Dachau

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1242 przez Halina Klimza
Dachau was created by Halina Klimza
Chciałabym się podzielić z Państwem moją radością (choć to smutna historia rodzinna).Od dawna szukałam informacji o przyrodnim bracie mojej mamy Leonie Belter,który zginął w Dachau wg wspomnień mamy( a dzieliła ich przepaść wiekowa,bo Leon był 5 lat starszy od matki mojej mamy). Dzięki kontaktom na Forgenie otrzymałam od Gabi informację o Leonie,który miał na imię Leonard.Okazało się,iż to mój wuj,bo urodził się też w Żyrardowie ,jak ciotka Maria-jego siostra.Podała mi link do strony,gdzie można odszukać więźniów Dachau.Z zapisów obozowych poznałam jego datę urodzenia,miejsce zamieszkania w chwili aresztowania,datę przybycia do obozu i tylko nie wiem dokładnie,czy data końcowa jest datą jego śmierci,czy przewiezienia do innego obozu ( Disposition- 05.06.1941 n.B.)
Podaję link (mam nadzieję,iż Gabi nie będzie mi miała tego za złe,a otrzymałam ten link na prywatną pocztę w Forgenie)
www.stevemorse.org/dachau/dachau.html
Pojawił się potem na stronie taki zapis
Searching Dachau Concentration Camp Record in One Step
Klikając na inne odnośniki można dotrzeć do innych informacji zawartych na stronie pana Steve Morse i innych.
Mam nadzieję,ze i inni poszukiwacze korzeni znajdą tu informacje o poszukiwanych osobach.Ja już zatrudniłam siostrzeńca studiującego w Lublinie (bo Leon tu mieszkał w 1939 przy ul.Długiej),by poszperał w archiwach.
Pozdrawiam serdecznie

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1243 przez Mariusz Kolmasiak
Replied by Mariusz Kolmasiak on topic Odpowiedź: Dachau
A nie próbowała Pani szukać krewnego przez Polski Czerwony Krzyż?

Mój pradziadek oraz jego brat – Jan i Marian Holeczkowie z Rakowa - przebywali w obozach koncentracyjnych. Pierwszy zmarł w Buchenwaldzie, natomiast drugi został zastrzelony przy próbie ucieczki z tzw. marszu śmierci w 1945 roku.

Bardzo interesujących informacji na ich temat udzielił mi właśnie PCK. Pisze się do nich podanie, a oni bezpłatnie odszukują i przesyłają dane posiadane w swoich lub we współpracujących z nimi archiwach.

Choć wymieniane przez Panią informacje zapewne by się dublowały. PCK zwróciłby się do Dachau o informacje i podał te same, które obóz zamieścił w Internecie. Choć – nie można tego wykluczyć – mógłby też coś uzupełnić. Warto spróbować.


Pozdrawiam!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1244 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź: Dachau
Dziękuję za cenne wskazówki i pewnie z nich skorzystam też i w innych sprawach,bo moja rodzina przeżywała różne perypetie losowe.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu - 14 lata 6 miesiąc temu #1255 przez elżbieta lesiak
Replied by elżbieta lesiak on topic Odpowiedź: Dachau
Proszę spróbować przez Bad Arolsen - ja otrzymałam ksero dokumentów z Dachau dot. dziadka mojego męża. Nie pamiętam linku, ale na FORGENIE jest z pewnością. Życzę owocnych poszukiwań i miłego dnia - Elżbieta
Ostatnia14 lata 6 miesiąc temu edycja: elżbieta lesiak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1267 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź: Dachau
Dziękuję serdecznie za cenną wskazówkę.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie