Prośba o tłumaczenie aktu zgodnu z języka rosyjskiego

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43131 przez Adam Stręciwilk
Replied by Adam Stręciwilk on topic Stręciwilk, Kręciwilk - poszukiwania
Dobry wieczór. Nazywam się Adam Stręciwilk i jestem nowy na forum. Pochodzę, z małej miejscowości Dzwola w województwie Lubelskim, a przywiodły mnie tutaj poszukiwania przodków noszących moje nazwisko. W lokalnych poszukiwaniach udało się dotrzeć na drugi kraniec Lasów Janowskich, gdzie najstarszych przodków odnalazłem z końca XVII wieku (ur. 1670) i w związku z brakiem dokumentów na tym się kończy. Starsze do ponad pół wieku wpisy (ur. 1602-1666 Kłobuck, Łobodne, Koziegłówki, Ogrodzieniec) związane z nazwiskiem Stręciwilk odnalazłem tutaj, jednak powiązania brak. Czy ktoś z użytkowników forum posiada jakieś informacje dotyczące nazwiska Stręciwilk i migracji z Waszych stron w moje (lub na odwrót), oczwiście występującego w róźnych formach (Stręczywilk, Strenczywilk, Strzęczywilk, Skręciwilk, itp.).
W jaki sposób można by powiązać to z często występującym w Waszych stronach nazwiskiem Kręciwilk, oraz rzadziej widywanymi innymi odmianami typu Kaczywilk, Kurzywilk, Koziwilk, Kazywilk??? Czy to może być jeden ród, a jak wiadomo był to okres kształtowania się nazwisk w naszym kraju?

Wdzięczny byłbym za jakiekolwiek informacje :)
A.Stręciwilk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43901 przez Monika Pyrgiel
Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu zgonu mojego prapradziadka Antoniego Buły 1901 rok akt nr 27. Będę wdzięczna za pomoc. 

Załącznik akt27zmAntoniBua1901.png nie został znaleziony


Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu - 1 rok 8 miesiąc temu #43904 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Prośba o tłumaczenie aktu zgodnu z języka rosyjskiego
Mrzygłódka 27 Mrzygłód 9/22.03.1901 r. godz.12

Świadkowie: Piotr Buła 58 lat i Stanisław Buła 44 lata, chłopi mieszkający we wsi Mrzygłódka, oświadczyli, że w
Mrzygłódce 7/20.10. tego roku o godz. 10 umarł ANTONI BUŁA, chłop, żonaty, 50 lat, syn Jana i Anieli z domu Picheta, zostawił owdowiała żonę Mariannę z domu Kula.
Przeczytano, podpisał ksiądz

B. Szwarcer
Ostatnia1 rok 8 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.
The following user(s) said Thank You: Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #43920 przez Monika Pyrgiel
dziękuję bardzo;-)

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie