Topic-icon Lustracja 1789 starostwo kłobuckie

11 lata 6 miesiąc temu #453 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
jeżeli to to nazwisko ,które ja podałam to jest bardzo rzadkie i dotyczy wyłącznie braci(2 lub 3).Jeżeli okaże sie ,że to te nazwiska to mam je opracowane dokładnie.
Hanna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 lata 6 miesiąc temu #457 przez Inka (Inna Kart)
A z którego roku ma Pani pierwszą wzmiankę dotyczącą tego nazwiska ?-Trudno mi uwierzyć żeby rodzina składała się wyłącznie z mężczyzn.Musieli mieć matkę,która mogła po owdowieniu (co nie było rzadkim zjawiskiem-w mojej rodzinie było kilka takich przypadków)-wejść w powtórny związek.Albo ich ojciec lub dziadek mieli siostrę-rodziny z tych okolic były z reguły wielodzietne.

11 lata 6 miesiąc temu #458 przez Halina (Halina Klimza)
Drogi Romanie,
proszę o sprawdzenie w księdze następujących osób:
-Kłobuck - Kaczmarzyk i Syguda
- parafia Truskolasy - Gajda,Kurzacz,Wolnicki.
W wypowiedzi p.Tomczyka o rodzinie Pytel dowiedziałam się,iż młyn w Kawkach należał do Pytla w 1841,ciekawe jak długo, bo nasz pradziad kupił ten majątek ok.1878r.Ród Pytlów jest jeszcze po sąsiedzku młyna na Kawkach,a na końcu Zamłynia i początku Piły też był młyn/są jeszcze jego pozostałości/.
Będę wdzięczna za informację- Halina Klimza

11 lata 6 miesiąc temu #462 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
Matką braci i jednej siostry była Rozalia a ojcem Wincenty.
Sieińscy czy Siejeńscy rodzili się w Jaworznie(lata 1838 wzwyż)a potem jako dorośli ludzie mieszkali m.in. w truskolasach,Kołaczkowicach,Krzepicach...Nie znam losów jedynej córki.Rozalia po śmierci męża wyszła za mąz za mojego bezpośredniego przodka(Elijasiński)

Hanna

11 lata 6 miesiąc temu #466 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Halina zapisz:

Drogi Romanie,
proszę o sprawdzenie w księdze następujących osób:
-Kłobuck - Kaczmarzyk i Syguda
- parafia Truskolasy - Gajda,Kurzacz,Wolnicki.
W wypowiedzi p.Tomczyka o rodzinie Pytel dowiedziałam się,iż młyn w Kawkach należał do Pytla w 1841,ciekawe jak długo, bo nasz pradziad kupił ten majątek ok.1878r.Ród Pytlów jest jeszcze po sąsiedzku młyna na Kawkach,a na końcu Zamłynia i początku Piły też był młyn/są jeszcze jego pozostałości/.
Będę wdzięczna za informację- Halina Klimza

Witaj Halinko !

Wszystkie nazwiska o które pytasz pojawiają się na tych terenach przez cały XIX wiek, ale to temat na dłuższą rozmowę.
Kaczmarzyk np. związany jest z parafią tuż za Liswartą, ale już za granicą, myślę o Lubecku. Tam było siedlisko Kaczmarzyków w XVIII wieku, potem zaczęli wędrówkę w stronę Kłobucka i Częstochowy.

pozdrawiam

Jacek

11 lata 5 miesiąc temu #467 przez Inka (Inna Kart)
polhof zapisz:

Matką braci i jednej siostry była Rozalia a ojcem Wincenty.
Sieińscy czy Siejeńscy rodzili się w Jaworznie(lata 1838 wzwyż

Hanna

Dziękuję-niestety w dalszym ciągu nie jestem pewna tego nazwiska-może w przyszłości uda się uściślić-nie wiem gdzie się urodziła ale przypominam sobie,że ta linia chyba miała coś wspólnego z Sosnowcem ,dopiero w póżniejszym okresie(nie mogę obecnie określić dat) był chyba Kłobuck i Krzepice.Jest to dla mnie interesujące,ponieważ byli to moi przodkowie w linii prostej.Pozdrawiam serdecznie.

11 lata 5 miesiąc temu #468 przez Halina (Halina Klimza)
Drogi Jacku,
serdecznie dziękuję za odpowiedź.Mam wiele pytań i widzę,że jesteś moją skarbnicą wiedzy!
Ciągle mam nadzieję dojechać na spotkanie Towarzystwa i nie udaje mi się!Poproszę chyba o pół godziny zwolnienia za miesiąc,to może dotrę do Częstochowy na godz.17.
Pozdrawiam - Halina

11 lata 5 miesiąc temu #469 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Halina zapisz:

Drogi Jacku,
serdecznie dziękuję za odpowiedź.Mam wiele pytań i widzę,że jesteś moją skarbnicą wiedzy!
Ciągle mam nadzieję dojechać na spotkanie Towarzystwa i nie udaje mi się!Poproszę chyba o pół godziny zwolnienia za miesiąc,to może dotrę do Częstochowy na godz.17.
Pozdrawiam - Halina

Aniu !

Na zebranie oczywiście zapraszam, ale lepiej będzie jeśli zrobimy oddzielne spotkanie kolegów wertujących parafie Truskolasy. Takich \"badaczy\" w Towarzystwie jest 5-7 osób, a może więcej i wtedy pogadamy sobie dowoli. Trzeba tylko uzgodnić termin., a może w którąś sobotę razem wybierzemy się do Truskolas, a warto bo kościół po remoncie i jest taki jakim był w XIX wieku. I ciągle ma atmosferę naszych przodków.

Kilka słów o Wolnickich:

W 1808 roku niejaki Stanisław Wolnicki był karczmarzem w Truskolasach,
Inny Stanisław Wolnicki z Truskolas w 1840 roku był świadkiem na ślubie mojego 3xpra dziadka
Jeszcze inny Wolnicki Antoni w 1887 mieszkał w Klepaczce.

tyle znalazłem o Wolnickich

pozdrawiam

Jacek

11 lata 5 miesiąc temu #470 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
odpowiedz dla INKI
Sieińscy-Siejeńscy mieli zwiazki z Sosnowcem!

Do tej pory mieszkaja tam ich potomkowie.
Wnuki Rozalii i Wincentego a dzieci Mikołaja i Maksymiliana
przeniesli sie tam do pracy.
Tę gałąż mam dokładnie opracowaną,brakuje mi tylko informacji o jednym z braci Sieińskich -Janie.

Napisz na moja prywatna pocztę jakie masz dane ,może cos uda sie \"skleić\"

Dzieci Maksymiliana i Mikołaja oprócz Sosnowca mieszkały tez w Krzepicach i Zagórzu k.Kłobucka.

Hanna

11 lata 5 miesiąc temu #471 przez admin (Szymon Gruca)
jacek zapisz:

Aniu !
Na zebranie oczywiście zapraszam, ale lepiej będzie jeśli zrobimy oddzielne spotkanie kolegów wertujących parafie Truskolasy. Takich \"badaczy\" w Towarzystwie jest 5-7 osób, a może więcej i wtedy pogadamy sobie dowoli. Trzeba tylko uzgodnić termin., a może w którąś sobotę razem wybierzemy się do Truskolas, a warto bo kościół po remoncie i jest taki jakim był w XIX wieku. I ciągle ma atmosferę naszych przodków.

o, to ja z wielką przyjemnością bym się wybrał. tylko nie w każdą sobotę jestem w Cz-wie.

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

11 lata 5 miesiąc temu #472 przez Halina (Halina Klimza)
Dla Szymona
wycieczkę możemy zaplanować,jestem do dyspozycji.Jackowi podałam mój nr telefonu.Soboty są dla mnie wygodne,a i pogoda będzie coraz lepsza.Czekam na kontakt.
Pozdrawiam -Halina

11 lata 3 miesiąc temu #556 przez julko (Juliusz Kobylanka)
Witam
Poszukuję osób noszących nazwisko Kobylanka lub podobnie brzmiących.
Pierwsze wzmianki o pojawieniu się na te tereny (gminy na północ od Częstochowy) dotyczą lat 1860-1880.
Czy ktoś może mi pomóc.

Juliusz Kobylanka

Edytowany przez: julko, w: 2008/07/13 19:47<br><br>Edytowany przez: julko, w: 2008/07/13 20:25

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #878 przez compnet (Michał Jakubowski)
Późno zauważyłem temat, ale może jeszcze Kolega sprawdzi :) - nazwisko Patrzałek w Łojkach mnie bardzo interesuje - to nazwisko to "biała plama" (albo raczej gałąź bez liści) na moim drzewie ...

Do polhof: W Częstochowie występuje również nazwisko Śmieiński, być może to przekręcone Sieiński ...

Michał

10 lata 5 miesiąc temu #884 przez jacek (Jacek Tomczyk)
"Szanowny Prezesie ! Czemu w lustracji
1789 starostwa kłobuckiego w opisie budowli nie ma żadnej wzmianki:wrota z.."

Drogi Genku
....gdybym miał szczęście żyć 230 lat temu zapewne dopilnował bym tych antab, wrzecion i wszystkiego co metalowe. Wszak czterej moi przodkowie to kowale, a ja skromny człowiek uczę jak czynić by dzwon był donośny.

pozdrawiam

P.S. Piękny opis tychże jest w pierwszym tomie Ziemi Częstochowskiej
==================
Panie Michale !

Patrzałków sprawdzę za tydzień bo moja "Lustracja 1789" u kogoś w czytaniu.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

10 lata 5 miesiąc temu #887 przez huras (Florian Huras)
Panie Michale właśnie przeglądam Lustrację ale w wykazie wsi łojki takiego nazwiska nie ma

10 lata 5 miesiąc temu #888 przez compnet (Michał Jakubowski)
Dziękuję za sprawdzenie, chyba właśnie tego się spodziewałem, ale zawsze trzeba mieć nadzieję i szukać do skutku :)

Michał

10 lata 5 miesiąc temu #903 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Eugeniusz Ciuk napisał:

Ja tak ad hoc błędnie przyjąłem,że tą lustrację wykonywali kanonicy krakowscy,
ale oni przecież pilnowali swojego Księstwa Siewierskiego,może to czynili
urzędnicy wojewody,proszę kiedyś zobaczyć. Z uszanowaniem Genek.

Winien jestem zaległą odpowiedź.
Otóż lustrację przeprowadzili;

" 1-Andrzej z Gorenej Kleczy Rottermund komornik graniczny województwa krakowskiego, powiatu lelowskiego od Stanów Sejmowych do powiatu lelowskiego wyznaczony komisarz, a od Komisyi Powiatowej delegowany lustrator mp.
2- Jan Nepomucen Ciołek z Woźnik Woźnicki województwa krakowskiego, powiatu lelowskiego komisarz i lustrator mp.
3- Maciej z Błeszna Błeszyński województwa krakowskiego, powiatu lelowskiego komisarz i lustrator mp."

ot i cała trójka

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

9 lata 11 miesiąc temu #1326 przez MW1974 (Marzena Wójcicka)
Witam,
poszukuję wszelkich informacji nt rodzin Fryga, Wójcicki, Gładysz zamieszkujących w Klobucku.
Będę bardzo wdzięczna za każde ifno.
Pozdrawiam,
Marzena Wójcicka

9 lata 11 miesiąc temu #1327 przez zumizumi (GRZEGORZ BORECKI)
Witam.

Proszę o sprawdzenie nazwisk Grygiel, Strzeszyna /Kłobuck, Miedźno i należące do nich Kołaczkowice /

z góry dziękuję
Grzegorz

9 lata 11 miesiąc temu #1328 przez zumizumi (GRZEGORZ BORECKI)
dorzucę jeszcze nazwisko Grygiel we wsi Borowe.

Dziękuję.
G

9 lata 11 miesiąc temu #1330 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Proszę o sprawdzenia nazwisk-Konopnicki/a/i Jerzmanowski.
Stefan

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #1333 przez lech22s (Lech Ciuk)
Witam.
Interesuje mnie nazwisko Kuczera w miejscowości Biała.
Pozdrawiam. Lech C. :)

9 lata 11 miesiąc temu #1336 przez pdhh13 (Honorata HUK/SKĄPSKA)
Witam. Może spotkał Pan tam nazwisko Skąpski. Proszę o informacje i z góry dziękuję Honorata Huk ( Skąpska )

9 lata 11 miesiąc temu #1345 przez lech22s (Lech Ciuk)
Jeżeli to jest nadal aktualne, to proszę o nazwiska i imiona osob zamieszkałych w Białej: KUCZERA ....
Pozdrawiam. Lech.

9 lata 11 miesiąc temu #1354 przez lech22s (Lech Ciuk)
Szukam wiadomości o mojeje praprababci : Teresa Kuczera z miejscowości Mierzanów(?).Z góry dziekuję. Pozdrawiam. Lech.

Czas generowania strony: 0.606 s.