Topic-icon Lustracja 1789 starostwo kłobuckie

10 lata 11 miesiąc temu #453 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
jeżeli to to nazwisko ,które ja podałam to jest bardzo rzadkie i dotyczy wyłącznie braci(2 lub 3).Jeżeli okaże sie ,że to te nazwiska to mam je opracowane dokładnie.
Hanna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 11 miesiąc temu #457 przez Inka (Inna Kart)
A z którego roku ma Pani pierwszą wzmiankę dotyczącą tego nazwiska ?-Trudno mi uwierzyć żeby rodzina składała się wyłącznie z mężczyzn.Musieli mieć matkę,która mogła po owdowieniu (co nie było rzadkim zjawiskiem-w mojej rodzinie było kilka takich przypadków)-wejść w powtórny związek.Albo ich ojciec lub dziadek mieli siostrę-rodziny z tych okolic były z reguły wielodzietne.

10 lata 11 miesiąc temu #458 przez Halina (Halina Klimza)
Drogi Romanie,
proszę o sprawdzenie w księdze następujących osób:
-Kłobuck - Kaczmarzyk i Syguda
- parafia Truskolasy - Gajda,Kurzacz,Wolnicki.
W wypowiedzi p.Tomczyka o rodzinie Pytel dowiedziałam się,iż młyn w Kawkach należał do Pytla w 1841,ciekawe jak długo, bo nasz pradziad kupił ten majątek ok.1878r.Ród Pytlów jest jeszcze po sąsiedzku młyna na Kawkach,a na końcu Zamłynia i początku Piły też był młyn/są jeszcze jego pozostałości/.
Będę wdzięczna za informację- Halina Klimza

10 lata 11 miesiąc temu #462 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
Matką braci i jednej siostry była Rozalia a ojcem Wincenty.
Sieińscy czy Siejeńscy rodzili się w Jaworznie(lata 1838 wzwyż)a potem jako dorośli ludzie mieszkali m.in. w truskolasach,Kołaczkowicach,Krzepicach...Nie znam losów jedynej córki.Rozalia po śmierci męża wyszła za mąz za mojego bezpośredniego przodka(Elijasiński)

Hanna

10 lata 11 miesiąc temu #466 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Halina zapisz:

Drogi Romanie,
proszę o sprawdzenie w księdze następujących osób:
-Kłobuck - Kaczmarzyk i Syguda
- parafia Truskolasy - Gajda,Kurzacz,Wolnicki.
W wypowiedzi p.Tomczyka o rodzinie Pytel dowiedziałam się,iż młyn w Kawkach należał do Pytla w 1841,ciekawe jak długo, bo nasz pradziad kupił ten majątek ok.1878r.Ród Pytlów jest jeszcze po sąsiedzku młyna na Kawkach,a na końcu Zamłynia i początku Piły też był młyn/są jeszcze jego pozostałości/.
Będę wdzięczna za informację- Halina Klimza

Witaj Halinko !

Wszystkie nazwiska o które pytasz pojawiają się na tych terenach przez cały XIX wiek, ale to temat na dłuższą rozmowę.
Kaczmarzyk np. związany jest z parafią tuż za Liswartą, ale już za granicą, myślę o Lubecku. Tam było siedlisko Kaczmarzyków w XVIII wieku, potem zaczęli wędrówkę w stronę Kłobucka i Częstochowy.

pozdrawiam

Jacek

10 lata 11 miesiąc temu #467 przez Inka (Inna Kart)
polhof zapisz:

Matką braci i jednej siostry była Rozalia a ojcem Wincenty.
Sieińscy czy Siejeńscy rodzili się w Jaworznie(lata 1838 wzwyż

Hanna

Dziękuję-niestety w dalszym ciągu nie jestem pewna tego nazwiska-może w przyszłości uda się uściślić-nie wiem gdzie się urodziła ale przypominam sobie,że ta linia chyba miała coś wspólnego z Sosnowcem ,dopiero w póżniejszym okresie(nie mogę obecnie określić dat) był chyba Kłobuck i Krzepice.Jest to dla mnie interesujące,ponieważ byli to moi przodkowie w linii prostej.Pozdrawiam serdecznie.

10 lata 11 miesiąc temu #468 przez Halina (Halina Klimza)
Drogi Jacku,
serdecznie dziękuję za odpowiedź.Mam wiele pytań i widzę,że jesteś moją skarbnicą wiedzy!
Ciągle mam nadzieję dojechać na spotkanie Towarzystwa i nie udaje mi się!Poproszę chyba o pół godziny zwolnienia za miesiąc,to może dotrę do Częstochowy na godz.17.
Pozdrawiam - Halina

10 lata 11 miesiąc temu #469 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Halina zapisz:

Drogi Jacku,
serdecznie dziękuję za odpowiedź.Mam wiele pytań i widzę,że jesteś moją skarbnicą wiedzy!
Ciągle mam nadzieję dojechać na spotkanie Towarzystwa i nie udaje mi się!Poproszę chyba o pół godziny zwolnienia za miesiąc,to może dotrę do Częstochowy na godz.17.
Pozdrawiam - Halina

Aniu !

Na zebranie oczywiście zapraszam, ale lepiej będzie jeśli zrobimy oddzielne spotkanie kolegów wertujących parafie Truskolasy. Takich \"badaczy\" w Towarzystwie jest 5-7 osób, a może więcej i wtedy pogadamy sobie dowoli. Trzeba tylko uzgodnić termin., a może w którąś sobotę razem wybierzemy się do Truskolas, a warto bo kościół po remoncie i jest taki jakim był w XIX wieku. I ciągle ma atmosferę naszych przodków.

Kilka słów o Wolnickich:

W 1808 roku niejaki Stanisław Wolnicki był karczmarzem w Truskolasach,
Inny Stanisław Wolnicki z Truskolas w 1840 roku był świadkiem na ślubie mojego 3xpra dziadka
Jeszcze inny Wolnicki Antoni w 1887 mieszkał w Klepaczce.

tyle znalazłem o Wolnickich

pozdrawiam

Jacek

10 lata 11 miesiąc temu #470 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
odpowiedz dla INKI
Sieińscy-Siejeńscy mieli zwiazki z Sosnowcem!

Do tej pory mieszkaja tam ich potomkowie.
Wnuki Rozalii i Wincentego a dzieci Mikołaja i Maksymiliana
przeniesli sie tam do pracy.
Tę gałąż mam dokładnie opracowaną,brakuje mi tylko informacji o jednym z braci Sieińskich -Janie.

Napisz na moja prywatna pocztę jakie masz dane ,może cos uda sie \"skleić\"

Dzieci Maksymiliana i Mikołaja oprócz Sosnowca mieszkały tez w Krzepicach i Zagórzu k.Kłobucka.

Hanna

10 lata 11 miesiąc temu #471 przez admin (Szymon Gruca)
jacek zapisz:

Aniu !
Na zebranie oczywiście zapraszam, ale lepiej będzie jeśli zrobimy oddzielne spotkanie kolegów wertujących parafie Truskolasy. Takich \"badaczy\" w Towarzystwie jest 5-7 osób, a może więcej i wtedy pogadamy sobie dowoli. Trzeba tylko uzgodnić termin., a może w którąś sobotę razem wybierzemy się do Truskolas, a warto bo kościół po remoncie i jest taki jakim był w XIX wieku. I ciągle ma atmosferę naszych przodków.

o, to ja z wielką przyjemnością bym się wybrał. tylko nie w każdą sobotę jestem w Cz-wie.

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

10 lata 11 miesiąc temu #472 przez Halina (Halina Klimza)
Dla Szymona
wycieczkę możemy zaplanować,jestem do dyspozycji.Jackowi podałam mój nr telefonu.Soboty są dla mnie wygodne,a i pogoda będzie coraz lepsza.Czekam na kontakt.
Pozdrawiam -Halina

10 lata 8 miesiąc temu #556 przez julko (Juliusz Kobylanka)
Witam
Poszukuję osób noszących nazwisko Kobylanka lub podobnie brzmiących.
Pierwsze wzmianki o pojawieniu się na te tereny (gminy na północ od Częstochowy) dotyczą lat 1860-1880.
Czy ktoś może mi pomóc.

Juliusz Kobylanka

Edytowany przez: julko, w: 2008/07/13 19:47<br><br>Edytowany przez: julko, w: 2008/07/13 20:25

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #878 przez compnet (Michał Jakubowski)
Późno zauważyłem temat, ale może jeszcze Kolega sprawdzi :) - nazwisko Patrzałek w Łojkach mnie bardzo interesuje - to nazwisko to "biała plama" (albo raczej gałąź bez liści) na moim drzewie ...

Do polhof: W Częstochowie występuje również nazwisko Śmieiński, być może to przekręcone Sieiński ...

Michał

9 lata 11 miesiąc temu #884 przez jacek (Jacek Tomczyk)
"Szanowny Prezesie ! Czemu w lustracji
1789 starostwa kłobuckiego w opisie budowli nie ma żadnej wzmianki:wrota z.."

Drogi Genku
....gdybym miał szczęście żyć 230 lat temu zapewne dopilnował bym tych antab, wrzecion i wszystkiego co metalowe. Wszak czterej moi przodkowie to kowale, a ja skromny człowiek uczę jak czynić by dzwon był donośny.

pozdrawiam

P.S. Piękny opis tychże jest w pierwszym tomie Ziemi Częstochowskiej
==================
Panie Michale !

Patrzałków sprawdzę za tydzień bo moja "Lustracja 1789" u kogoś w czytaniu.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

9 lata 11 miesiąc temu #887 przez huras (Florian Huras)
Panie Michale właśnie przeglądam Lustrację ale w wykazie wsi łojki takiego nazwiska nie ma

9 lata 11 miesiąc temu #888 przez compnet (Michał Jakubowski)
Dziękuję za sprawdzenie, chyba właśnie tego się spodziewałem, ale zawsze trzeba mieć nadzieję i szukać do skutku :)

Michał

9 lata 10 miesiąc temu #903 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Eugeniusz Ciuk napisał:

Ja tak ad hoc błędnie przyjąłem,że tą lustrację wykonywali kanonicy krakowscy,
ale oni przecież pilnowali swojego Księstwa Siewierskiego,może to czynili
urzędnicy wojewody,proszę kiedyś zobaczyć. Z uszanowaniem Genek.

Winien jestem zaległą odpowiedź.
Otóż lustrację przeprowadzili;

" 1-Andrzej z Gorenej Kleczy Rottermund komornik graniczny województwa krakowskiego, powiatu lelowskiego od Stanów Sejmowych do powiatu lelowskiego wyznaczony komisarz, a od Komisyi Powiatowej delegowany lustrator mp.
2- Jan Nepomucen Ciołek z Woźnik Woźnicki województwa krakowskiego, powiatu lelowskiego komisarz i lustrator mp.
3- Maciej z Błeszna Błeszyński województwa krakowskiego, powiatu lelowskiego komisarz i lustrator mp."

ot i cała trójka

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

9 lata 4 miesiąc temu #1326 przez MW1974 (Marzena Wójcicka)
Witam,
poszukuję wszelkich informacji nt rodzin Fryga, Wójcicki, Gładysz zamieszkujących w Klobucku.
Będę bardzo wdzięczna za każde ifno.
Pozdrawiam,
Marzena Wójcicka

9 lata 4 miesiąc temu #1327 przez zumizumi (GRZEGORZ BORECKI)
Witam.

Proszę o sprawdzenie nazwisk Grygiel, Strzeszyna /Kłobuck, Miedźno i należące do nich Kołaczkowice /

z góry dziękuję
Grzegorz

9 lata 4 miesiąc temu #1328 przez zumizumi (GRZEGORZ BORECKI)
dorzucę jeszcze nazwisko Grygiel we wsi Borowe.

Dziękuję.
G

9 lata 4 miesiąc temu #1330 przez espe (Stefan Pliś-Marszycki)
Proszę o sprawdzenia nazwisk-Konopnicki/a/i Jerzmanowski.
Stefan

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #1333 przez lech22s (Lech Ciuk)
Witam.
Interesuje mnie nazwisko Kuczera w miejscowości Biała.
Pozdrawiam. Lech C. :)

9 lata 4 miesiąc temu #1336 przez pdhh13 (Honorata HUK/SKĄPSKA)
Witam. Może spotkał Pan tam nazwisko Skąpski. Proszę o informacje i z góry dziękuję Honorata Huk ( Skąpska )

9 lata 4 miesiąc temu #1345 przez lech22s (Lech Ciuk)
Jeżeli to jest nadal aktualne, to proszę o nazwiska i imiona osob zamieszkałych w Białej: KUCZERA ....
Pozdrawiam. Lech.

9 lata 4 miesiąc temu #1354 przez lech22s (Lech Ciuk)
Szukam wiadomości o mojeje praprababci : Teresa Kuczera z miejscowości Mierzanów(?).Z góry dziekuję. Pozdrawiam. Lech.

Czas generowania strony: 0.996 s.