Lustracja 1789 starostwo kłobuckie

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #1821 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
No tak.
W tym celu trzeba by przejrzeć księgi z Parafii Biała w Archiwum Diecezjalnym.
Może ktoś będzie to mógł grzecznościowo zrobić?
Chodzi jedynie o ustalenie czy są tam wpisy sprzed grudnia 1802 dotyczące miejscowości Hilsbach - i ewentualnie jaka była wówczas pisownia nazwy miejscowości.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #1824 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Panie Radosławie,
w miejscowości Biała do dziś mieszka kilka rodzin o nazwisku Kabyłkiewicz.Na "naszejklasie" jest ich kilku,a istnieje też na tym portalu "Biała Górna i Dolna"- taki zbiorowy profil mieszczący wiele informacji i zdjęć.Może wśród tej społeczności znajdzie Pan informacje o swoich przodkach.
Pozdrawiam
Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #1825 przez Stefan Pliś-Marszycki
Replied by Stefan Pliś-Marszycki on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Witam.
Nie mam pewności jak wyglądala przynależnośc do starostwa parafii Przystajń ale jeżeli była w obrębie starostwa bardzo proszę o sprawdzenie nazwiska Jerzmanowski i Konopnicki/to tzw. małopolskie linie tych rodów/
Stefan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #1830 przez Radosław Jamróz
Replied by Radosław Jamróz on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Dziękuję za zainteresowanie. Na nasza-klasa.pl szukałem już zanim się zorientowałem, że istnieje ten wspaniały portal genealogiczny. Do wielu osób o nazwisku Kobyłkiewicz i innych pisałem, ale ci którzy odpisywali, w większości nie mieli informacji o swoich przodkach. Obecnie już dość dużo mam informacji o Kobyłkiewiczach. Dotarłem aż do Antoniego Kobyłkiewicza (1788-1846) - dla mnie praprapradziadek. Odwiedziłem na jesień cmentarz w Białej i pofotografowałem nagrobki osób, których nazwiska coś mi mówią. Może kiedyś uda mi się część z nich powiązać w drzewie. Pozdrawiam serdecznie!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #1851 przez Stefan Pliś-Marszycki
Replied by Stefan Pliś-Marszycki on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Bardzo prosze o sprawdzenie Lemańskich z Kłobucka.
Stefan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #1852 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Lemańscy to właściciele Zagórza - naleąącego do dóbr kłobuckich. . Dobrze udokumentowany Benedykt Lemański (zm.1856), syn Józefa. To przede wszystkim głośne w całej okolicy wydarzenia z czasów powstania styczniowego.
I mieli epizod z majątkiem Poczesna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie