Program PAF

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2528 przez Stanisław Rorat
Program PAF was created by Stanisław Rorat
Szukam sposobu na import danych z programu Excel do programu PAF 5.2. Może ktoś to próbował. Dzięki za pomoc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #2530 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź: Program PAF
Pod tym linkiem jest arkusz w Excelu, który należy wypełnić danymi a następnie za pomocą makra (pod przyciskiem) wygenerować plik *.GED. Ten już można wrzucić do PAF'a (czy każdego innego programu). Instrukcja w arkuszu. Sprawdzałem, działa :P
Inną możliwością jest zapisanie pliku z rozszerzeniem *.XML, który to plik z kolei "przyjmie" program GenoPro. Zapewne wymaga to jednak określonej budowy (nazwy kolumn, wierszy itp - dyskusja na ten temat na forum użytkowników genoPro .

Michał
Ostatnia13 lata 6 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2536 przez Stanisław Rorat
Replied by Stanisław Rorat on topic Odpowiedź: Program PAF
Witam i Dziękuję za odpowiedz o konwersji danych z programu Excel do programu PAF 5.2. Tylko wydaje mi się że to zbyt skomplikowane układanie powiązań rodzinnych w Excelu. Ja myślałem tylko o imporcie danych osobowych Mając bazę osób w Paf 5.2 dopiero robić powiązania rodzinne w programie. Ale jestem leń! Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #2537 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź: Program PAF
Ale nie ma problemu. Kopiuje Pan np. nazwiska i imona do kolumn B-C, daty urodzenia do kolumny I a pozostałe (w tym powiązania) zostawia puste. I po konwersji ma Pan bazę osób w PAF-ie !

Michał
Ostatnia13 lata 6 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie