Parafia Ewangelicka Wieluń

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #2972 przez Michał Rozenberg
Parafia Ewangelicka Wieluń was created by Michał Rozenberg
Witam
W najbliższym czasie będę przeglądał Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wieluniu.
Interesuje mnie pierwsza połowa XIXw.
Zainteresowanym mogę pomóc sprawdzić konkretne osoby.
Pozdrawiam
Michał Rozenberg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #3016 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: Parafia Ewangelicka Wieluń
Wszystkim którzy poszukują ewangelickich przodków z okolic Częstochowy z I poł. XIX wieku podpowiadam:

Filiał parafii w Czarnym Lesie z własnymi księgami metrykalnymi działał od 1845/46 roku. Wcześniej ewangelicy śluby, chrzty i zgony rejestrowali w najbliższej parafii katolickiej. Na przykład mieszkańcy Czarnego Lasu małżeństwa zawierali w parafii katolickiej w Białej.

Być może komuś ta informacja ułatwi poszukiwania, mnie zajęło kilka lat zanim wpadłem na to, żeby przeszukać księgi z Białej.

Panie Michale - byłbym wdzięczny za podzielenie się z nami taką bardziej ogólną informacją gdy Pan przejrzy te księgi - jakie nazwiska się tam przewijają?
Moi przodkowie osiedli w Czarnym Lesie a wcześniej przez 2 pokolenia mieszkali w okolicach Krotoszyna, być może zanim dotarli do Czarnego Lasu przebywali przez jakiś czas na terenie parafii wieluńskiej która jest po drodze? Może rzuci się Panu w oko nazwisko Weber, Assman lub Holler. Była by to cenna wskazówka dla mnie.

A może będzie Pan miał odrobinę czasu aby spisać jeden lub kilka lat małżeństw w formie indeksu osobowego wzbogacając nasze zasoby? Polecam!
Ostatnia13 lata 3 miesiąc temu edycja: Tomasz Kukuła od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie