Topic-icon Jak rozrastało się drzewo Glińskich z Łojek

1 tydzień 3 dni temu #42403 przez Henryk Gliński
Czy ktoś z Forumowiczów analizował rozrost drzewa swoich przodków w ciągu trzech, czterech pokoleń??
Przodkiem jednej z gałęzi rodu Glińskich był urodzony w Łojkach w 1715 roku Andrzej, syn Wojciecha i Małgorzaty Żydków. Andrzej, podobnie jak i jego bracia i synowie, używał nazwiska Gliński.
W 1750 roku żyła tylko jedna rodzina, Andrzej z żoną Ewą i trzema synami. Sto lat później, w 1850 roku były już 23 rodziny z dziećmi, w tym 7 rodzin wnuków Andrzeja i 16 rodzin jego prawnuków.
Andrzej i Ewa mieli wyłącznie synów, ośmiu, z których sześciu założyło rodziny. Wnuków urodziło się 52, w tym 27 chłopców (52%), z których 19 założyło rodziny. Prawnuków mieli aż 107, w tym 58 chłopców (54%). Na razie dotarłem do 26 prawnuków, którzy założyli rodziny.
Niewątpliwie największy wpływ na rozrost drzewa miało pierwsze pokolenie, czyli dzieci Andrzeja, bo 75% z nich założyło rodziny, w drugim pokoleniu 37% a w trzecim, czyli prawnuków (odszukanych) tylko 24%. 
Andrzej był jedynym znanym mi Glińskim, który miał wyłącznie synów.
Ciekawe byłoby porównanie z innymi rodzinami, może ktoś z Forumowiczów przedstawi podobną analizę dla drzewa swojego rodu?
Drzewo rodowe Glińskich z Łojek przedstawiłem w artykule "Glińscy w Częstochowskiem od XVIII do połowy XIX wieku", dostępnym w  Bibliotece .

Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta Blachnicka-Łebek, Michał Mugaj

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.