Topic-icon Akt zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz

2 tygodni 4 dni temu #41972 przez Szymon Garstka
Dobry wieczór
Szukam już od dłuższego czasu aktu zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz (babcia mojej praprababci Karoliny) ur. w 1819 roku we wsi Garnku parafii Kłomnice, żona Franciszka (ślub w 1836 roku), która w 1857 roku została wdową po wspomnianym Franciszku. Sprawdziłem wszystkie lata dostępne na metryki PTG od 1857 do 1874 roku i brak wpisu. Sprawdziłem też śluby z tego okresu i wygląda na to, że nie wyszła ponownie za mąż. Brak jest skanów/mikrofilmów za lata 1874-1917. Chodzi po parafię Kłomnice (od 1903 Garnek). Wątpię, żeby dożyła 1903 roku, kiedy erygowano parafię Garnek z parafii Kłomnice. 
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
simonandres

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 3 dni temu #41974 przez Tadeusz Tarnowski
Skany z Kłomnic od 1875 - 1908 B, 1875-1917 D, 1875 - 1908 M są na FS.
www.familysearch.org/search/image/index?...79401%3Fcc%3D2115410

2 tygodni 3 dni temu #41976 przez Tadeusz Tarnowski

2 tygodni 3 dni temu #41978 przez Szymon Garstka
Bardzo dziękuję Panie Tadeuszu, Pozdrawiam :-)

2 tygodni 3 dni temu #41982 przez Szymon Garstka
Witam raz jeszcze. Miejsce tj. wieś Kąt się zgadza. Była wdową też się zgadza. Wiek również (56 lat). Była żoną komornika ok. Niestety podane w akcie imiona jej rodziców Magdziarzów już nie. W akcie jest Franciszek i Marianna Magdziarz. Powinno być Wincenty i Apolonia (tak jak przy urodzeniu i ślubie - akt nr 184/1819 i akt nr 4/1836 parafia w Kłomnicach). Może to nie ta osoba? Może podający omyłkowo podali imiona jej rodziców? Nie wiem czy to uznać czy szukać dalej innego wpisu na to samo imię i nazwisko?

2 tygodni 3 dni temu - 2 tygodni 3 dni temu #41984 przez Tadeusz Tarnowski
Ja przyjąłbym, że to ona, pomimo niezgodności imion rodziców, zresztą nazwiska matki nie podano.

2 tygodni 3 dni temu #41985 przez Tadeusz Tarnowski
Proponuję przeglądanie portalu Genealodzy
Kłomnice są tam:
geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...&from_date=&to_date=

2 tygodni 2 dni temu #41986 przez Szymon Garstka
Dziękuję za pomoc
Rzucę okiem na ten portal. Jeśli nie znajdę innego wpisu na Tekla Łągiewka to chyba uznam ten akt z 1876 roku. Niestety zgłaszający nie byli rodziną. Nic mi te osoby: Jan Czech ani Wojciech Smolarczyk nie mówią. Szkoda, że nie podano po kim była wdową, choćby imię wtedy miałbym pewność stuprocentową. Zazwyczaj się podawało. W tym przypadku nie podano. To jest dopiero drugi przypadek w moich poszukiwaniach, że przy akcie zejścia nie ma podanych imion męża bądź żony zmarłego/ej. 
Mam jeszcze pytanie odnośnie parafii w Garnku, która została erygowana w 1903 roku z parafii Kłomnice. Czy są gdzieś skany/mikrofilmy? Na tym portalu nie ma. Na stronie PTG ziemi częstochowskiej też tej parafii nie ma w wyszukiwarce nazwisk. Poszukuję aktu zejścia Marianny Kozy (córka właśnie Tekli i Franciszka), wdowy po Janie z lat 1903-1912, która ur. się w 1842 roku. Może Pan coś wie? 
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za pomoc.

2 tygodni 2 dni temu #41987 przez Tadeusz Tarnowski
Niestety, Garnek to nie moja bajka. Może trzeba się skontaktować z Archiwum Archidiecezjalnym w Cz-wie.
Życzą powodzenia w poszukiwaniach.
Zdróweczka

2 tygodni 2 dni temu #41988 przez Szymon Garstka
Dzień dobry
Dziękuję Panu Tomaszowi za dotychczasową pomoc. Co do aktów z parafii w Garnku to ja się zwrócę do AP w Częstochowie. Oni mają te akta.
Mam jeszcze jedną prośbę, gdyż poszukiwałem aktu zejścia Jana Kozy syna Kacpra i Marianny ze Stefaniaków ur. 7 lipca 1827 roku we wsi Kąt koło Garnka, potem zamieszkałego we wsi Garnek. Mąż Marianny z Łągiewków. Był komornikiem we wsi Garnku.
W wyszukiwarce indeksów na stronie są dwa akty na Jan Koza, oba we wsi Garnku, Pierwszy NR 16/1895, drugi NR 39/1899. Nie znam rosyjskiego. Proszę o pomoc. Jakby był jeszcze link do ściągnięcia tych aktów to byłbym ogromnie wdzięczny. Parafia Kłomnice
Pozdrawiam
Szymon Garstka

2 tygodni 1 dzień temu #41994 przez Barbara Szwarcer
Sprawdziłam Panu te akty. Rok 1895 odpada bo to dziecko i inni rodzice. Rok 1899 zmarł Jan Koza z Garnka, lat, 62, syn Wincentego i Rozalii. Inni rodzice niż u Pana.

B. Szwarcer

2 tygodni 1 dzień temu #41995 przez Szymon Garstka
Dziękuję. Czyli muszę szukać dalej. Niestety więcej nie wyrzuca mi indeksów na to imię i nazwisko.

2 tygodni 1 dzień temu #41998 przez Szymon Garstka
Dobry wieczór

Ponieważ nie mogę znaleźć aktu zejścia ojca mojej praprababci Karoliny. Dwa wcześniejsze akty dotyczyły innych osób o tym samym imieniu i nazwisku Jan Koza. Spróbuje zacieśnić lata poszukiwań. Mam jeszcze dwa akty dotyczące ślubu dwójki jego dzieci - rodzeństwa mojej praprababci. W tych aktach powinny być informacje, czy rodzice żyli (Jan Koza i Marianna z Łągiewków).
Akt ślubu NR 5/1896 Antoni Koza (brat praprababci) z Elżbietą z Kołodziejczyków.
Akt ślubu NR 29/1899 Jadwiga Koza (siostra praprababci) z Aleksandrem Franasikiem.
Może ktoś pomoże, gdyż nie znam rosyjskiego. Może tam będzie informacja czy ich rodzice tj. Jan Koza i Marianna z Łągiewków żyli?
Chodzi o parafię Kłomnice.
Pozdrawiam
Szymon G.

2 tygodni 1 dzień temu #42003 przez Tadeusz Tarnowski
1896 - żyli
1899 - już nie

2 tygodni 1 dzień temu #42004 przez Szymon Garstka
Dzień dobry
Dziękuję za informację. Tzn., że oboje (Jan Koza i Marianna) zmarli między 1896-1899 rokiem?
Pozdrawiam
Szymon G.

2 tygodni 17 godzin temu #42006 przez Tadeusz Tarnowski
Domysł prawdopodobny na 99,99%. Odeszli między datami ślubów ich dzieci.

2 tygodni 1 godzinę temu - 2 tygodni 1 godzinę temu #42008 przez Wiesław Macoch
1899/akt nr 39 Garnek par Kłomnice akt zgonu Jan Koza 62 letni

Czas generowania strony: 0,000 s.