Prośba o przetłumaczenie aktu małżeństwa z języka rosyjskiego

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43032 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Suchan Elżbieta - gdzie szukać?
witam,
mam akt ślubu (132/1832 Mstów) Sebastiana Kurasa i  Elżbiety Suchan (lat 18 ur. Skrzydlówek) c.Łukasza i Marianny z Mielcarków i wydawało by się, że wystarczy sięgnąć do aktów urodzeń z lat ok. 1817-19 z Mstowa i odszukać metrykę jej chrztu... i nic, nie znalazłem, mimo indeksacji tej parafii i przejrzenia aktów "na piechotę" Może ktoś z Państwa potrafi odszukać akt chrztu Elżbiety Suchan?
pozdrawiam
Włodek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #43034 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Suchan Elżbieta - gdzie szukać?
W 1832 ślub, panna młoda ma 18 lat, czyli mogla urodzić się w latach 1813, 1814,1815. Ale  w 1813 rodzi się jej siostra Małgorzata (link poniżej) . Ja bym szukała jeszcze wcześniej 1812, 1811. Spotkałam się już z przypadkiem, że zamieniono córkom daty urodzenia. Data urodzenia Małgorzaty pasuje do wieku Elżbiety.

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...362781001&cc=2115410

B. Szwarcer
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43040 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Suchan Elżbieta - gdzie szukać?
W Genetece jest sporo danych. Okazało się, że Małgorzata wyszła za mąż również w 1832/37. Miała lat 20 czyli urodzona ok. 1812.
Jest też sporo rodzeństwa Elżbiety i Małgorzaty.
Jednak trzeba szukać wcześniej, niestety na piechotę, bo nie ma skorowidzów. Ale można przyspieszyć zwracając uwagę na miejsce urodzenia.
Myślę, że siostry "zamieniły" się metrykami odnośnie wieku.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #43041 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Suchan Elżbieta - gdzie szukać?
włączając "niemetrykalną" Elżbietę, małżeństwo Łukasza i Marianny miało dwanaścioro dzieci, począwszy od urodzonego w 1797 roku Walentego, po urodzone w 1818 roku bliźnięta Mariannę  i Marcina (podziękowania dla indeksujących!). Większy odstęp czasowy jest między 1813 (ur. Małgorzata) a 1818 (ur. bliźnięta) i tu hipotetycznie powinna urodzić się Elżbieta. Przeglądam właśnie akt po akcie od 1808, zacząłem 1815, na razie nic... Coś jest na rzeczy tylko co??
Ciekawostką jest, że właśnie te dwie siostry - Ela i Małgosia - już z mężami poślubionymi w Skrzydlowie, przeniosły się do wsi Masłowice, w parafii Chełmo, gdzie dalej toczyły się ich losy...
Dzięki za zainteresowanie, komentarz, Pani Barbaro, pozdrawiam,
Włodeks

ps.
1815-1818 nic...
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: Włodzimierz Stefani od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Justyna Górnikowska-Bogucka
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43835 przez Justyna Górnikowska-Bogucka
Prośba o przetłumaczenie aktu małżeństwa z języka rosyjskiego was created by Justyna Górnikowska-Bogucka
Dzień dobry, 
otrzymałam kopię zawarcia małżeństwa przez moich pradziadków - Jakuba Górnikowskiego i Annę z domu Skalik. Niestety, nie jestem w stanie jej odczytać. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Łączę pozdrowienia - Justyna Górnikowska 

Załącznik 1897CzeladAMJakubGrnikowskiiAnna.jpg nie został znaleziony

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43837 przez Barbara Szwarcer
Gzichów 109
Będzin 31.08/12.09.1897r. godz. 17
Świadkowie: Andrzej Szymański i Jan Cygnarowski, robotnicy z Będzina, pełnoletni.
Młody: JAKUB GÓRNIKOWSKI, kawaler, robotnik, syn Tekli Górnikowskiej, urodzony w Sułoszowej (ode mnie 1876/72 Pieskowa Skała), mieszkający w Gzichowie, lat 20.
Młoda: ANNA SKALIK, panna, córka Piotra i Marianny z domu Magnowska (Maguska w innych aktach) , urodzona w Częstochowie, mieszkająca w Będzinie, lat 20
Ślub poprzedziły trzy zapowiedzi, pozwolenie rodziców na ślub słowne/ustne.
Akt przeczytano, niepiśmienni, podpisał ksiądz

B. Szwarcer
The following user(s) said Thank You: Justyna Górnikowska-Bogucka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie