Topic-icon Lustracja 1789 starostwo kłobuckie

9 lata 6 miesiąc temu #1821 przez kukulat (Tomasz Kukuła)
No tak.
W tym celu trzeba by przejrzeć księgi z Parafii Biała w Archiwum Diecezjalnym.
Może ktoś będzie to mógł grzecznościowo zrobić?
Chodzi jedynie o ustalenie czy są tam wpisy sprzed grudnia 1802 dotyczące miejscowości Hilsbach - i ewentualnie jaka była wówczas pisownia nazwy miejscowości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 6 miesiąc temu #1824 przez Halina (Halina Klimza)
Panie Radosławie,
w miejscowości Biała do dziś mieszka kilka rodzin o nazwisku Kabyłkiewicz.Na "naszejklasie" jest ich kilku,a istnieje też na tym portalu "Biała Górna i Dolna"- taki zbiorowy profil mieszczący wiele informacji i zdjęć.Może wśród tej społeczności znajdzie Pan informacje o swoich przodkach.
Pozdrawiam
Halina Klimza

9 lata 6 miesiąc temu #1825 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Witam.
Nie mam pewności jak wyglądala przynależnośc do starostwa parafii Przystajń ale jeżeli była w obrębie starostwa bardzo proszę o sprawdzenie nazwiska Jerzmanowski i Konopnicki/to tzw. małopolskie linie tych rodów/
Stefan

9 lata 6 miesiąc temu #1830 przez rjamroz (Radosław Jamróz)
Dziękuję za zainteresowanie. Na nasza-klasa.pl szukałem już zanim się zorientowałem, że istnieje ten wspaniały portal genealogiczny. Do wielu osób o nazwisku Kobyłkiewicz i innych pisałem, ale ci którzy odpisywali, w większości nie mieli informacji o swoich przodkach. Obecnie już dość dużo mam informacji o Kobyłkiewiczach. Dotarłem aż do Antoniego Kobyłkiewicza (1788-1846) - dla mnie praprapradziadek. Odwiedziłem na jesień cmentarz w Białej i pofotografowałem nagrobki osób, których nazwiska coś mi mówią. Może kiedyś uda mi się część z nich powiązać w drzewie. Pozdrawiam serdecznie!

9 lata 6 miesiąc temu #1851 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Bardzo prosze o sprawdzenie Lemańskich z Kłobucka.
Stefan

9 lata 6 miesiąc temu #1852 przez andrzej (Andrzej Kuśnierczyk)
Lemańscy to właściciele Zagórza - naleąącego do dóbr kłobuckich. . Dobrze udokumentowany Benedykt Lemański (zm.1856), syn Józefa. To przede wszystkim głośne w całej okolicy wydarzenia z czasów powstania styczniowego.
I mieli epizod z majątkiem Poczesna.

9 lata 6 miesiąc temu #1853 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Witam.
Czy Lemańscy byli w tym rejonie przed 1800 rokiem? Ja szukam roku i miejsca zawarcia małżeństwa przez Józefa Jerzmanowskiego h.Dołęga i Kunegundę Lemańską.Po 1800 roku byli już w Hałcnowie/obecnie dzielnica Bielska-Białej/ lub Wilamowicach na ziemi bielskiej ale małżeństwo zawarte zostało jak przypuszczam gdzieś na terenie powiatu częstochowskiego.
Stefan

9 lata 6 miesiąc temu #1854 przez jacek (Jacek Tomczyk)
To mogła być parafia Kłobuck, ale księgi z tego okresu są w digitalizacji. Mają wrócić maj-czerwiec.

pozdrawiam

Jacek
The following user(s) said Thank You: korni98 (paweł pyrak)

9 lata 6 miesiąc temu #1855 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Witam raz jeszcze w dniu dzisiejszym.

W monografii Kłobucka z 1998 roku na stronie 183 wymieniają Jana Jerzmana - w roku 1632 cechmistrza szewców kłobuckich.

Może to protoplasta rodu Jerzmanowskich?

Lemańscy kupują Zagórze 23 stycznia 1833. Natomiast gdzie byli wcześniej w monografii nie odnotowano.

Jacek Tomczyk

9 lata 6 miesiąc temu #1858 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Na pewno nie Panie Jacku.Jerzmanowskich których szukam to linia Dołęgów Jerzmanowskich opisana w Tekach Dworzaczka.
Sebastian Jerzmanowski herbu Dołęga ożenił się z Konopnicką i to jest jakby małopolska linia tego rodu.O ile wiem Konopniccy w tym okresie posiadali Przystajń.
Ponieważ w tym regionie przebywali także Lemańscy i Targowscy liczę że może gdzieś w powiecie częstochowskim był slub Jerzmanowskiego Piotra h.Dołęga z Lemańską Kunegundą która zmarła w 1820 roku w Praszce, oraz slub Józefa J.herbu Dołęga z Tekla Targowską h.Rogala lub Tarnawa
Stefan

9 lata 6 miesiąc temu #1859 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Korzenie Jerzmanowskich to Kujawy gdzie wzmiankowani są juz w XV wieku.
Stefan

9 lata 2 miesiąc temu #2224 przez Kuntz (haplogrupa celtycka R-L2)
Witaj
już kiedyś pytałem o występowanie nazwiska Kunert, jeszcze raz dziękuję za sprawdzenie

mam kolejną prośbę, czy występuje w lustracji nazwisko:
- Soluch - zwłaszcza w miejscowosci Wręczyca i Kłobuck
- nazwisko Praski
- nazwisko Miłek
- nazwisko Dybek
- nazwisko Włodarz

Dziękuje za pomoc

Robert

Robert Kunert

9 lata 2 miesiąc temu #2225 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Witam!

Mam sporo Praskich w swoim drzewie.
Na początku XIX wieku mieszkali w Cygance i Praszczykach. Nazwisko wywodzi się od tychże Praszczyków.
Potem osiedlili się w Pankach pracowali w Hucie jako formierze.
Napisałem też na priv.

pozdrawiam

Jacek

9 lata 2 miesiąc temu #2241 przez szafert (Krystyna Jałowiecka Szafert)
Witaj Romanie
czy możesz sprawdzić nazwiska Kemuś i Wolski

9 lata 2 miesiąc temu #2257 przez pdhh13 (Honorata HUK/SKĄPSKA)
Witam. Czy może występuje nazwisko Skąpski i Piotrowski. Z góry dziekuję. Honorata

8 lata 9 miesiąc temu #2671 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Gdyby ktoś z Szanownych Forumowiczów przeglądał księgi małżeńsdtw parafii Poczesna proszę zwrócic uwagę i odpisać mi treśc aktu małżeństwa pomiędzy Lemańską a Jerzmanowskim.Jedyny problem to to ze nie wiem kiedy to małżeństwo mogło zostać zawarte.Lemańska zmarła w 1820 roku ale ile miał lat w chwili śmierci nie wiem.Jerzmanowski zmarł w 1829 w wieku ponad 60 lat.
Stefan
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #3335 przez kaja (Krystyna Tarnowska)
Witam serdecznie wszystkich,
nie wiem do kogo mogę się zwrócić o sprawdzenie nazwisk, czy do pana Jacka, czy Romana, więc proszę ogólnie- proszę o sprawdzenie nazwisk Biś, Bis, Bish, Naturalny, -a, Tame : Kłobuck, Wręczyca, Pierzchno, Kalej, Szarlejka. Czy zna ktoś te rodziny?

8 lata 5 miesiąc temu #3336 przez Halina (Halina Klimza)
Pani Krystyno,
w Parzymiechach(pow. Kłobuck) występuje nazwisko Biś.
Tame - jest związane z nazwiskiem Klimza (boczna gałąź), bliższe informacje poprzez mego kuzyna.
Pozdrawiam

8 lata 5 miesiąc temu #3343 przez kaja (Krystyna Tarnowska)
Witam pani Halino,
dziękuję i wobec tego proszę o kontakt do pani kuzyna, jestem żywo zainteresowana rodziną Tame, gdyż była to moja ukochana babcia.
pozdrawiam Krysia

8 lata 5 miesiąc temu #3378 przez tomaszsoluch (tomasz soluch)
Witam jestem bardzo zainteresowany i byłbym bardzo wdzieczny za informacje dotyczace rodziny soluch z Wręczycy ,pozdrawiam tomasz soluch email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 509788151 ,pozdrawiam Tomasz soluch

8 lata 5 miesiąc temu #3379 przez lech22s (Lech Ciuk)
Panie Robercie.Intereszuje mnie parafia Biała. W miejscowości Mierzanów żyli i mieszkali: Kuczera lub Kucera i Mazurek. Są to moi pradziadkowie ?! Jeżeli to możliwe to proszę o informacje. Pozdrawiam.
Lech C.

8 lata 2 miesiąc temu #3787 przez kaja (Krystyna Tarnowska)
Witam, panie Romanie proszę o sprawdzenie Pierzchna nazwisko Naturalny. Czy w starostwie Kłobuckim występuje nazwisko Biś? Proszę o odpowiedź, Krystyna Tarnowska.

8 lata 2 miesiąc temu #3831 przez annastregiel7 (Anna Stręgiel)

jacek napisał: Witaj!

Mam ksero ale nie całość, sprecyzuj czego szukasz.
pozdrawiam
Jacek

Jacku, czy w posiadanych przez Ciebie fragmentach Lustracji woj. krakowskiego w 1789 r., w Cz. 2 - Lustracja pow. lelowskiego, starostwa kłobuckiego i brzeźnickiego pojawia się miejscowość Kamińsko (Kamieńsko), par. Przystajń ? Jeżeli tak, to czy występuje tam nazwisko Kamiński (Kamieński)?

Pozdrawiam.

Anna S.

Pozdrawiam.
Anna

8 lata 2 miesiąc temu #3832 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Witaj!

Ta Lustracja miała dziwny przebieg, nie spisano parafii Przystajń.
Nie ma też tej parafii w wykazie AP Kraków.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
The following user(s) said Thank You: lech22s (Lech Ciuk), annastregiel7 (Anna Stręgiel)

8 lata 3 tygodni temu #4031 przez Ściubik (Czesław Ściubidło)
Proszę o sprawdzenie Wręczycy pod katem nazwiska Ściubidło
Pozdrawiam i dziękuje.

Czas generowania strony: 0.743 s.