Zuzanna Teresa Felcer

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu - 3 lata 4 miesiąc temu #40996 przez Kacper Bukała
Zuzanna Teresa Felcer was created by Kacper Bukała
Witam!
W moim drzewie znajduje się postać Zuzanny Teresy Felcer (Pfalzer). Urodziła się 10 lutego 1821 roku, była córką Mikołaja i Barbary z Morlocków. 14 listopada 1848 roku w Czarnym Lesie wzięła ślub z Karolem Krygier (Krüger). Po ślubie w aktach ich dzieci występowała jako Katarzyna. Pod takim też imieniem zapisano ją w akcie zgonu z 1880 roku. Wszystkie informacje, poza różnicą w imieniu zawsze się zgadzały, więc uznałem, że Zuzanna Teresa i Katarzyna to ta sama osoba. Dziś jednak znalazłem akt zgonu 11-letniej Zuzanny Teresy z 1832 roku i to odkrycie trochę zbiło mnie z tropu. W chwili ślubu Zuzanna Teresa miała 27 lat, a Karol 19. Przeszukałem dla pewności okolice 1830 roku w poszukiwaniu aktu urodzenia Katarzyny, gdyż wtedy jej wiek byłby bliższy wiekowi Karola. Jednak nie trafiłem na takowy akt. Zastanawiam się teraz, czy po prostu nie znalazłem tego aktu urodzenia, a na ślubie podano dane zmarłej siostry? A może to akt zgonu z 1832 zawiera jakiś błąd?

Akt zgonu Katarzyny z 1880 roku (nr 3):
szukajwarchiwach.pl/8/57/0/-/66/str/1/15...u6lnnAR1yg/#tabSkany

Akt ślubu Karola i Zuzanny Teresy z 1848 (nr 7):
metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=3&z...#zoom=1&x=1965&y=125

Poniżej akt urodzenia Zuzanny Teresy z 1821 i akt zgonu z 1832 roku:

Załącznik Akturodzenia.png nie został znaleziony

Załącznik ZgonZuzannyTeresy1832.jpg nie został znaleziony

Ostatnia3 lata 4 miesiąc temu edycja: Kacper Bukała od.
The following user(s) said Thank You: Izabela Biś

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #40997 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Zuzanna Teresa Felcer
Miałem kiedyś taki przypadek - robiłem kwerendę dla przyjaciela. Urodziły się bliźniaczki - Anastazja i Konstancja. O Konstancji nic więcej nie wiem, ale Anastazja - przodkini mojego przyjaciela - wyszła za mąż i urodziła dzieci. Problem w tym, że w akcie ślubu występuje jako Konstancja...  Później już konsekwentnie jest Anastazją. 

Z innych podobnych przypadków - moi przodkowie mieli córkę Mariannę. Znalazłem jej akt ślubu, ale wynikało z niego, że miała 19 lat, a nie - jak się spodziewałem - 29. Zacżąłem intensywnie szukać aktu urodzenia owej "ślubującej" Marianny. Okazało się, że na liście urodzonych w odpowiednim roku na marginesie z boku jest zapisane: "i dnia ... urodziła się Marianna, córka Łukasza i Jadwigi Poniewierów". Do ślubu wystawiono nowy akt urodzenia. Aktu zgonu "poprzedniej" Marianny nie znalazłem. 
The following user(s) said Thank You: Kacper Bukała

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #40998 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Zuzanna Teresa Felcer
 Proszę zerknąć w akt urodzenia nr 7 z  maja 1848  Wielkibór. Matką chrzestną dziecka o imieniu Emilia Teresa była Katarzyna Pfelzer. Myślę, że była siostrą matki dziecka. To może sprawy nie wyjaśnia ale Katarzyna jest.

B. Szwarcer
The following user(s) said Thank You: Kacper Bukała

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu - 3 lata 4 miesiąc temu #40999 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic Zuzanna Teresa Felcer
Zgadza się, matką Emilii Teresy była siostra Katarzyny - Elżbieta Magdalena. Była także trzecia siostra Anna Elżbieta, która poślubiła Ernesta Tame. Dziś znalazłem akt urodzenia ich dziecka. W akcie chrzestną ponownie jest Katarzyna:

(nr 112)
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HY...362468001&cc=2115410
Ostatnia3 lata 4 miesiąc temu edycja: Kacper Bukała od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41000 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Zuzanna Teresa Felcer
Wyjaśnienia wymaga imię Zuzanna Teresa. Kobieta  lat 27 z jej aktem urodzenia brała ślub w 1848. W tym samym roku w październiku wykonano uwierzytelnioną kopię aktu urodzenia Zuzanny Teresy ( 64/1821) , która jest dostępna w Genetece (aneksy). Według Pana informacji Zuzanna Teresa zmarła w 1832 a  jej wiek z aktu zgonu pasuje i do aktu urodzenia   do aktu ślubu. Ale chociaż pasuje to nic mi nie pasuje. Ja bym szukała informacji o Katarzynie.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41003 przez Rafał Jerzy Antoni Cierpiał
Replied by Rafał Jerzy Antoni Cierpiał on topic Zuzanna Teresa Felcer
Witam serdecznie. Potocznie mówiąc Krygierów zrobiłem prawie 20 lat temu, ponieważ jestem przodkiem Stefana Krygiera - brata Karola i mieszkam na Wielkim Borze.                   
        Jeśli chodzi o Katarzynę ( Zuzannę Teresę), są to dwie siostry. Zuzanna urodzona 10 II 1821, a Katarzyna 1 X 1824 (zapis pod nr 379) Zuzanna w późniejszym czasie używa imienia Katarzyna. To są bardzo częste zamiany, gdy jedna umiera. Wspomniana wyżej przez Pana Elżbieta Magdalena, również w późniejszym czasie widnieje jako Magdalena lub Maria (była ona żoną najstarszego z Krygierów- Johana Christiana.                                       
                                                    Pozdrawiam, Rafał J.Cierpiał
The following user(s) said Thank You: Kacper Bukała, Izabela Biś

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie