Lustracja 1789 starostwo kłobuckie

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #35041 przez Michał Klimza
Replied by Michał Klimza on topic Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Dzień dobry, jestem zainteresowany osobami o nazwisku Klimza (lub podobnie) najprawdopodobniej ze wsi Łobodno, temat jest stary, wiem ale jeśli są osoby które mają dostęp do podanej w temacie pozycji to bardzo proszę o sprawdzenie. Dziękuję i pozdrawiam, Michał.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35575 przez Marcin Pecyna
Replied by Marcin Pecyna on topic Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
WITAM.Szukam informacji o rodzinie Pecyna-Pacyna-Pacynowscy-Paczyńscy z okolic Krzepic i Kłobucka, w szczególności z 17. wieku.Zaszła wtedy prawdopodobnie zmiana nazwiska z Peczyna lub Paczyna na oboczności - Pacynowscy takze Paczyńscy bądź Pacanowscy.Poszukuję metryk na powyższe miana.W Krzepicach skąd pochodzili moi przodkowie są '' luki'', W Kowalach i Ganie k. Praszki brak metryk ( stamtąd prawdopodobnie migrowali Pacynowie-Pecynowie.) Dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam. Marcin P.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35576 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Witam,szukam informacji o nazwisku Kasprzyk m.Ostrowy Miedźno

Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #36810 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Ponawiam prośbę odnośnie nazwiska Kasprzyk
1.Paweł Kasprzyk i jego żona Marianna panieńskie nazwisko żony nieznane m.zam. Ostrowy
Paweł Kasprzyk urodził się w 1738r.
Syn Pawła, Stanisław Kasprzyk,przy chrzcie w 1808r. Rafała Kasprzyka podpisuje się pod metryką
nazwiskiem ''Kasprzik''
2.Kasprzyk Paweł zam. w m.Ostrowy żeni się w 1738 r.w m .Kamyk parafia Kłobuck z
Konstancją Cichoń .
Mogę mniemać że Paweł był synem Pawła,ale nie o to chodzi,szukam informacji dotyczących tych osób,
chodzi mi o lustrację starostwa kłobuckiego ,albo namiary na informacje których potrzebuję.

Pozdrawiam Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #36811 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Mam w tej chwili w ręku wydaną w 1963 pracę "Lustracja woj. krakowskiego 1789" pod red. A. Falniowskiej-Gradowskiej i I. Rychlikowej. Na ss. 558-559 są wymienieni mieszkańcy wsi Ostrow i wśród nich widzę Jakuba Kasprzyka, Bartłomieja Kasprzyka, Jana Kasprzyka, Wojciecha Kasprzyka z rodzinami,  a także interesującego Pana Pawła Kasprzyka, żonatego, z dziećmi: Kazimierz (16), Jan (13), Józef (6), Kunegunda (1) + sierota Gertruda (lat 20). Oryginał lustracji znajduje się w AGAD w Warszawie i można zamówić skany, ale to już raczej po przerwie wakacyjnej.
The following user(s) said Thank You: Marek Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu - 4 lata 8 miesiąc temu #36834 przez Wisdom
Replied by Wisdom on topic Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
1799 Wojciech /Albert/GorzelakWojciech /Albert/AgnieszkaKłobuckZakrzew  1802 Wojciech /Albert/GorzelakKłobuckWręczyca  1803 WojciechGorzelakWojciechAgnieszkaKłobuckZakrzew  1804 Wojciech /Albert/GorzelakKłobuckZakrzew[

Serdecznie Cie witam i pozdrawiam z dalekiej Kanady. 
Wojciech Gorzelak i Agnieszka, ktorej nazwiska nigdzie nie moglam znalezc, to rodzice Marianny Gorzelak pochodzacej z miejscowosci Zakrzew. Bede Ci wdzieczna za wszystkie informacje dotyczace tej rodziny. Dziekuje, Eva
Ostatnia4 lata 8 miesiąc temu edycja: Wisdom od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie