Krzyz na A.urodzenia

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41695 przez jerzy wyrembak
Krzyz na A.urodzenia was created by jerzy wyrembak
Witam,
Prosze o interpretacje krzyza na akcie urodzenia mojego przodka Antoniego z 1763r. 
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41701 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Krzyz na A.urodzenia
Krzyż oznacza, że dziecko zmarło.
The following user(s) said Thank You: jerzy wyrembak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41703 przez jerzy wyrembak
Replied by jerzy wyrembak on topic Krzyz na A.urodzenia
Dzieki za odpowiedz. Potwierdzila moje przypuszczenia, ale utrudnila mi dalsze poszukiwania przodkow. Mialem nadzieje, ze w przypadku a.ur. Antoniego jest mozliwosc innej interpretacji niz otrzymalem. W dostepnych mi zrodlach nie moge znalezc a.ur.dziecka o imieniu Antoni po 1750r
Na pewno Antoni byl dziadkiem mojego pradziadka Macieja ur w 1841r. Jego ojciec takze Maciej ur. w 1815r. Ojcem Macieja/ur 1815/ byl Antoni, ktory zmarl w 1826r. I tutaj jak wspomnialem na poczatku nie moge znalezc a.ur Antoniego. Winien urodzic sie po 1750r. W akcie urodzenia z 1815r Antoni jest wymienony jako ojciec Macieja w wieku piecdziesieciu lat natomiast w akcie Jego zgonu w 1826 wiek wymieniony jest na 58 lat. Zapewne ta roznica wieku wynika z niedokladnych oswiadczen. Posiadam skany wszystkich wymienionych aktow. Sadzac min. po swiadkach wystepujacych w tych aktach sa to czlonkowie mojej rodziny.
Rodzina moja zwiazana jest z parafia sw.Stanislawa w Mokrsku i jak sadze nazwisko Wyrembak wywodzi sie z tej parafii.
Przeszukalem akta tej parafii w Archiwum Panstwowym w Lodzi:
- MOKRSKO 1740-1772 a takze po 1800r
a takze posiadam akta tej parafii ze strony SearchFamily:
- - Births (Akta urodzeń) 1740-1772
- - Births (Akta urodzeń) 1740-1772 Marriages (Akta małżeństw) 1741-1770 Deaths (Akta zgonów) 1742-1772
-- Births (Akta urodzeń) 1772-1799 Marriages (Akta małżeństw) 1772-1798 Deaths (Akta zgonów) 1772-1799
-- Births (Akta urodzeń) 1799-1836
-- Births (Akta urodzeń) 1826-1839
Niestety nic nie znalazlem. Dlatego prosze o dalsze wskazowki i pomoc gdzie moge poszukiwac.

dzieki za pomoc i pozdrawiam jerzy wyrembak

ps. Niestety nie znalazlem regulaminu forum. Mozliwe,ze niedokladnie szukalem /moje ponad 70 jesieni jest jakims usprawiedliwieniem :).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie