Prośba o pomoc

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40383 przez Karol Jamka
Prośba o pomoc was created by Karol Jamka
Witam, reprezentuje pewną firmę prawniczą, otrzymałem bojowe zadanie aby odnaleźć dane w tabeli nadawczej (likwidacyjnej) miasta Sosnowiec dwóch nieruchomości, kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać prosiłbym o pomoc od czego zacząć i jak się do tego zabrać, z góry dziękuje wszystkim którzy mają większe doświadczenie w tym zakresie, pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40387 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Prośba o pomoc
chodzi o dawnych właścicieli Sosnowca ?

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40390 przez Karol Jamka
Replied by Karol Jamka on topic Prośba o pomoc
Witam, tzn chodzi o numery dwóch działek 116 i 117 oraz wszelkie informacje jakie uda mi się o tych działkach pozyskać i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, 
ps dziękuje za odpowiedz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40393 przez J K R
Replied by J K R on topic Prośba o pomoc
Aby wyszukać działkę należy wpisać jej identyfikator np. 141201_1.0001.1867/2 lub podać nazwę obrębu i numer działki np. Adamów 12. Wyszukiwanie na podstawie identyfikatora działki jest jednoznaczne i daje w wyniku tylko jedną pozycję, natomiast wyszukiwanie na podstawie nazwy obrębu i numeru działki nie zawsze jest jednoznaczne i czasami można w wyniku otrzymać kilka lub kilkanaście działek ze względu na powtarzające się nazwy obrębów, np. w przedstawionym przykładzie Adamów 12 znajdą się 23 pozycje .
Identyfikator działki ewidencyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami może występować w postaci WWPPGG_R.OOOO.NDZ lub w niektórych przypadkach w postaci WWPPGG_R.OOOO.AR_NR.NDZ kiedy dodatkowo do identyfikacji wykorzystuje się tzw. arkusz mapy ewidencyjnej. Znaczenie poszczególnych części identyfikatora jest następujące:1)WWPPGG_R – (WW-województwo, PP- powiat, GG- gmina, R- typ gminy),2)OOOO – oznaczenie obrębu ewidencyjnego3)AR_NR – oznaczenie arkusza mapy, o ile występuje (NR numer arkusza)4)NDZ – numer działkiIdentyfikator działki jest unikalny w skali kraju i jest zawsze widoczny na wypisie z ewidencji gruntów.

A tak po za tym to chyba trzeba by na forum GEOLOGÓW spróbować a nie na forum GENEALOGÓW.
No i nie częstochowskich a raczej z Sosnowca :).

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40394 przez Karol Jamka
Replied by Karol Jamka on topic Prośba o pomoc
dziękuje serdecznie za opowiedz natomiast porzebuje pozyskać tabele nadawczą, szukam na stronie archiwum pańśtwowego w Katowicach ale nie mogę znaleźć spóróbuje się do nich dodzwonić, raz jeszcze dziękuje i pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40397 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic Prośba o pomoc
Witam!
Nie ma czegoś takiego, jak tabela nadawcza miasta Sosnowiec.
Miasto Sosnowiec powstało w 1902 roku .
Pierwotnie obejmowało ono obszar wsi: Sosnowiec, Pogoń, Ostra Górka, Sielec, Kuźnica i Radocha.
Sam Sosnowiec był wtedy małą osadą. 
Mając aktualne nr działek, należałoby je zlokalizować w danej dzielnicy (części Sosnowca) i szukać tabeli nadawczej dla danej wsi. Działki w tych latach mają inne numery - zgodne z pozycją w tabeli. Pomocna byłaby mapa (plan) z tych lat.
Tylko czy takie tabele i plany się zachowały?
Warto zajrzeć również do AP Kielce!
Pozdrawiam!
Tadek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie