Własna strona genealogiczna

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3663 przez Bogusława Dąbrowska
Własna strona genealogiczna was created by Bogusława Dąbrowska
Witam wszystkich serdecznie.Napewno wielu z nas ma już swoje drzewa genealogiczne.Z zazdrością oglądam strony internetowe różnych rodzin i myślę,ze nie jeden z nas chciałby mieć swoją stronkę genealogiczną...Czy trudno jest stworzyć stronę swojej rodziny?Może są jakieś programy,które krok po kroku pokażą,jak to zrobić?Pozdrawiam.B Dabrowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Wojtek Cichecki
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
  • Poszukiwane nazwiska: Cichecki, Knapik, Golis
Więcej
12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #3665 przez Wojtek Cichecki
Replied by Wojtek Cichecki on topic Odp: Własna strona genealogiczna
Witaj

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że praktycznie każdy program genealogiczny potrafi wyeksportować dane zapisanego drzewa genealogicznego do formatu plików html, które można opublikować jako stronę internetową. Oczywiście wygląd takiej strony z drzewem, czy też samymi danymi genealogicznymi, jest "odgórnie" narzucony przez twórców danego programu (czasami z możliwościami własnej konfiguracji wyglądu i zakresu danych).
Ja osobiście nie znalazłem programu który potrafiłby wygenerować drzewo genealogiczne takie jak bym chciał, pozostaje więc zdać się na to co oferują dostępne programy albo stworzyć takie drzewo sami.
Wg mnie najprościej (od strony technicznej) wygenerować takie drzewo w programie Family Tree Builder (wersja darmowa posiada ograniczenie co do ilości publikowanych osób w drzewie internetowym). Także i forma prezentacji jest moim zdaniem całkiem estetyczna i ergonomiczna dla oglądającego. Jeśli uda nam się zebrać już dane w tym programie wystarczy jedno naciśnięcie przycisku aby ją opublikować w internecie. Oczywiście sam program posiada jeszcze szereg innych udogodnień. Reasumując - polecam go! :-)

W. Cichecki - www.genea.cichecki.net
zapraszam także na: www.bebelno.cichecki.net
Ostatnia12 lata 11 miesiąc temu edycja: Wojtek Cichecki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3666 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp: Własna strona genealogiczna

Bogusława Dąbrowska napisał: Witam wszystkich serdecznie.Napewno wielu z nas ma już swoje drzewa genealogiczne.Z zazdrością oglądam strony internetowe różnych rodzin i myślę,ze nie jeden z nas chciałby mieć swoją stronkę genealogiczną...Czy trudno jest stworzyć stronę swojej rodziny?Może są jakieś programy,które krok po kroku pokażą,jak to zrobić?Pozdrawiam.B Dabrowska


Jest kilka metod publikacji strony z zasobami genealogicznymi.
Najprostsze jest wykorzystanie któregoś z serwisów "web 2.0". Są proste w obsłudze, graficzne, darmowe, umożliwiają również współtworzenie drzewa. Mam na myśli takie serwisy jako geni.com , moikrewni.pl - myhertage.pl , bliscy.pl itp.
Są to aplikacje budowane w oparciu o SaaS (oprogramowanie jako usługa, jeden z modeli chmury obliczeniowej). Oznacza to, że aplikacja i dane znajdują się na serwerze dostawcy, użytkownik dostaje wyłącznie interfejs do obsługi swego drzewa, podstawowe funkcje są darmowe, ale te bardziej zaawansowane są już tylko w opcji płatnej. Oczywiście użytkowanie serwisu jest możliwe po zaakceptowaniu regulaminu, swoje dane powierzamy dostawcy.

Drugi sposób to stworzenie własnej strony z użyciem zestawu skryptów PhpGedView lub webtrees . Oba te systemy są do siebie podobne, webtrees jest nowszy - sam go również używam. Obsługa jest prosta, możliwości olbrzymie, wady to skomplikowana instalacja i wymagania: własne domena, miejsce na serwerze, baza danych. Zazwyczaj za to trzeba zapłacić, jednak wtedy nie przekazujemy nikomu naszych zasobów.

Trzeci sposób to użycie dowolnego programu do zapisu danych genealogicznych, oferującego możliwość eksportu do postaci strony www (np. darmowego Personal Ancestry File ). W takim przypadku również potrzebujemy domenę i miejsce na serwerze, jednak proces kreacji plików jest automatyczny. Po każdej aktualizacji danych musimy zazwyczaj ponowić umieszczenie danych w internecie, ale zachowujemy kontrolę nad zawartością.
Są również programy generujące pliki strony internetowej z formatu GEDCOM. Dzięki temu praktycznie z każdego programu genealogicznego możemy wygenerować stronę.

Sposób opisany przez Wojtka to jakby połączenie sposobu trzeciego (dane z programu genealogicznego) z pierwszym (eksport do konta na myheritage.pl).
Wybór jak widać jest spory B)

Szymon Gruca
The following user(s) said Thank You: Bogusława Dąbrowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie