Topic-icon Rodzina Bogusławskich i Świętorzeckich

2 tygodni 1 dzień temu #39765 przez JanW. Kaczmarek
Szanowni Państwo, poszukuję informacji na temat rodziny Władysława, Alfonsa Edwarda, Sabiny Bogusławskich oraz rodziny Świętorzeckich. Bogusławscy związani byli z majątkami Zacisze - Stradom i Wilkowiecko oraz Częstochową. To moja rodzina. Wiadomości encyklopedyczne i słownikowe oczywiście posiadam. Swojego czasu była dyskusja na ten temat na forum, którą prowadził Krzysztof Bogusławski. Poszukuję kontaktu z Panem Krzysztofem i jego rodziną. Z Bogusławskimi związana była rodzina de Witte. Czy w Wilkowiecku i Zaciszu - Stradom ostały się dwory, w których zamieszkiwali ? Możę ktoś z rodziny Bogusławskich i de Witte mieszka jeszcze na tych terenach ?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 5 dni temu #39803 przez JanW. Kaczmarek
Jeszcze raz proszę o informacje odnośnie rodziny Bogusławskich z Wilkowiecka i Zacisza - Stradom. Istnieją dwie wersje odnośnie herbu tej rodziny. Czy może komuś coś wiadomo na ten temat ? Interesuje mnie też informacja odnośnie szpitala powstańców styczniowych na zamku Kruszyna. Czy możliwe jest uzyskanie informacji odnośnie przebywania tam na leczeniu Bolesława Świętorzeckiego ? Mógł występować pod nazwiskiem Mawrowski. Posiadam zdjęcie sanitariuszki tego szpitala podpisane "Stefania Kanigowska". Czy ktoś wie kto to był i z jakiej rodziny ? Czy w Wilkowiecku i Zaciszu pozostały jakieś zabudowania dworskie ?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 5 dni temu #39804 przez Krzysztof Kucharski
Jeżeli takie spisy się zachowały, to być może znajdują się w Ossolineum, gdzie w większości przechowywane jest archiwum Lubomirskich. 
Stefania Kanigowska - przypuszczam, że może chodzić o Wiktorię Stefanię Kanigowską ur w 1844r córkę dziedzica wsi Lubojna Tomasza Kanigowskiego i Erchardyny Garczyńskiej.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 5 dni temu #39805 przez JanW. Kaczmarek
Szanowny Panie., dziękuję za wiadomość i pójdę wskazaną drogą. Sprawdzę otrzymane informacje. Jeżeli będzie Pan coś wiedział nowego to proszę o kontakt. Czy wie pan coś o dworach w Wilkowiecku i Zaciszu ? Z Lubomirskimi jesteśmy spowinowaceni przez Gawrońskich, Świętorzeckich i Radziwiłłów. Na powyższe tematy jednak nic nie znalazłem w posiadanych materiałach. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.