Błeszyńscy

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #39338 przez Maria Nowicka-Ruman
Błeszyńscy was created by Maria Nowicka-Ruman
Czy ktoś z Państwa ma informacje o Franciszu i Jacku/Jacentym Błeszyńskich dzierżawcach Osin, które pozwoliłby rozwiązać ten problem:
Mam dokument z 1702 r. w którym August II wyraża zgodę na cesję wójtostwa we wsi Osiny z Franciszka Błeszyńskiego na Jacka Błeszyńskiego. Natomiast z dokumentów sądowych, które posiadam wynika coś zupełnie przeciwnego, bo w dwóch dokumentach z 1701 r.  Jacenty  określany jest mianem - dzierżawca Osin, a w dokumencie z 1714 r. Franciszek występuje jako dzierżawca Osin. Czyli sytuacja wg posiadanych przeze mnie dokumentów wygląda tak:
1701 Jacek Błeszyński  w dok. sądowych - dzierżawca Osin
1702 pozwolenie na cesję wójtostwa w Osinach z Franciszka Błeszyńskiego na Jacka Błeszyńskiego
1711 w lustracji Franciszek Błeszyński - dzierżawca Osin
1714 Franciszek Błeszyński w dok. sądowych - dzierżawca Osin 
Ostatnia3 lata 11 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39339 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Błeszyńscy
Witam. Może to są bracia. Osiny ale jaka parafia. Może to całkiem różne osoby np. Franciszek i Franciszek to mogą być różne osoby . Honorata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #39340 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Błeszyńscy
Niestety nie mam dostępu do drzewa genealogicznego Błeszyńskich.
Ostatnia3 lata 11 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39341 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Błeszyńscy
sprawdzała Pani u Minakowskiego?i na stronach barbarafamily.eu?
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39347 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Błeszyńscy
Zajmuje się Błeszyńskim prawie 30 lat.  Postanowiłem już nie wypowiadać się  na forum, bo w dobie internetu " każdy wie swoje". 
Polecam jedynie linię Błeszyńskich z Bulowic  k. Czańca.    Posiadali Rogoźnik i Milowice.  Z tej linii Ignacy Błeszyński ( z matki Malczewskiej - tak, z tych Malczewskich- herbu Tarnawa ) powieszony w Piotrkowie ( wraz z ks. Mosińskim z Dmenina).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #39348 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Błeszyńscy

Hanna Hofman-Polańska napisał: sprawdzała Pani u Minakowskiego?i na stronach barbarafamily.eu?

Dziękuję Pani Hanno, Minakowski, z pomocą Pana Rafała sprawdzony, ale trudno coś dopasować, 
Ostatnia3 lata 11 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie