rozstrzelani we wrześniu 1939 r. w Częstochowie

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2208 przez Monika Kobyłkiewicz
rozstrzelani we wrześniu 1939 r. w Częstochowie was created by Monika Kobyłkiewicz
Mój Pradziadek został rozstrzelany we wrześniu 1939r. w Częstochowie przed Ratuszem i zupełnie nie wiem, czy gdziekolwiek znajdę na ten temat jakiś dokument. Tzn. to, że zginął w egzekucji pod Ratuszem wymieniał w książce "Hitlerowcy w powiecie częstochowskim: 1939-1945" p. Pietrzykowski.
Problem w tym, że nie wiem gdzie Pradziadek się urodził. Poszukiwania w Archiwum Państwowym w Częstochowie na razie nie dały żadnych rezultatów. A bez aktu zgonu i aktu urodzenia nie wiem jak dalej ruszyć :(
Z przekazów rodzinnych wiem, że Prababcia pojechała do Częstochowy i zdobyła ciało Pradziadka. Został pochowany w Kłobucku. I tu juz pierwsza moja wątpliwość. Całe życie powtarzano mi i tak widnieje na nagrobku, że zginął 2 września a wg źródeł historycznych Niemcy wkroczyli do Częstochowy dzień później i wtedy własnie dokonano egzekucji.
Spróbuję jeszcze w USC odnaleźć akt ślubu Pradziadków aby dowiedzieć się skąd pochodził bo pewnie na ten akt zgonu za bardzo nie mam co liczyć ale może ktoś z Was wie coś jeszcze o zdarzeniach z września 1939r?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2209 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:rozstrzelani we wrześniu 1939 r. w Częstochowie
Mamy listę ekshumowanych osób - ofiar egzekucji 4 wrzesnia 1939.
Potrzebne jest imię i nazwisko Pani pradziadka.

Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2210 przez Monika Kobyłkiewicz
Replied by Monika Kobyłkiewicz on topic Odpowiedź:rozstrzelani we wrześniu 1939 r. w Częstochowie
Chodzi o Adama Matyńskiego - rzeźnika z Herbów. Tak jak pisałam podobno świadkiem łapanki był syn Adama i dzięki temu moja prababcia zjawiła się na miejscu i zdobyła (wykupiła)? ciało męża. jeżeli to prawda nie byłoby go wśród ekshumowanych.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #9178 przez Joanna Bożek
CZy mogłabym się dowiedzieć czy na liście jest Stanisław Miller?
Dziękuję

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #9184 przez Damian Jureczko
Jeśli to możliwe to bardzo proszę o sprawdzenie osoby- Franciszek Musialik. To brat mojej PrapraBabci. Wg Rodziny został rozstrzelany w Częstochowie na początku wojny.

Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32041 przez Przemysław Lizurej
Replied by Przemysław Lizurej on topic rozstrzelani we wrześniu 1939 r. w Częstochowie
Proszę o sprawdzenie czy na liście znajduje się osoba: Adam Salomon lub Salamon.

Przemysław Lizurej (LIZUREJP@YAHOO.COM)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie