indeksy małżeństw - podziękowanie

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #3022 przez Tomasz Kukuła
indeksy małżeństw - podziękowanie was created by Tomasz Kukuła
Przed chwilą znalazłem w zasobach tego serwisu indeksy małżeństw z parafii Konopiska opracowane przez P. Michała Jakubowskiego z lat 1883 - 1908.

Sam zindeksowałem trochę roczników z kilku parafii i polecam każdemu taką pracę, z korzyścią dla wszystkich.

W ciągu kilku chwil, przeglądając indeksy Pana Michała zdobyłem 4 daty małżeństw moich przodków. Najprawdopodobniej 2 z nich dotyczą mojej pra-prababci, która najwyraźniej miała 2 mężów po moim pra-pradziadku. Tak by wynikało z dat.

Sprawa oczywiście do osobistego sprawdzenia w archiwum, ale zajmie to dosłownie chwilkę bo mam daty!
Już nie wspominając o tym, że śledzenie kolejnych małżeństw wdów poprzez przeglądanie całych roczników w archiwum jest nieraz dość żmudne ze względu na konieczność badania kilku nazwisk jednocześnie.

A tutaj przy okazji odkryłem skąd w przekazie rodzinnym nazwisko Słodek - rzekomo nazwisko panieńskie tej kobiety. Jak ustaliłem już kilka lat temu - nie było to jej nazwisko panieńskie, a teraz okazuje się, że było to nazwisko jej drugiego męża!

Panie Michale wielkie dzięki za to opracowanie! Dla większości z nas przeglądanie ksiąg pisanych cyrylicą - a ten okres obejmują wspomniane indeksy to bardzo trudne zadanie. To opracowanie to wielki skarb.

Jeśli mogę prosić administratora - dobrze było by takie nowe cenne nabytki umieścić w aktualnościach na stronie głównej.
O tych indeksach nic nie było (przynajmniej teraz jak przeglądam to nic nie ma).
Ostatnia13 lata 3 miesiąc temu edycja: Tomasz Kukuła od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie