Lustracja 1789 starostwo kłobuckie

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1825 przez Stefan Pliś-Marszycki
Replied by Stefan Pliś-Marszycki on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Witam.
Nie mam pewności jak wyglądala przynależnośc do starostwa parafii Przystajń ale jeżeli była w obrębie starostwa bardzo proszę o sprawdzenie nazwiska Jerzmanowski i Konopnicki/to tzw. małopolskie linie tych rodów/
Stefan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1830 przez Radosław Jamróz
Replied by Radosław Jamróz on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Dziękuję za zainteresowanie. Na nasza-klasa.pl szukałem już zanim się zorientowałem, że istnieje ten wspaniały portal genealogiczny. Do wielu osób o nazwisku Kobyłkiewicz i innych pisałem, ale ci którzy odpisywali, w większości nie mieli informacji o swoich przodkach. Obecnie już dość dużo mam informacji o Kobyłkiewiczach. Dotarłem aż do Antoniego Kobyłkiewicza (1788-1846) - dla mnie praprapradziadek. Odwiedziłem na jesień cmentarz w Białej i pofotografowałem nagrobki osób, których nazwiska coś mi mówią. Może kiedyś uda mi się część z nich powiązać w drzewie. Pozdrawiam serdecznie!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1851 przez Stefan Pliś-Marszycki
Replied by Stefan Pliś-Marszycki on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Bardzo prosze o sprawdzenie Lemańskich z Kłobucka.
Stefan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1852 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Lemańscy to właściciele Zagórza - naleąącego do dóbr kłobuckich. . Dobrze udokumentowany Benedykt Lemański (zm.1856), syn Józefa. To przede wszystkim głośne w całej okolicy wydarzenia z czasów powstania styczniowego.
I mieli epizod z majątkiem Poczesna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1853 przez Stefan Pliś-Marszycki
Replied by Stefan Pliś-Marszycki on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Witam.
Czy Lemańscy byli w tym rejonie przed 1800 rokiem? Ja szukam roku i miejsca zawarcia małżeństwa przez Józefa Jerzmanowskiego h.Dołęga i Kunegundę Lemańską.Po 1800 roku byli już w Hałcnowie/obecnie dzielnica Bielska-Białej/ lub Wilamowicach na ziemi bielskiej ale małżeństwo zawarte zostało jak przypuszczam gdzieś na terenie powiatu częstochowskiego.
Stefan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1854 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
To mogła być parafia Kłobuck, ale księgi z tego okresu są w digitalizacji. Mają wrócić maj-czerwiec.

pozdrawiam

Jacek
The following user(s) said Thank You: paweł pyrak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie