Prośba! Cmentarz Truskolasy

  • Honorata Krzysiek-Minkiewicz
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
14 lata 5 miesiąc temu - 14 lata 5 miesiąc temu #1361 przez Honorata Krzysiek-Minkiewicz
Prośba! Cmentarz Truskolasy was created by Honorata Krzysiek-Minkiewicz
Mam gorącą prośbę do forumowiczów. Czy ktoś z Państwa miałby możliwość odnalezienia na cmentarzu w Truskolasach grobów o nazwisku Wolnicki? Będę bardzo wdzięczna. Honorata
Ostatnia14 lata 5 miesiąc temu edycja: Honorata Krzysiek-Minkiewicz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1362 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Prośba! Cmentarz Truskolasy
Witaj Honorato!

Czy szukasz konkretnych Wolnickich i znasz w przybliżeniu miejsce ich pochówku? Czy też masz na myśli wszystkich o tym nazwisku. Jeśli to pierwsze to chętnie pomogę,
w drugim przypadku sprawa będzie trudna.
Cmentarz w Truskolasach powstał ok. 1830 roku jest bardzo duży, grobów może być kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. Samych Wolnickich też nie brakuje, ja w swojej bazie mam to nazwisko w Klepaczce, Długim Kącie, Pile.

pozdrawiam serdecznie

Jacek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Honorata Krzysiek-Minkiewicz
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
14 lata 5 miesiąc temu - 14 lata 5 miesiąc temu #1365 przez Honorata Krzysiek-Minkiewicz
Replied by Honorata Krzysiek-Minkiewicz on topic Odpowiedź:Prośba! Cmentarz Truskolasy
Drogi Jacku!
Dziękuję bardzo za odpowiedź i chęć pomocy. Bardzo się cieszę, ponieważ mój wyjazd pod Częstochowę jest utrudniony choćby ze względu na odległość (mieszkam w lubuskim).
Jeśli chodzi o Wolnickich to poszukuję grobów Antoniego Wolnickiego i jego żony Eleonory Wolnickiej. Jeśli byłaby możliwość to prosiłabym jeszcze o odnalezienie na tym cmentarzu grobów Antoniny i Wawrzyńca Włóczyk. Niestety tylko takie dane posiadam, żadnych dat ani miejsca pochówku.
Z góry serdecznie dziękuję! Honorata


P.s. A propo Piły, moja babcia Krystyna zd Wolnicka urodziła się w 1935r. właśnie w Pile pow. Częstochowa zresztą jej mama Zofia również. Wraz z rodzicami po wojnie wyjechali na Ziemie Odzyskane (lubuskie). Zostali tylko jej dziadkowie Antoni i Eleonora (która prawdopodobnie zmarła jeszcze w czasie wojny lub tuż po).
Ostatnia14 lata 5 miesiąc temu edycja: Honorata Krzysiek-Minkiewicz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie