Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7988 przez Josef Weber
Replied by Josef Weber on topic Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Moi przodkowie przyjechali do KUHLHAUSEN (prawidłowo byłoby Kohlhausen) /WEGLOWICE pod koniec roku 1802 z miejscowości FEIL (na poczatku 20 wieku ta miejscowość została połączona z sąsiednią wioską BINGERT i nazwana FEILBINGERT. Ta nazwa jest do dzisiaj aktualna.)

Johann Adam WEBER wurde ungefähr 1754 geboren. Er starb nach April 1803. Er heiratete Anna Margaretha <WEBER> vor April 1803. Johann wohnte im Dezember 1802 in Kuhlhausen - Węglowice, Krzepice, Kalisz, Polska. Er wohnte vor Dezember 1802 in Feilbingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.

Anna Margaretha <WEBER> starb vor April 1803. Sie heiratete Johann Adam WEBER vor April 1803.

Sie hatten die folgenden Kinder:

Peter WEBER wurde ungefähr 1782 geboren. Er starb nach April 1803. Peter wohnte vor April 1803 in Feilbingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.

Maria Christina WEBER wurde ungefähr 1786 geboren. Sie starb nach April 1803. Maria wohnte vor April 1803 in Feilbingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.

Jacob WEBER wurde ungefähr 1793 geboren. Er starb nach April 1803. Jacob wohnte vor April 1803 in Feilbingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.

Johann Adam WEBER wurde am 10. Juli 1795 geboren. Er starb vor April 1803.

Johann Philipp WEBER wurde am 11. Februar 1798 geboren. Er starb nach April 1803. Johann wohnte vor April 1803 in Feilbingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.

Heinrich WEBER wurde ungefähr 1780 geboren. Er starb nach Dezember 1802. Er heiratete Elisabetha HELD vor April 1803. Heinrich wohnte im Dezember 1802 in Kuhlhausen - Węglowice, Krzepice, Kalisz, Polska. Er wohnte vor Dezember 1802 in Feil Bingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.

Elisabetha HELD wurde ungefähr 1775 geboren. Sie starb nach April 1803. Sie heiratete Heinrich WEBER vor April 1803. Elisabetha wohnte vor April 1803 in Feil Bingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.
Sie hatten die folgenden Kinder:
Anna Margaretha WEBER wurde ungefähr November 1801 geboren. Sie starb nach April 1803. Anna wohnte vor April 1803 in Feil Bingert, Bad Kreuznach, Rheinland-Pfalz.


Moje dokumenty z Polski sięgają w przybliżeniu roku 1812:

Działo sie to we wsi Truskolasy dziesiątego / dwudziestego drugiego maja 1871 roku o godz 9:00. Zjawili sie w obecności świadków ????? Dudy i Mikołaja Liska, w sprawie kościelnych zaślubin:
-Ludwika Webera 24 lat mającego (ur.1847), syna Andrzeja Webera (ur. ok.1812) i jego żony Doroty Weber (panienskie nazwisko Mayer), urodzonego i mieszkającego we wsi Węglowice.
-Anny (w niektórych dokumentach Antonina) Pluta 20 lat mającej (ur. 1851) ze wsi Bór Zapilski, córka ziemianina Andrzeja Pluty i jego żony francuskiego pochodzenia i nazwisku Toll

Moj ojciec Franciszek Weber był synem Ludwika i Anny (Antoniny) Pluta.

Byłbym tutaj wdzieczny, gdyby ktoś w polskich dokumentach znalazł powiązanie pomiędzy przybyszami z Feilbingert oraz Andrzejem Weberem i Ludwikiem Weberem.

Ja posiadam niemieckie dane ponad 100 osob które po 1801 roku wyjechały do Węglowic i przynajmniej tą samą liczbe osadników w Czarnym Lesie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8007 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Dzień dobry, jestem zainteresowany danymi z Hilsbach / Czarny Las. Moi przodkowie to Weberowie, Siederowie, Schwartzowie. Z tego co ustaliłem to nie ma powiązania między Weberami w Węglowicach i Czarnym Lesie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8008 przez Josef Weber
Replied by Josef Weber on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Witam.
Duzo rodzin nie przyjechało bezposrednio do Czarnego Lasu. Tak samo jak z Węglowic ze względu na duże trudności z ułożeniem sobie tam życia, wielu dalej powędrowalo. W Niemczech można okreslić tylko dane emigrantów z pierwszym celem. Następne nie były rejestrowane.
Przypuszczam ze dużo danych możnaby było otrzymać z Tkaczewa i Piaseczna, gdzie w tym czasie dziesiątki Weberow i innych przywędrowało.

Może któreś z tych nazwisk są Wasze?

Katharina SCHWARZ wurde ungefähr 1784 geboren . Sie heiratete Martin SZEFFA vor 19. Juli 1808 . Katharina wohnte am 19. Juli 1808 in Kolonie Hilsbach / Czarny Las

Ludwig SCHWARTZ ur 1826 Czarny Las, Wielun, Lodz, Polen
Eltern: Andreas SCHWARTZ geb 1788, gest. nach 17 November 1844 und Christina HERMIN


Jacob Friedrich SAYDER, geb. 1780 Kolonie Hilsbach / Czarny Las

Katharina Magdalena SAYDER geb. 1782 Kolonie Hilsbach / Czarny Las

Pozdrowienia
Josef Weber

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8014 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Witam Panie Josefie

Linia Weber ta co Pan pisze zamieszkala Szczyglowka i Josefow w Galicji

Ludwig Wilhelm Weber ur 1755r ?
ozenil sie 1795r w Josefowie
Zmarl 1815r Szczyglowka Pochowany w Josefowie

Tam byla liczna Rodzina z lini Ludwika

Pozdrawiam

Henryk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8015 przez Josef Weber
Replied by Josef Weber on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Witam Pana,
Neee, mnie się rozchodzi o powiązanie niżej wyszczególnionych synów przybyłych z ojcem Johannem Adamem WEBER urodzonym ok. 1754 roku w Feilbingert, (gdzie również byli wszyscy synowie urodzeni) do Kuhlhausen–Węglowice w 1803. Jeden z tych czterech a własciwie dwuch był ojcem Henryka WEBERa ur. ok. 1812 (synem Henryka był Ludwig WEBER ur.1847), Henryk i Ludwig byli urodzeni i mieszkali we wsi Węglowice.

1 Peter WEBER wurde ungefähr 1782 geboren.

2 Jacob WEBER wurde ungefähr 1793 geboren.

3 Johann Philipp WEBER wurde am 11. Februar 1798 geboren.

4 Heinrich WEBER wurde ungefähr 1780 geboren.Er heiratete Elisabetha HELD

Konkretnie rozchodzi mi się o stwierdzenie, który z tych czterech Weberow był ojcem Henryka Webera urodzonego ok. 1812. Ja myślę Johanna Philippa można ze względu na wiek wyłączyć, Jakoba hyba też?

Pozdrowienia
Josef Weber

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8016 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Wydaje mi się ,że informacje dotyczące kolonizacji rejonu Częstochowy są jednymi z najciekawszych na stronach Towarzystwa.
Znam (po części) historię osadnictwa Górnego Śląska, dlatego zależy mi na wysokim poziomie dyskusji. Mamy taką szansę. Nasze ustalenia złożyłyby się na znakomitą książkę. Nawet księgę. Patrzmy szerzej, nie tylko poprzez swoich antenatów. To jest prawdziwa historia Europy!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie