Lustracja 1789 starostwo kłobuckie

Więcej
15 lata 11 miesiąc temu #453 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
jeżeli to to nazwisko ,które ja podałam to jest bardzo rzadkie i dotyczy wyłącznie braci(2 lub 3).Jeżeli okaże sie ,że to te nazwiska to mam je opracowane dokładnie.
Hanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 11 miesiąc temu #457 przez Inna Kart
Replied by Inna Kart on topic Odp:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
A z którego roku ma Pani pierwszą wzmiankę dotyczącą tego nazwiska ?-Trudno mi uwierzyć żeby rodzina składała się wyłącznie z mężczyzn.Musieli mieć matkę,która mogła po owdowieniu (co nie było rzadkim zjawiskiem-w mojej rodzinie było kilka takich przypadków)-wejść w powtórny związek.Albo ich ojciec lub dziadek mieli siostrę-rodziny z tych okolic były z reguły wielodzietne.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 11 miesiąc temu #458 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odp:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Drogi Romanie,
proszę o sprawdzenie w księdze następujących osób:
-Kłobuck - Kaczmarzyk i Syguda
- parafia Truskolasy - Gajda,Kurzacz,Wolnicki.
W wypowiedzi p.Tomczyka o rodzinie Pytel dowiedziałam się,iż młyn w Kawkach należał do Pytla w 1841,ciekawe jak długo, bo nasz pradziad kupił ten majątek ok.1878r.Ród Pytlów jest jeszcze po sąsiedzku młyna na Kawkach,a na końcu Zamłynia i początku Piły też był młyn/są jeszcze jego pozostałości/.
Będę wdzięczna za informację- Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 11 miesiąc temu #462 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Matką braci i jednej siostry była Rozalia a ojcem Wincenty.
Sieińscy czy Siejeńscy rodzili się w Jaworznie(lata 1838 wzwyż)a potem jako dorośli ludzie mieszkali m.in. w truskolasach,Kołaczkowicach,Krzepicach...Nie znam losów jedynej córki.Rozalia po śmierci męża wyszła za mąz za mojego bezpośredniego przodka(Elijasiński)


Hanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 11 miesiąc temu #466 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
Halina zapisz:

Drogi Romanie,
proszę o sprawdzenie w księdze następujących osób:
-Kłobuck - Kaczmarzyk i Syguda
- parafia Truskolasy - Gajda,Kurzacz,Wolnicki.
W wypowiedzi p.Tomczyka o rodzinie Pytel dowiedziałam się,iż młyn w Kawkach należał do Pytla w 1841,ciekawe jak długo, bo nasz pradziad kupił ten majątek ok.1878r.Ród Pytlów jest jeszcze po sąsiedzku młyna na Kawkach,a na końcu Zamłynia i początku Piły też był młyn/są jeszcze jego pozostałości/.
Będę wdzięczna za informację- Halina Klimza


Witaj Halinko !

Wszystkie nazwiska o które pytasz pojawiają się na tych terenach przez cały XIX wiek, ale to temat na dłuższą rozmowę.
Kaczmarzyk np. związany jest z parafią tuż za Liswartą, ale już za granicą, myślę o Lubecku. Tam było siedlisko Kaczmarzyków w XVIII wieku, potem zaczęli wędrówkę w stronę Kłobucka i Częstochowy.

pozdrawiam

Jacek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 11 miesiąc temu #467 przez Inna Kart
Replied by Inna Kart on topic Odp:Lustracja 1789 starostwo kłobuckie
polhof zapisz:

Matką braci i jednej siostry była Rozalia a ojcem Wincenty.
Sieińscy czy Siejeńscy rodzili się w Jaworznie(lata 1838 wzwyż

Hanna


Dziękuję-niestety w dalszym ciągu nie jestem pewna tego nazwiska-może w przyszłości uda się uściślić-nie wiem gdzie się urodziła ale przypominam sobie,że ta linia chyba miała coś wspólnego z Sosnowcem ,dopiero w póżniejszym okresie(nie mogę obecnie określić dat) był chyba Kłobuck i Krzepice.Jest to dla mnie interesujące,ponieważ byli to moi przodkowie w linii prostej.Pozdrawiam serdecznie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie