Różnice między indeksem a Księgą urodzeń, małżeństw i zgonów - Secemin

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41527 przez Zbigniew Rybiński
Dzień dobry,

wg indeksu zbiorów metrykalnych w parafii Secemin w 1880 r. zostało zawartych 17 małżeństw, w tym interesujące mnie małżeństwo Jana Mastrowskiego i Antoniny Nejman. Za pośrednictwem wyszukiwarki "Szukajwarchiwach" dowiedziałem się, że akta małżeństw z roku 1880 r. z parafii w Seceminie są przechowywane w Archiwum Państwowym w Częstochowie. Zwróciłem się do Archiwum z prośbą o skany Księgi urodzeń, małżeństw i zgonów z 1880 roku i takowe otrzymałem. Zawierają one jednak jedynie 7 stron aktów wraz ze skorowidzem, zgodnie z którym zawartych małżeństw w roku 1880 r. w Parafii Rzymskokatolickiej w Seceminie było jedynie 6.
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skąd te różnice mogą wynikać? Podejrzewam, że dysponuję niewłaściwym zbiorem akt sc jednak ze względu na barierę językową i brak dużego doświadczenia, mimo starań nie potrafię tego wyjaśnić. 
Chętnie podzielę się również pozyskanymi skanami proszę o podpowiedź komu/gdzie mogę je wysłać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41528 przez Roman Kempa
Gdy porównać ten spis ze skanami to jak to wygląda?
Zgadzają się chociaż niektóre z nich? Jakie? Których brakuje?
Może można zwrócić się do indeksującego z prośbą o źródło?
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Rybiński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41530 przez Zbigniew Rybiński
Wg indeksu małżeństw dostępnego w tut. bibliotece w 1880 roku w Seceminie małżeństwa zawierali męższczyźni o następujących nazwiskach: 
  1. Cierpiński
  2. Nowak
  3. Buczyński
  4. Majer
  5. Znojek
  6. Mrożek
  7. Wasik
  8. Wawrzak
  9. Wydrychowicz
  10. Mastrowski
  11. Potyralski
  12. Bukowski
  13. Kozłowski
  14. Kowalski
  15. Walaszczyk
  16. Bukowski
  17. Jagieła
Na tyle ile potrafię rozszyfrować rosyjski alfabet wydaje mi się, że żadne z nawisk z indeksu nie pokrywa się ze skorowidzem zamieszczonym w otrzymanych skanach z AP w Częstochowie

Załącznik AscParafiiRzymskokatolickiejwSeceminie1880skorowidzdoaktma-8_274_0_0_7_0036.jpg nie został znaleziony

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41532 przez Stanisław Jegier
W materiałach z AP jest skorowidz z parafii Przyłęk a indeksy są z Secemina.
Stanisław Jegier
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Rybiński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #41534 przez Zbigniew Rybiński
W takim razie wszystko wskazuje na to, że otrzymałem ASC z niewłaściwej parafii... Dziękuję za pomoc.
Ostatnia3 lata 2 miesiąc temu edycja: Zbigniew Rybiński od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie