Jak najlepiej zrobić opracowanie genealogiczne

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40026 przez Przemysław Lizurej
Jak najlepiej zrobić opracowanie genealogiczne was created by Przemysław Lizurej
Witam szanownych forumowiczów,
Zwracam się do Was z pytaniem Jak najlepiej zrobić opracowanie genealogiczne?
Chciałbym, żeby opracowanie nie było wydrukiem wielkiego drzewem, na którym nie można odczytać imion i dat.
Sensownym wydaje się być dzielenie drzewa rodziny na mniejsze i ich przedstawiane, ale wtedy nie można znaleźć punktu odniesienia w postaci poziomu pokoleń.
Myślę, że może temat już był poruszany...
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Przemek Lizurej

Przemysław Lizurej (LIZUREJP@YAHOO.COM)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40046 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Jak najlepiej zrobić opracowanie genealogiczne
Moim zdaniem najlepiej opracować sobie swój własny system. Ja robię wspólne drzewo: swoje i Żony.
Początkowo zacząłem od drzewa znalezionego gdzieś w sieci.  Problem zaczął się już przy 2 x pra....
W moim przypadku jest to 16 par, czyli 32 rodziny. Przy 4 x pra..... są to już 64 pary, czyli 128 rodzin.
Zrezygnowałem z drzewa i zrobiłem sobie spis: 1- ych pra, 2- ich pra …… itd. W spisie przy każdej osobie dodaję rok i miejsce urodzenia. Następnie każdą z rodzin prowadzę osobno.
 Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Przemysław Lizurej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40074 przez Przemysław Lizurej
Replied by Przemysław Lizurej on topic Jak najlepiej zrobić opracowanie genealogiczne
Mam pomysł, żeby rozpocząć opis od małżeństwa u korzenia drzewa - małżonkowie + ich dzieci; czyli poziom 0 i 1.
Następnie poziom 1 i 2 z podziałem na nowo założone rodziny z ich dzieci i tak aż do współczesnej generacji.
W takim wypadku przyda się chyba zestawienie pokoleniowe, które będzie w kształcie bardzo szerokiej piramidy.

Może jakieś inne pomysły?

Przemysław Lizurej (LIZUREJP@YAHOO.COM)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40075 przez Katarzyna Mąkowska Drewniak
Replied by Katarzyna Mąkowska Drewniak on topic Jak najlepiej zrobić opracowanie genealogiczne
Na WTG Gniazdo można kupić księgę Moi Przodkowie i Notatnik Moi Przodkowie .Wewnątrz jest też arkusz do rozpisania drzewa genealogicznego.Jedyny mankament to możliwość wpisywania 4xpradziadkowie. Ceny nie pamiętam bo kupowałam dość dawno.
Pozdrawiam 
Katarzyna
The following user(s) said Thank You: Przemysław Lizurej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40091 przez Beata Haras
Replied by Beata Haras on topic Jak najlepiej zrobić opracowanie genealogiczne
Witam. Notatnik z arkuszem kosztuje 12 zl plus 7 zl przesyłka, właśnie kupiłąm. Jestem początkująca dopiero więc na początek powinno wystarczyć :).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie