kotarska Janina

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42954 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic ulica Narutowicza
Chciałam zapytać czy ul.Narutowicza 15 przed wojną to była ul Krakowska czy Wojska Polskiego?  obecnie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42956 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic ulica Narutowicza
Krakowska. Na podanym linku jest plan Częstochowy z ok. 1930 r. Ulica Narutowicza przebiegiem odpowiada dzisiejszej Krakowskiej.
www.sbc.org.pl/dlibra/publication/432293/edition/410825/content

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42957 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic ulica Narutowicza
Narutowicza przed II WŚ biegła od dzisiejszego pl. Daszyńskiego na Raków. Była to zatem dzisiejsza Krakowska, a następnie Wojska Polskiego. 
Kilka planów miasta:  www.cyfrowa.bu.ujd.edu.pl/search/index?fcategory=178
Nie wiem jednak gdzie rozpoczynała się numeracja tej ulicy. Zakładam, że od placu Daszyńskiego, Nie sugerowałbym się jednak dzisiejszą numeracją ul. Krakowskiej.
pozdrawiam 

 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #42960 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic ulica Narutowicza
Przy ustaleniu numeracji pomocy może być fakt, że przed II WŚ Szkoła Powszechna im. J. Piłsudskiego (dzisiejsze V LO im. A. Mickiewicza) mieściła się przy ul. Narutowicza 29 ( vmickiewicz.pl/szkola/historia ) natomiast w SwA jest następujaca jednostka www.szukajwarchiwach.gov.pl/jednostka/-/jednostka/24256902 Zatem numeracja rosła poczynając od dzisiejszego placu Daszyńskiego. Zatem Narutowicza 15 to zapewne dzisiejsza Krakowska. 
pozdrawiam Michał
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: Michał Makuch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42964 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic ulica Narutowicza
W 1935r przy ul. Narutowicza 29, na byłym boisku klubu Victoria oddano do użytku zespół szkół powszechnych / nr.6 i nr.7 / W 1954r szkołę nr . 7 przeniesiono w inne miejsce, a w to miejsce przeniesiono z ul. Kopernika liceum im. A. Mickiewicza.
Szkoła podstawowa nr. 6 funkcjonowała do reformy, kiedy została przekształcona w gimnazjum.
Na sąsiedniej działce pod nr. 25/27 przez ponad 100 lat działała Częstochowska Fabryka Papieru.
Obecnie w tym miejscu funkcjonuje Galeria.
Narutowicza nr. 15 to powinien być teren obecnej plebani Katedry Częstochowskiej, która wraz z budynkami przyległymi zajmuje obecnie teren przy ul. Krakowskiej 15/17.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43779 przez Hanna Hofman-Polańska
kotarska Janina was created by Hanna Hofman-Polańska
szukam informacji o Janinie Kotarskiej.Była nauczycielką we wsi Zajączki I.
Lata przed  i powojenne.Nie znam jej losów a opracowuję biogram mojej Mamy,która uczyła w szkole w Zajączkach a Pani Janina była kierownikiem szkoły chyba przed wojną ,potem Pani Orlicz-Rabiega.
Wiem,że mąż P,Janiny Kotarskiej był wojskowym.Nie jestem pewna czy Kotarska to jej panieńskie nazwisko czy po mężu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie