Districtus Częstochowa

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42766 przez Krystyna Tarkowska
Replied by Krystyna Tarkowska on topic Kłomnice, rodzina Dróżdż, Aniela Dróżdż
Moje poszukiwania przodków utknęły w Kłomnicach.
Tyle wiem: Moja prababka, Marianna Dróżdż ur. 20.05.1880 r. w Konarach parafia Kłomnice, była córką 17-letniej Anieli Dróżdż  (ur. ok. 1863 r.) i nieznanego ojca. (Dzięki uprzejmości Pani Teresy Łukasik mam skan metryki urodzenia). W roku 1899 poślubiła Jana Polaka i zamieszkała w Sosnowcu - Niwce. Od tego czasu powiązania rodzinne są już znane.
Nie mogę jednak odnaleźć rodziców Anieli, mojej 2x pra babki, ani ustalić, czy później wyszła za mąż i miała dzieci. To imię powtarza się. Założenie że w 1899 r. poślubiła Piotra Pawła Wilka okazało się wątpliwe, jego narzeczona Aniela Dróżdż to raczej inna osoba, córka Franciszka i Petroneli z d. Łaska. Jednak wśród pięciorga dzieci tej pary nie ma Anieli ! A nazwisko Wilk pamiętam z dzieciństwa jako dalszych krewnych.
A może wystąpił błąd w imieniu ? W Kłomnicach  w dn. 14.12 1862 r. urodziła się Agnieszka Dróżdż, córka Jana i Marcyanny z Klusków (metryka również zasługą Pani Teresy Łukasik - bo ja w genealogii niepiśmienna o mało co :) ) Czy możliwe, że to ona była młodocianą samotną matką mojej prababki Marianny?
Proszę o kontakt osoby zorientowane w zawiłościach rodziny Dróżdż z Kłomnic-Konarów.
krystyna.brozyna@gmail.com

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu - 2 lata 4 miesiąc temu #42771 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic Kłomnice, rodzina Dróżdż, Aniela Dróżdż
Witam,
Czy ma Pani akt małżeństwa Marianny z Janem Polakiem? Jeśli nie to warto to odnaleźć ponieważ powinna być tam wzmianka o Anieli.
 Spoglądając teraz na akt urodzenia Marianny ( według mnie ) nie jest napisane Aniela tylko Angela.
Agnieszka Dróżdż wychodzi za mąż w 1882 roku za Wilka mając 19 lat.
 
Ostatnia2 lata 4 miesiąc temu edycja: Barbara Bożek-Pattern od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42772 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Kłomnice, rodzina Dróżdż, Aniela Dróżdż
Witam.
Moim zdaniem chodzi o Agnieszkę Dróżdż urodzoną 14.12.1862r. W akcie urodzenia Marianny z 1880r wpisana jest jako Angela. Dnia 31.01. 1882r Agnieszka Dróżdż lat 19 - córka Jana i Marianny Kluska - wychodzi w Bartkowicach za Wincentego Wilka - z którym mają w następnych latach dzieci. / akt ślubu nr. 20/1882 - par Kłomnice /
Anna z 1899r odpada - W momencie ślubu miała 18 lat.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43618 przez Maciej Poczman
Districtus Częstochowa was created by Maciej Poczman
Kochani mam taki temat w akcie zgonu przodka (dokonanego w Krakowie w roku 1900) mam wpisane enigmatycznie tylko miejsce urodzenia: 

nat. in Districtus Częstochowa R. Pol.
ja to tłumaczę jako "urodzony w Dystrykcie Częstochowa w Królestwie Polskim".

Moje pytanie jak wg Was należy interpretować ów Disrictus?
Czy to będzie powiat cały a może sama Częstochowa jak powiat grodzki?
Chciałbym to ustalić, aby spróbować poszukać oczywiście aktu urodzenia.

Maciej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43619 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Districtus Częstochowa
Podaj nam imię i nazwisko przodka, będzie łatwiej Ci pomóc. 
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43621 przez Maciej Poczman
Replied by Maciej Poczman on topic Districtus Częstochowa
Witaj Drogi Jacku,

Szukam ja Ci prapradziadka, który zasłonił swoją przeszłość.

Aleksander Żymirski. Urodził się w 1826. W akcie zgonu z 30.11.1900 z Krakowa mam tylko zapis 74 lata.
Był ze szlachty.

Podejrzewam rodziców ale to tylko podejrzenie: Józef Żymirski oraz Barbara Zółkiewicz (vel Żółtowicz)
Maciej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie