Kłomnice - jaki szpital po 1930 r.?

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #42899 przez Matus Lop
Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu zgonu mojej prababki Antoniny Liwoch zd. Otręmbskiej. Z góry dziękuje za pomoc i zaangażowanie. 

Załącznik 1897CzeladAMJakubGrnikowskiiAnna.jpg nie został znaleziony

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42901 przez Krzysztof Kucharski
Nr.178 / Par. Żarki / - Połomnia - dnia 23.11 / 05.12. 1868r - godz. 10 rano
Świadkowie: Maciej Liboch l.48 i Jan Labocha l.56 - rolnicy z Połomni
Dnia 22.11 / 04.12. 1868 o godz.3 - ej po południu zmarła w Połomni Antonina Liboch l.32 córka Jana i Anastazji Otrembskich
- urodzona w Irządzach. Pozostawiła męża Macieja Libocha.

Akt ur. Antoniny - Nr.15 / 1837 - par. Irządze
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42902 przez Matus Lop
Bardzo Panu dziękuję za tłumaczenie. Jestem ogromnie wdzięczny.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42907 przez Dagmara Kupczyk
Miejscowość nazywa się Połomia, a NIE Połomnia. Dziś jest to Połomia Żarecka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu - 2 lata 4 miesiąc temu #42912 przez Barbara Szwarcer
Tu "ukłon" w stronę proszących o tłumaczenia. Przysyłacie akty i wiecie  z jakich są parafii. Proszę pisać imię i nazwisko szukanej osoby i miejscowości ( jeśli ja znacie).
To będzie ogromne ułatwienie dla tłumaczącego. Akty często są pisane trudnym pismem a na dodatek polskie nazwiska i nazwy miejscowości są tak przetłumaczone na rosyjski, że trudno się domyślić co autor aktu miał na myśli. Napisanie tego co się wie znacznie pomoże w szybszym i precyzyjnym tłumaczeniu.

B. Szwarcer
Ostatnia2 lata 4 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #43737 przez Aneta Kaczmarek
Kłomnice - jaki szpital po 1930 r.? was created by Aneta Kaczmarek
Dzień dobry,

może ktoś orientuje się - do jakiego szpitala przewożono w razie potrzeby mieszkańców Kłomnic w okresie po 1930 roku?

Moje pytanie wiąże się z nieodnalezionym dotąd aktem zgonu mojej 2xprababki - mieszkanki wsi Konary (parafia Kłomnice). Z dostepnych zasobów metrykalnych wynika jedynie, że zmarła po 1933 roku.
Kontaktowałam się swojego czasu z USC Kłomnice - nie odnaleziono aktu zgonu ani żadnej wzmianki o mojej antenatce (przeszukano lata 1933-1969). Podobnie rezultat był negatywny w pobliskiej Kruszynie, ponieważ część Kłomnic w latach powojennych przez krótki czas była rejestrowana w gminie Kruszyna.
Księgi meldunkowe zachowały się z kolei od roku 1967, więc i tu wynik kwerendy okazał się negatywny.
Bardzo przemiła Pani urzędniczka z USC Kłomnice zaangażowała się w poszukiwania na tyle mocno, że przeszukała jeszcze księgi z niedalekich parafii Zawada i Garnek do roku 1945 - bez rezultatu.
Dodam, że przeszukano Chyłów i Hyłów, bowiem obie wersje tego nazwiska pojawiają się w aktach.

Dane o mojej przodkini:
Antonina Chyła, córka Jacka i Marianny z Rubików - ur. 28 marca 1869 r. w Konarach (parafia Kłomnice).
Niestety, nie znam dokładnie jej losów - wiadomo tylko, że urodziła trójkę nieślubnych dzieci - Jana, Marka i Boguchwałę.
Wieść rodzinna głosi, że może wyszła za mąż, a może miała tylko partnera. Na kłomnickim cmentarzu również nie odnalazłam jej grobu.

Myślę, że rozwiązanie może wiązać się ze śmiercią w szpitalu, a więc akt zgonu mógł zostać sporządzony poza Kłomnicami.
Druga opcja - śmierć w czasie wojny, ale i tu, póki co, niczego nie odnalazłam.

Będę zobowiązana za wszelkie podpowiedzi 

Pozdrawiam
Aneta

Ps. Bliźniaczy wątek:  genealodzy.pl/index.php?name=PNphpBB2&fi...4c145e06d653e4db4629

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie