Prośba o tłumaczenie z języka rosyjskiego akrtu urodzenia

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43101 przez Patrick CHLOND
Replied by Patrick CHLOND on topic Akt zgonu
Witam, właśnie znalazłam na Genetece akt zgonu, który może odpowiadać mojej prababci.191735ŁucjaChłąd   Dąbrowa Gór. -Łęka NMP CzęstochowskiejW części informacyjnej jest napisane: "dane ze skorowidzy".
Czy jeśli zgłoszę się do archiwum, to otrzymam kompletny akt zgonu?
Dziękuję.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Barbara Szwarcer
  • Online
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43103 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Akt zgonu
Obecnie miejscowość Łęka znajduje się w granicach Dąbrowy Górniczej i myślę, że akty z tej parafii znajdują się w tutejszym USC. W AP Katowice księgi z Dąbrowy Górniczej ( w tym z parafii Łęka) dostępne są do 1916 r.
Proszę w pierwszej kolejności napisać do USC w Dąbrowie i zamówić odpis, bo raczej na nic więcej liczyć nie można albo spróbować zadzwonić do proboszcza w Łęce i poprosić go o pomoc. Różnie bywa ale spróbować nie zaszkodzi,.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43885 przez Monika Pyrgiel
Proszę o tłumaczenie aktu urodzenia mojego prapradziadka Feliksa Raczka akt nr 85.Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam
Monika    

Załącznik record-image_153.jpg nie został znaleziony


Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43887 przez Dorota KDorota
AU nr 85 / 1874 rok
Działo się w osadzie Mrzygłodzie 07/19.07.1874 roku o godz. 5 po południu. Stawił się: Tomasz Raczek, chłop, rolnik, zamieszkały we wsi Mrzygłódce, 33 lata, w obecności: Augustyna Buły, 41 lata i Szymona Goc, 34 lata, chłopów, rolników, zamieszkałych we wsi Mrzygłódce i okazał nam dziecię męskiej płci urodzone we wsi Mrzygłódce 06/18.07 bieżącego roku o godz. 8 po południu od prawowitej jego żony Rozalii urodzonej Kułach, 22 lata. Dziecięciu temu przy chrzcie świętym, sprawowanym dzisiaj przez ks. Teofila Gergelewicza wikarego przy tutejszym kościele, dano imię: Feliks, a chrzestnymi jego byli: Franciszek Chwalba i Franciszka Nowak ze wsi Mrzygłódka. Akt ten oświadczającemu i świadkom przeczytany i z powodu niepiśmienności przez nas podpisany.

Dorota
The following user(s) said Thank You: Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43888 przez Monika Pyrgiel
Bardzo po trzykroć dziękuję!
Monika

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie