W swoich badaniach dotarłem do martwego punktu, pytanie i prośba o pomoc.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #39772 przez Robert Ćwikliński
Cześć wszystkim, 

przed sobą mam akt małżeństwa mojego pra pra dziadka, 1899 rok, parafia Truskolasy. Tam, podane imiona rodziców i tutaj trop mi się urywa. Wg. aktu Pan młody ma 40 lat. Czyli urodziłby się gdzieś  w okolicach 1859 / 58/60 
- W cyfrowym archiwum brak katalogów;
- archiwum w Cz-wie wysyła mnie do gminy Wręczyca Wielka;
- USC we Wręczycy do Parafii Truskolasy - proboszcz mówi jasno - wszystko spłonęło w czasie wojny.

To skąd akty z 1899? 
W aktach mam podane imiona rodziców mojego pra pra dziadka i nie jestem w stanie pójść "wyżej". Nawet nie mam pomysłu, jak ruszyć dalej. 

Czy mógłby ktoś wspomóc radą? 
Bardzo proszę i z góry dziękuję. 

Pozdrawiam Czytających.
Ostatnia3 lata 11 miesiąc temu edycja: Robert Ćwikliński od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39775 przez Barbara Szwarcer
Być może panna młoda była z parafii Truskolasy i dlatego tam się odbył ślub. Z tego co Pan napisał wnioskuję, że 2 x pradziadek urodził się w Wręczycy Wielkiej. Ta wieś należała i należy do parafii w Kłobucku. Proszę spróbować tam szukać aktu  urodzenia 2 x pradziadka. Skany aktów urodzeń są na FamilySerach. Powodzenia życzę

B. Szwarcer
The following user(s) said Thank You: Robert Ćwikliński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39776 przez Krzysztof Kucharski
Wręczyca Wielka od około 1956r jest samodzielną parafią
W Archiwum Państwowym w Częstochowie znajdują się metryki z par. Truskolasy od 1808r

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39778 przez Hanna Hofman-Polańska
proszę zobaczyć na Szukaj w Archiwach
tam są Truskolasy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #39782 przez Jacek Tomczyk
Nie podaje Pan nazwisk szukanych osób a to utrudnia odpowiedź na Pana pytania. Parafia Truskolasy została zindeksowana od 1808 do 1917 i te indeksy są dostępne w naszej bazie "Indeksy metrykalne". (trzeba się zarejestrować). A konkretny akt tak jak pisze Hania Hofman e "szukajwarchiwach". Pozdrawiam. JT
Ostatnia3 lata 11 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #39783 przez Robert Ćwikliński
 Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dużo świetnych pomysłów. Sprawdzałem indeksy i one dały mi pewną możliwość...
Od początku. 
Szukam Michała Hadrian (jest w indeksach jesgo akt małżeństwa z 1899),ale nie ma jego urodzenia. Wg aktu 1899 roku idąc do ślubu ma lat 40. 

Jego rodzicami był Józef Hadrian I Józefa Symsik (ew. Symasik).
W indeksach tacy ludzie mają zapisanego syna Antoniego (ur. 1875 Konopiska, a są one nieskatalogowane na szukajwarchowach). Zapewne to byli bracia, ale trzeba to sprawdzać. 
No i teraz sprawa wygląda tak, - poprzez Antoniego będę mógł iść do Józefa i Józefy, ale temat Michała zostaje nierozwiązany. 

W rodzinie była historia (ale nie mogę tego zweryfikować), że Michał mógł urodzić się w Dobrodzeniu. Przed 1945 był to Guttentag, gdyż były to Niemcy. To wszystko sprawia, że nie wiem, jak się za to zabrać. 

Dobrego weekendu i raz jeszcze dziękuję za pomoc, jesteście niesamowici. 
Ostatnia3 lata 11 miesiąc temu edycja: Robert Ćwikliński od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie