TGZCz są jakieś skrypty do ułatwienia tego typu mozlnych zadań. Przypominam sobie, że kiedyś na forum zaproponowałem prostą operację poprawienia imion bez właściwie wpisanych polskich liter (np. Lukasz zamiast Łukasz). Wprowadził Pan te korekty, a mnie przy okazji dostało się od życzliwej forumowiczki, że się czepiam osób które pomyliły się przy wprowadzaniu :-)  www.genealodzy.czestochowa.pl/forum/foru...ach-w-indeksach-tgzc

Ja się zgłaszam na korektora błędów w bazie.

Pozdrawiam,
Zbyszek
    
Ostatnia4 lata 5 miesiąc temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #37794 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic jak zgłosić błąd w indeksie?
Panie Zbyszku. 
Z własnego doświadczenia wiem, że Pan Szymon zawsze dokonuje poprawek, jak go o to poproszę.
Faktem jest, że jest to dodatkowe obciążenie dla Niego i nie można żądać aby było to stałym Jego zadaniem.
Nie wiem, czy Pan wie, że nanoszenie poprawek w bazie PTG trwa nieraz kilka tygodni, a tam jest to przecież sformalizowane.
Pana chęć bycia korektorem, jest chwalebna, ale mało realna.
Pozdrawiam
Stanisław Jegier

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #37850 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic jak zgłosić błąd w indeksie?
Byłoby super gdyby ktoś wziął na siebie wprowadzanie poprawek.
Widzę jednak jeden podstawowy problem: nie posiadam wystarczających uprawnień do zarządzania użytkownikami bazy.
To oznacza, że mogę dodać nowego użytkownika, ale będzie on miał pełne uprawnienia do całej bazy. Idealnie byłoby, gdybym mógł ograniczyć uprawnienia tylko do modyfikacji i tylko do wybranych tabel. Jeżeli dam komuś pełne uprawnienia, to taka osoba może (nieświadomie) zmodyfikować/usunąć dosłownie wszystko na stronie jak również całą stronę.
Ale Panie Zbyszku, jeżeli jest Pan zainteresowany możemy zrobić taką próbę. Proszę o kontakt na maila, opiszę Panu jak to robić.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie