Poszukiwania

  • Orlena Skrzypczak(zd.Jabłońska)
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
16 lata 5 miesiąc temu #250 przez Orlena Skrzypczak(zd.Jabłońska)
Poszukiwania was created by Orlena Skrzypczak(zd.Jabłońska)
Chciałabym zacząć uzupełnianie swojego drzewa, ale nie bardzo wiem od czego powinnam zacząć :( Proszę o jakieś wskazówki. Problem z poszukiwaniami mam o tyle większy, że pytać o pewne fakty mogę tylko rodziców, ponieważ nikt z dalszej rodziny już nie żyje. :(

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 5 miesiąc temu #251 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:Poszukiwania
Musisz pytać Rodziców,Ciocie,Wujków,kuzynów o wszelkie ,czasem z pozoru mało ważne informacje.Podstawą są Dziadkowie .Ich imiona,daty (choć przybliżone) urodzin,zgonów,małżeństw.Miejsca urodzenia(parafia) bo być może tam znajdziesz powyższe akty.To na początek.Jeżeli odszukasz informacje o Dziadkach ,trzeba szukać informacji o pradziadkach itd.W aktach metrykalnych np.urodzin Dziadka będą informacje o jego rodzicach,czasem ich wiek(i już masz przybliżoną datę urodzin pradziadka). W aktach ślubów są informacje o obojgu małżonkach,ich rodzicach,miejscu urodzin,zamieszkania.Czasem świadkowie (nazwiska) też mogą pomóc .W niektórych parafiach są tkzw.Allegata czyli dokumenty,które muszą złożyć w parafii przyszli malżonkowie(metryki chrztów)szczególnie pomocne są gdy współmałżonek jest z innej parafii lub jest wdowcem(wą)

Oprócz parafii można korzystać z zasobów Archiwów Państwowych lub Diecezjalnych.
Trzeba pamiętać ,że jeżeli a metryce jest podany wiek np. 70 lat to równie dobrze może to być 65 czy 75,takie rozbieżności się zdarzają. Trzeba wtedy przejrzeć kilka lat wstecz lub w przód.
Zyczę powodzenia.
Hanna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 5 miesiąc temu #253 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Replied by Danuta Blachnicka-Łebek on topic Odp:Poszukiwania
Polecam także cmentarze - to często bardzo ważne źródło informacji, należy jednak zapisy z nagrobków weryfikować z aktami gdyż zdarzają się rozbieżności w datach.Zyczę determinacji i wytrwałości.Pozdrawiam Banuta Blachnicka-Łebek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2166 przez Maciej K
Replied by Maciej K on topic Odpowiedź:Poszukiwania
Witam
Dopiero teraz przeczytałem Twój post, ponieważ od niedawna zajmuję się genealogią. W drzewie genealogicznym mojej rodziny przewija się nazwisko Majda i gdybym miał jakieś konkretne namiary może okazałoby się, że to właśnie są osoby których poszukujesz
Pozdrawiam
Maciek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie