Topic-icon Odeszła nasza Koleżanka Elżbieta Stachwiuk

9 miesiąc 1 tydzień temu - 9 miesiąc 1 tydzień temu #41778 przez Jerzy Molski
Z wielkim opóźnieniem i takim samym żalem , przyjąłem dziś wiadomość o odejściu z naszego grona
Elżbiety Stachwiuk,    znamienitego genealoga, głównej autorki ponad 22 tys. indeksów parafii Kłomnice. Znaliśmy i przyjaźniliśmy się z Elą od 18 lat, choć nigdy nie spotkaliśmy się w realu. Ela od wielu lat indeksowała, najtrudniejsze, rosyjskie metryki z tej parafii. Przechadzając się ścieżkami Kłomnic, Zawady i rodzinnego Pacierzowa, spotykała nie tylko swoją rodzinę Jafrów. Przyjaźniła się ze wszystkimi ówczesnymi mieszkańcami tamtej ziemi. Zawsze przedkładała pracę nad indeksacją parafii, nad dociekaniem własnych rodzinnych korzeni, poświęcając temu każda wolną chwilę. Nawet wówczas, gdy straciła widzenie w jednym oku, a drugie także mocno niedomagało. Była Tytanem pracy, a przy tym bardzo cichym, skromnym, ciepłym i życzliwym Człowiekiem.
Kiedy wiele lat temu, w czasach jeszcze przed Geneteką, rozpoczynałem swoją przygodę z pochodzeniem mojej kłomnickiej rodziny, za każdym razem będąc w AP Częstochowa, widziałem wcześniejsze wpisy Eli. Ela zawsze była szybsza. Tym razem także.
Wierzę, że tam gdzie jesteś teraz Kochana Elu, także siedząc cichutko, w jakimś niebiańskim kąciku, przeglądasz tamtejsze ewidencje, a w wolnych chwilach pomagasz mniej zorientowanym i obytym.
Odpoczywaj Elu w pokoju .
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.