Topic-icon Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie

12 lata 10 miesiąc temu #188 przez Jerzy Bardziński
Idąc śladem M.K informuję ,że w Natolinie koło Lipia w powiecie kłobuckim znajduje się zaniedbany cmentarz ewangelicki. Jest to dość spory obszar porosnięty drzewami i krzewami z pozostałościa ogrodzenia i bramy wejściowej. W załączeniu zdjęcia tego co pozostało. J.B.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

12 lata 10 miesiąc temu #196 przez Szymon Gruca
Zdjęcia można dołączać jedynie pamiętając o ograniczeniach: wys i szerokość maks. 499 pikseli, rozmiar maks. 50 kB.
Do jednego postu jedno zdjęcie.
Pozdrawiam

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

12 lata 10 miesiąc temu #198 przez Jerzy Bardziński
dzieki za podpowiedz techniczna jak zamieszczac zdjecia:sick: B) , postaram sie.

12 lata 10 miesiąc temu #199 przez Jerzy Bardziński
Jedyny zachowany nagrobek jest rodziny Wendtland. Pozostałe sa nierozpoznawalne jedynie nad jednym grobem widneje wspolczesna tabliczka z nazwiskiem, przybita do rosnacego drzewa.

EMILIE WENDTLAND 1855-1916
MICHAEL WENDTLAND 1852-1938
REIHOLD WENDTLAND

12 lata 6 miesiąc temu #326 przez Jacek Łowiński
Ten cmentarz, został założony w roku 1893, po smierci mojego prapradziadka Fryderyka Oswalda Maurycego Mittelstaedt'a, właściela majątku Lipie, w 1911 r. została tam pochowana jego małżonka Agnieszka Karolina Knothe. Cmetarz ten znalazłem na starej mapie majątku. Byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia.

12 lata 6 miesiąc temu #344 przez Hanna Hofman-Polańska
Też mam kilka fotografii cmentarza w Natolinie ale mam trudności z ich umieszczeniem na stronie.
Jest rzeczywiście w stanie szczątkowym,napisy właściwie nieczytelne,nagrobki zniszczone,przewrócone płyty.
Wejść trudno bo jest bardzo zarośnięty kolczastymi krzewami.
Jest na końcu wsi tuz przy lesie.Byłam tam w ub. roku ,szukając śladów przodków ewangielików.

hanna.

12 lata 6 miesiąc temu #345 przez Szymon Gruca
polhof zapisz:

Też mam kilka fotografii cmentarza w Natolinie ale mam trudności z ich umieszczeniem na stronie.

Nie udało mi się poprawić komponentu forum i wysyłanie zdjęć nie funkcjonuje.
Można zdjęcia umieszczać na serwerze zewnętrznym, jest sporo serwisów do tego celu przeznaczonych, np. imageshack.us/
Potem w poście na forum wkleja się tylko kod z odnośnikiem do zdjęcia.
Ale zdjęcia cmentarzy mogę umieścić w galerii, mamy tam dział do tego służący. Proszę w tym celu wysłać mi te zdjęcia mailem.
Pozdrawiam

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

12 lata 6 miesiąc temu #346 przez Jacek Łowiński
Byłbym wdzięczny za przesłanie na priva (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zdjęć cm. w Natolinie

12 lata 6 miesiąc temu #347 przez Hanna Hofman-Polańska
postaram sie zeskanować i przesłać ale pod koniec tygodnia.
Są to fotografie cmentarza ogólnie. Samych nagrobków nie fotografowałam ale mogę to zrobić w przyszłości(wiosną)jak będę w tamtych stronach.

Hanna

12 lata 6 miesiąc temu #348 przez Jacek Łowiński
Dziękuję, poproszę na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Będe wdzięczny za dodatkowe zdjęcia. Może i mnie tam poniesie, bo szykałem tych grobów na cm. w Dankowie, a o tym zupełnie przypadkowo się dowiedziałem.

12 lata 6 miesiąc temu #353 przez Jacek Łowiński
Bardzi dziekuję Hannie i Jurkowi za zdjęcia cmentarza w Natolinie. Pozdrawiam Jacek

12 lata 6 miesiąc temu #354 przez Jacek Łowiński
Mam prośbę do Jerzego i Hanny o ponowne przysłanie zdjęć z cm w Natolinie. Miałem awarię i wszystko poszło do nieba. Dziękuję.

12 lata 6 miesiąc temu #355 przez Hanna Hofman-Polańska
Dobrze ale muszę poczekać \"na pomoc\".w przyszłym tygodniu.

Hanna

12 lata 6 miesiąc temu #358 przez Jerzy Bardziński
:) ok. dzisiaj wszedłem na forum i dowiedziałem sie o awarii. Zaraz wyśle na skrzynke mailową, przy okazji, zdjecia robiłem jesienią 2007 roku, sa więc wzglednnie nowe. pozdrawiam J.B

Czas generowania strony: 0,000 s.